ویژگی های طراحی حرفه ای وب سایت و تاثیر آن در کسب و کار

اهمیت طراحی و استفاده از وب سایت در بهبود کسب و کار
در این مقاله بخوانید

امروزه اکثر مشتریان در پی کسب اطلاعات آنلاین در خصوص محصولات یا خدمات هستند تا بتوانند تصمیم های هوشمندانه تری در زمینه خرید یا انتخاب آن ها بگیرند. به گفته بنیاد تجارت الکترونیک (eCommerce Foundation)، 88% از مشتریان پیش از خرید آنلاین یا حضوری درباره مشخصات کالا ها تحقیق می کنند. این روند رفتار خرید، بر اهمیت داشتن وب سایت در کسب و کارهای امروز تاکید دارد. اگر می خواهید شرکت شما در بازار کسب و کار موفق باشد، می بایست از یک وب سایت با طراحی حرفه ای بهره مند باشید. وب سایت شما پشتوانه کسب و کار شماست که از تمامی تلاش های شما در زمینه بازاریابی دیجیتال حمایت می کند.

اهمیت و تاثیر داشتن یک وب سایت حرفه ای در همه ابعاد دیجیتال مارکتینگ گسترده است. در سایت خود، به عنوان سنگ بنای حضور و فعالیت آنلاین، هر نوع ارتباط و هر میزان محتوا یا تبلیغات که بصورت آنلاین ارائه دهید، مشتریان را به سوی سایت شما خواهد کشاند. به همین دلیل نمایش دادن واضح نوع خدمات، محتوا یا محصولاتی که به مشتریانتان ارائه می دهید، از اهمیت بالایی برخوردار است.

مزایای استفاده از وب سایت با طراحی مطلوب

طراحی وب سایت شما اولین بازخورد درباره برند را به مشتریان می دهد. حتی اگر کسب و کار شما یک کار به ظاهر ساده و معمولی باشد، فروش شما نیازمند تردد افراد خواهد بود. داشتن یک وبسایت فرصت خوبی است که قبل از حضور مشتریان در محل کار شما، به صورت آنلاین درباره کسب و کارتان اطلاعات کسب کنند. از این رو داشتن یک وبسایت با طراحی و کیفیت مطلوب می تواند تاثیر گذاری بالایی در کسب و کارتان داشته باشد.

درباره اهمیت وبسایت نباید اغراق کرد، اما اگر وب سایت شما طراحی جذاب نداشته باشد، بدون آنکه بدانید مشتری ها را فراری می دهید. پژوهشی که توسط Business 2 Community صورت گرفته نشان می دهد که در 94% موارد، نوع طراحی، سهولت کارکرد و دسترسی به بخش های مورد نظر برای مخاطبان در سایت مهمترین دلیل آن ها برای عدم اعتماد یا رد کردن خدمات ارائه شده در یک سایت بوده است.

در ادامه به مواردی که در طراحی وب سایت حرفه ای باید در نظر داشته باشید اشاره خواهیم داشت. توجه داشته باشید که طراحی حرفه ای وبسایت تنها به این موارد محدود نخواهد بود.

 

خدمات سئو و طراحی سایت - دانا پیوست
توجه به برخی نکات میتواند در طراحی یک وبسایت حرفه ای تاثیر گذار باشد

در نظر داشتن دسترسی آسان در طراحی وب سایت

قطعا برای بازدیدکنندگان سهولت دسترسی به محتوای مورد نظر، تنها با چند کلیک ساده در وب سایت شما بسیار جذاب و ترغیب کننده خواهد بود. سعی کنید در طراحی سایت، منو های جستجو ساده و روشن باشند تا افراد آنچه می خواهند را در کوتاه ترین زمان پیدا کنند. این سهولت در یافتن محتوا افراد را ترغیب می کند مجددا به وبسایت شما بازگشته تا اطلاعات مورد نیاز خود را از آن کسب کنند.

مزایای طراحی جذاب وب سایت

طراحی سایت باید جذاب باشد، استفاده از رنگ ها و تصاویری که با برند شما همخوانی دارند و چشم نواز هستند در همبستگی بصری وب سایت شما تاثیر بسیاری خواهد داشت. در یک سایت حرفه ای نوعی تعادل بین طراحی و محتوای جذاب وجود دارد. بطوری که محتوا به راحتی خوانده می شود و تصاویر به سرعت بارگذاری شوند و در آن ها تعادل برقرار باشد.

ارائه محتوای مفید

داشتن محتوای مفید و آگاهی دهنده به بازدیدکنندگان کمک می کند محصولات و خدمات شما را بهتر بشناسند. به علاوه با تاکید بر استفاده از کلمات کلیدی مرتبط، جویندگان که بصورت آنلاین برای یافتن برند یا خدماتی مانند خدمات و محصولات شما استفاده می کنند به آسانی به محصولات شما دست خواهند یافت. به این ترتیب استفاده از کلمات و محتوای مرتبط، کاهش خروج از سایت شما را به همراه داشته و باعث رشد رتبه سایت شما خواهد شد

بهینه سازی موتور جستجوگر (سئو SEO)

هم محتوا و هم ساختار وب سایت شما در حین طراحی باید برای موتورهای جستجوگر مانند گوگل بهینه سازی شده باشند. طراحی حرفه ای وب سایت شامل خدمات سئو (SEO) است که این اطمینان را می دهد که مشتریان و مخاطبان می توانند سایت شما را به راحتی و به صورت آنلاین پیدا کنند.

بهره گیری از تجربه کاربر در طراحی وب سایت و جذب مخاطب واقعی

اگر سایت شما در عرض چند ثانیه بارگذاری نشود،‌ ممکن است بازدید کنندگان ترجیح بدهند که سایت را ترک کنند. طراحی حرفه ای وبسایت به شما در زمینه بهتر شدن تجربه کاربر کمک خواهد کرد. تاثیری که تجربه کاربر در سایت شما خواهد داشت، به میزان زیادی در ارتقا رتبه شما در فهرست موتور جستجو تاثیر گذار خواهد بود.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.