گاراژ دیجیتال گوگل (5-4) هدف گذاری برای رشد کسب و کار با KPI

شاخص های کلیدی عملکرد
در این مقاله بخوانید

در ادامه یکی دیگر از آموزش های گاراژ گوگل خواهید آموخت که تعیین و ردیابی اهداف چگونه می تواند به شما در درک و بهبود عملکرد کسب و کار کمک کند. همچنین درباره شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) و نحوه استفاده از آن ها برای ارزیابی اثربخشی فرآیندها می آموزید که در راستای دستیابی به اهدافتان بسیار مهم هستند.

شاخص های کلیدی عملکرد یا KPI ها شاخص های قابل اندازه گیری هستند که تمرکز اصلی را بر معیارهای مهم برای دستیابی به اهداف تجاری شما، قرار می دهند. همچنین این شاخص ها برای کمک به یک تیم در درک چگونگی ردیابی و اندازه گیری میزان پیشرفت ها، مفید هستند.

راهکارهای زیادی برای ساختن شاخص کلیدی عملکرد دارند اما این شاخص ها باید قابل اندازه گیری، عملی و قابل دستیابی  و جهت دهی باشند. پس اکنون این سوال پیش می آید که KPI در دنیای واقعی چگونه است؟

ساخت شاخص های کلیدی عملکرد

اکنون با رایان آشنا شوید. رایان صاحب یکی از مجموعه های ورزشی زنجیره ای است و او باید اطمینان یابد که مشتریان کافی برای رشد کسب و کار خود دارد. برای انجام این کار، رایان می خواهد ماهانه حداقل 50 عضو جدید در باشگاه ثبت نام کنند؛ این هدف رایان است. جهت کمک برای رسیدن به این هدف، رایان اکنون باید شاخص های کلیدی عملکرد را تنظیم نماید تا بتواند تلاش های کارکنانش را برای رسیدن به این هدف اندازه گیری کند.

در اینجا رایان شاخص های کلیدی عملکرد را براساس اقداماتی که می تواند به بهبود نرخ ثبت نام اعضا کمک کند، برای کارکنان بخش فروش خود شناسایی کرده است که می تواند نوعی تبلیغات باشد.

اعضای تیم فروش باید روزانه با 20 نفر که می توانند مشتری های آینده باشگاه باشند، تماس بگیرند، به تمامی سوالات مطرح شده آن ها در شبکه های اجتماعی پاسخ دهند و ایمیل های ارسال شده را ظرف مدت 15 دقیقه پاسخگو باشند. و در نهایت هر ماه عضویت 8 نفر از اعضای باشگاه تمدید گردد.

تجزیه و تحلیل این شاخص های کلیدی عملکرد به طور دقیق ارزیابی می کند که کدام یک از کارکنان استانداردهای مورد انتظار را برآورده می سازند و علاوه بر آن به شناسایی افرادی که به آموزش فروش اضافی نیاز دارند، کمک می کند. هنگامی که کسب و کار خودتان را یا کسب و کاری که در آن شاغل هستید، در نظر می گیرد، به یاد داشته باشید یک شاخص کلیدی عملکرد می تواند هر چیزی باشد که شما را به هدفتان نزدیک تر کند. از تماس های تلفنی فروش گرفته تا پست های مختلف در شبکه های اجتماعی،‌ ثبت نام در لیست ایمیل تا رتبه بندی رضایت مشتریان، از جمله شاخص ها هستند و اطمینان حاصل کنید که شاخص های کلیدی عملکرد انتخاب شده با نیازهای شما بهترین و بیشترین مطابقت را دارند.

گاراژ دیجیتال گوگل - شاخص های کلیدی عملکرد

نحوه انتخاب KPI

اکنون چگونه خواهید دانست که شاخص های کلیدی عملکرد شما چه باید باشد و چگونه آن ها را اندازه گیری می کنید؟ KPI ها باید خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و محدود به زمان باشند. با ایجاد آن ها به این شکل، می توانید اطمینان حاصل کنید که شاخص ها کاملا واضح و قابل دستیابی هستند. تلاش کنید که شاخص های کلیدی عملکرد خود را مشخص کنید و ببینید آیا می توانید به KPI های زیر پاسخ دهید :

  • آیا KPI به اندازه کافی خاص است؟
  • آیا قابل اندازه گیری است؟
  • آیا کارکنان توانایی رسیدن به آن ها را دارند؟
  • چه قدر با اهداف تجاری گسترده من مرتبط است؟
  • و در نهایت چه زمانی قرار است تحویل داده شود یا انجام گردد؟

به عنوان مثال KPI می تواند برای افزایش 25 درصدی رقم فروش نسبت به سال قبل، تعریف شود. این شاخص هم خاص و هم قابل اندازه گیری است و بررسی ارقام فروش قبلی به شما این امکان را می دهد که تعیین کنید آیا قابل دستیابی هست یا خیر. افزایش فروش کلید اصلی رشد کسب و کار است که یک هدف کلی برای آن خواهد بود و مقایسه سال به سال آن را به موقع می کند.

ارزیابی شاخص کلیدی عملکرد

به یاد داشته باشید که هم خود KPI و هم نتایج آن را به طور منظم ارزیابی نمایید و بر این اساس به داده پاسخ دهید. به عنوان مثال اگر کارکنان بخش فروش باشگاه ورزشی رایان با توجه به حجم سوالات در حال جنگیدن برای رسیدن به هدف زمان پاسخگویی 15 دقیقه ای باشند، شاید رایان مجبور گردد تعداد کارکنان خود را در هر شیفت برای پاسخگویی به تقاضاها افزایش دهد. با این کار مطمئن خواهد شد هنگامی که مشتریان بالقوه پاسخ پرسش های خود را به سرعت دریافت می کنند، خوشحال شده و از طرف دیگر فشاری مضاعف به کارکنانش وارد نمی شود.

هنگامی که صحبت از تنظیم شاخص های کلیدی عملکرد در محیط کسب و کار شما به میان می آید، اطمینان حاصل کنید که آن ها خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و دارای چشم اندازی برای آینده هستند تا به شما در دستیابی به برنامه های بلند مدت کمک کند. اکنون کمی وقت بگذارید تا درباره KPI های خود فکر کنید و این که چگونه می توانید این پارامترها را اندازه گیری نموده تا به اهداف خود نزدیک شوید.

کوئیز

برای رسیدن به مرحله بعدی گاراژ دیجیتال گوگل باید به پرسش زیر پاسخ دهید:

گاراژ دیجیتال گوگل (5-4) هدف گذاری برای رشد کسب و کار با KPI

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.