تاثیر استفاده از بازاریابی آنلاین سئو در مارکتینگ و تحول کسب و کار شما

مزایای سئو مارکتینگ و بازاریابی آنلاین
در این مقاله بخوانید

با وجود تعدد بسیار استراتژی های بازاریابی که در دسترس مشاغل وجود دارد، تشخیص اینکه کدام یک از این شیوه ها برای کسب و کار ما مناسب است کمی دشوار است. قبل از اینکه بودجه بازاریابی خود را برای یک استراتژی بخصوص صرف کنید، بهتر است با برخی از استراتژی های موجود آشنا شوید. یکی از مهم ترین شیوه های بازاریابی و استراتژی مارکتینگ، استفاده از سئو در بازاریابی آنلاین یا SEO in Digital Marketing است.

بازاریابی آنلاین سئو چیست؟

SEO Digital Marketing یکی از محبوب ترین و تاثیر گذار ترین استراتژی های بازاریابی در دنیای دیجیتال امروزی است. اگرچه تاثیرگذاری نتایج سئو میتواند چند ماه طول بکشد، اما تاثیری که بر بازار و کسب و کار شما دارد ارزش آن را دارد که منتظر بمانید. اما بازاریابی آنلاین سئو چیست؟ در اینجا یک تعریف سریع وجود دارد:

SEO فرآیند بهبود وب سایت و حضور آنلاین شماست، چه در داخل وبسایت شما و چه خارج از آن، برای بهبود رتبه بندی آن در نتایج موتورهای جستجو مانند Google است.

 

تاثیر رتبه نتایج گوگل بر بازدید و بازاریابی سایت - دانا پیوست کوشا

 

وقتی وب سایت شما در موتورهای جستجو رتبه بالایی داشته باشد، کلیک بیشتری از سوی کاربران خواهد داشت. هرچه کلیک بیشتری دریافت کنید، افراد بیشتر به وب سایت شما و مطالب ارائه شده در آن جذب می شوند و هرچه بیشتر از وب سایت شما بازدید کنند، فرصت بیشتری برای یافتن محصول یا خدمات مورد علاقه خود خواهند یافت. تاثیر گذاری سئو در بازاریابی و مارکتینگ نه تنها باعث افزایش بازدید از سایت شما خواهد شد، بلکه با داشتن رتبه بالا در فهرست نتایج جستجو، در بازده و درآمد نیز افزایش چشمگیری مشاهده خواهید نمود.

بازاریابی آنلاین SEO ترکیبی از استراتژی های درون صفحه ای (On-page) و خارج از صفحه (Off-page) است که در کنار هم میتوانند رتبه معقولی برای وبسایت شما در نتایج فراهم آورند.

سئو داخل صفحه یا On-page SEO شامل تمام تغییراتی است که می توانید از لحاظ دیداری یا محتوایی در وب سایت خود ایجاد کنید تا صفحه خود را در رتبه بالاتری قرار دهید. از فعالیت ها در زمینه سئو داخلی میتوان به نمونه های زیر اشاره نمود:

  • هدف گذاری و پیاده سازی کلمات کلیدی
  • ایجاد محتوا
  • بهینه سازی سرعت بارگذاری و کد های صفحه

از سوی دیگر، سئو خارج از صفحه یا Off-page SEO به تمام استراتژی هایی گفته میشود که برای بهبود رتبه بندی در خارج از وبسایت شما صورت میگیرد. از جمله فعالیت های مربوط به سئو خارجی در بازاریابی دیجیتال موارد زیر قابل اشاره هستند:

  • لینک سازی خارجی (Link Building)
  • بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
  • بازاریابی ایمیلی

هنگامی که شما برای بهبود یا مراقبت از کسب و کار خود به یک مجموعه خدمات SEO تماس می گیرید، آن ها با استفاده از ترکیب سئو درون صفحه ای و خارج از صفحه برای کسب بهترین نتایج ممکن بهره می گیرند تا نتایج جستجوی موضوعات مورد بحث در وب سایت شما را بهینه سازی نمایند.

5 دلیل بازاریابی آنلاین سئو در تحول کسب و کار شما

در اینکه استفاده از سئو در بازاریابی آنلاین می تواند روشی موثر برای کسب و کار و تجارت شما باشد شکی وجود ندارد. SEO Marketing به شما این امکان را می دهد که بازدیدکنندگان را مستقیما وب سایت خود را جذب کنید، این به معنای افزایش درآمد برای تجارت شما خواهد بود.

اهمیت استفاده از سئو آنلاین واضح است، در این مقاله به دلایل مهمی می پردازیم که چرا استفاده از تکنیک های سئو در مارکتینگ از بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین در دنیای دیجیتال امروز است.

 

تاثیر بازاریابی سئو در دیده شدن خدمات - دانا پیوست کوشا

هزاران نفر در هر ثانیه در گوگل جستجو می کنند

وقتی از SEO آنلاین را در استراتژی بازاریابی خود استفاده می کنید، اساسا به تجارت خود را برای هزاران نفر ارائه می دهید. یعنی به طور میانگین می توانید در هر ثانیه 67 هزار نفر مخاطب خواهید داشت.

