گاراژ دیجیتال گوگل (4-3) طراحی وب سایت و اهداف تجاری شما

طراحی وب سایت و اهداف تجاری
در این مقاله بخوانید

زمان آن فرا رسیده تا نگاهی به ارتباط با مشتریان خود داشته باشید، یعنی چگونه وب سایت شما می تواند خواسته های بازدیدکنندگان سایت را با نیازهای تجاری شما همسان سازی کند. در ادامه درس های گاراژ دیجیتال گوگل توضیح خواهیم داد که چگونه مانند یک مشتری فکر کنیم و وب سایت خود را بر اساس آن طراحی کنیم بدون آن که از اهداف خود دور شویم. بنابراین طراحی وب سایت تجاری اهمیت بسیار زیادی دارد.

اکنون شروع به طراحی وب سایت تجاری خود می کنید، در حین انجام این کار اهداف خود را در ذهن داشته باشید و همچنان در نظر داشته باشید که بازدیدکنندگان سایت شما به دنبال چه چیزی هستند. راز موفقیت شما این خواهد بود که آن چه دیگران می خواهند در سایت شما پیدا کنند.

به عنوان مثال، به آخرین دفعه ای که در یک وب سایت به دنبال شماره تلفن بوده اید، فکر کنید. شاید برای پرسیدن سوالی و یا یافتن آدرس به دنبال شماره تماس بوده اید. اگر طراحی وب سایت تجاری را برای ارتقای کسب و کار خود انجام داده اید، ضروری است که شماره تلفن خود را در هر بخش از سایت قرار دهید تا به راحتی قابل مشاهده باشد، یعنی در هر صفحه درج شده و حتی با رنگ خاصی متمایز گردد.

اهمیت طراحی وب سایت تجاری

هنگام طراحی سایت می توانید متنی را در نظر بگیرید که بازدیدکنندگان سایت را به تماس با شما تشویق کنید، مانند “اکنون تماس بگیرید” و یا صفحه تماس با ما را به راحتی در معرض دید قرار دهید. همچنین ایده بسیار خوبی است که به کاربرانی که از طریق تلفن همراه وارد سایت شما می شوند، این امکان را فراهم نمایید تا تنها با یک کلیک بتوانند با شما تماس بگیرند.

تصور کنید کسب و کار شما به گونه ای است که می خواهید افراد محلی بیشتری از فروشگاه آنلاین شما دیدن کنند و این افراد می خواهند بدانند که در کمترین زمان چگونه می توانند شما را پیدا کنند. گنجاندن نقشه مسیریابی در طراحی وب سایت تجاری و درج آدرس دقیق برای شما و بازدیدکنندگان بسیار عالی خواهد بود.

بازدیدکنندگان دیگر به دنبال چه چیزهایی هستند؟ قیمت؟ پیشنهادهای ویژه؟ گواهی نامه هایی برای نشان دادن صلاحیت شما برای ارائه خدمات؟ با اطمینان از این که تمامی این اطلاعات در دسترس هستند، اهداف تجاری خود را با نیازهای بازدیدکنندگان مطابقت دهید.

اگر علاقه مند به یادگیری نحوه رفتار بازدیدکنندگان در سایت و بررسی آماری آن ها با تجزیه و تحلیل هستید، می توانید آموزش های آنالیتیکس را فرا بگیرید.

اهمیت طراحی وب سایت

کیفیت محتوای سایت

حال بیایید درباره محتوا یا کلمات واقعی در صفحات سایت شما صحبت کنیم؛ کلماتی که در وب سایت خود به کار می برید، باید فراتر از بیان یک فروشنده باشد. تا حد امکان از به کار بردن کلمه های فنی و سنگین در ارتباط با این که چه قدر عالی هستید، اجتناب کنید.

به جای آن توضیح دهید که چگونه می توانید نیازهای مشتریان خود را برآورده سازید و مشکلات احتمالی آن ها را رفع نمایید. با فرمت بندی سایت بر حسب کارهایی که می توانید برای کاربران سایت انجام دهید، محتوای سایت شما جذاب تر خواهد بود و لزومی به گفتن دوباره نیست که علاوه بر جذابیت مفیدتر نیز می باشد.

برای رسیدن به این هدف، با لحنی مطمئن بنویسید اما توجه داشته باشید که همیشه فیزیکدانان و ستاره شناسان مخاطب شما نیستند! بنابراین به زبان روزمره خدمات خود را توضیح دهید.

برای برقراری ارتباط بیشتر با بازدیدکنندگان خود، داستانی بگویید. مثلا ارتباط تصویری با مشتریان راضی که مشکلات آن ها را حل نموده اید، داشته باشید و این ویدئو را در سایت خود قرار دهید.

یکی دیگر از بخش هایی که در طراحی وب سایت تجاری اهمیت بسیار زیادی دارد بخش نظرات است؛ اجازه دادن به کاربران سایت برای نوشتن مستقیم نظرات در مورد محصولات و خدمات شما، یک کمک واقعی و اساسی به شمار می آید.

به یاد داشته باشید ثانیه ها برای شما ارزش دارند. افراد برای مدت طولانی در وب سایت شما حضور نخواهند داشت و ممکن است کلمات را سرعت اسکن کنند یا حتی نه. اما تصاویر، سرفصل ها و جهت یابی های واضح می تواند به کاربران کمک کند قبل از حرکت دقیقا آنچه را که به دنبال آن هستند، پیدا کنند.

با توجه به آموزش های بخش طراحی و خدمات سایت گاراژ دیجیتال گوگل در می یابیم که طراحی وب سایت تجاری خود را با در نظر گرفتن اهداف تجاری و خواسته های بازدیدکنندگان سایت، انجام دهید و به این ترتیب شانس موفقیت کسب و کار خود را افزایش دهید.

بخش کوئیز

برای رسیدن به مرحله بعد باید پرسش زیر را پاسخ دهید:

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.