هنگامی که از SEO برای بازاریابی محصولات و ارائه خدمات خود استفاده می کنید، پیشنهادات شرکت خود را در اختیار یک طیف گسترده ای از کاربران قرار می دهید که به شما فرصت بیشتری برای جذب مشتریان علاقمند و منجر به تبادلات بیشتر خواهد شد.

بدون استفاده از سئو ، بعید است که وب سایت شما توسد بازدیدکنندگان و مخاطبین مورد نظر شما دیده شود، چه رسد به اینکه بخواهند محصولات شما را خریداری کنند.

بسیاری از مردم تبلیغات پولی را نادیده می گیرند

اگرچه برخی از تبلیغات کلیکی یا پولی راهی عالی برای تبلیغات تجاری شما ارائه می دهند، اما تقریبا 80 درصد کاربران تبلیغات پولی که در نتایج جستجو نشان داده می شوند را نادیده می گیرند.

این بدان معنی است که اگر وب سایت شما به صورت ارگانیک در جستجو نمایش داده شود، شانس بیشتری دارید که کاربر روی آن کلیک کند. رتبه بندی به صورت ارگانیک به این معنی است که وب سایت شما در نتیجه زیر تبلیغات پولی در یک صفحه نتایج نشان داده می شود. برای اینکه به صورت ارگانیک در نتایج جستجو ظاهر شوید، نیازی به هیچ پرداختی نخواهید داشت، تنها با استفاده از یک کمپین بازاریابی آنلاین سئو مناسب و جامع نیاز دارید.

 

افزایش رتبه جستجوی اورگانیک با سئو مناسب محتوای سایت - شرکت دانا پیوست کوشا

شرکت ها بیش از هر زمان دیگری از سئو مارکتینگ استفاده میکنند

اگر می خواهید از رقابای خود جلوتر باشید، استفاده از سئو در بازاریابی آنلاین و SEO Marketing در بهینه سازی وبسایت در نتایج موتور های جستجو یک الزام است. در دنیای دیجیتال امروز، استفاده برای باقی ماندن در چرخه رقابت استفاده درست و موثر از نتایج موتور های جستجو و سئو مارکتینگ امر حیاتی محسوب می شود و داشتن دانش SEO و استفاده از آن برای ارتقا وب سایت یک ضرورت خواهد بود.

این امر از رقبای شما پوشیده نیست و به این معنی است که اگر یک از یک استراتژی مناسب برای بازاریابی آنلاین SEO در کسب و کار خود استفاده نکنید، کسب و کار شما در نتایج جستجو از رقبا عقب می افتد. کسب و کار شما تحت تاثیر شرکت ها و کسب و کارهایی قرار می گیرد که دارای یک سئو مارکتینگ قدرتمند هستند، بنابراین داشتن یک کمپین قدرتمند بازاریابی سئو از اهمیت بالایی برخوردار است.

سئو باعث افزایش نرخ تبدیل در تعاملات می شود

منظور از تبدیل چیست؟ وقتی بازدید کننده از وب سایت شما یک هدف دلخواه مانند تکمیل فرم یا خرید را انجام می دهد، یک تبدیل صورت می گیرد. درصد کل بازدیدکنندگانی که یک تبدیل صورت می دهند نرخ تبدیل شما نامیده می شود. بسته به اهداف سایت یا تجارت شما، انواع تبدیلات ممکن است شامل فروش آنلاین، تکمیل فرم نظر سنجی، ثبت نام یا مواردی از این قبیل باشد. در مقایسه با بازاریابی سنتی، نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری در مارکتینگ با SEO بسیار بالا است. استراتژی های بازاریابی سنتی به طور معمول نرخ تبدیل 1.7 درصد مشاهده می شود، در حالی که SEO Marketing نرخ تبدیل 14.6 درصد را ارائه می دهد. این یک تفاوت بزرگ است و کاملاً نشان می دهد که چرا بهره گیری از خدمات SEO میتواند یکی از بهترین استراتژی ها در بازاریابی آنلاین باشد.

بهره گیری از سئوی محلی با اثربخشی فوق العاده

اگر کسب و کار شما در دسته تجارت های محلی قرار می گیرد، استفاده از سئوی محلی قطعا راهکار موثری خواهد بود که با استفاده از آن می توانید به استراتژی بازاریابی آنلاین خود پر و بال دهید. بعد از اینکه کاربران یک جستجو در مشاغل محلی انجام می دهند، 88 درصد از آن ها در طی 24 ساعت با کسب و کار هایی که پیدا کرده اند تماس می گیرند یا از آن ها بازدید می کنند.

نکته مهم این است که برای یافتن نتایج محلی در موتورهای جستجو، باید زمان زیادی صرف کنید. این درحالی است که استفاده از SEO در بهینه سازی نتایج وب سایت شما می تواند به میزان زیادی به موتورهای جستجو کمک کند تا شما را در نتایج مربوطه نمایش داده و جستجوگران محلی شما را پیدا کنند. تنها راه برای انجام این کار اجرای یک استراتژی سئو مارکتینگ محلی است.

با این تفاسیر همانطور که گفته شد استفاده و بهره گیری از SEO در بازاریابی آنلاین و گسترش کسب و کار می تواند درب های جدیدی در بازار های آنلاین برای شما باز نماید. استفاده از خدمات SEO Digital Marketing و بهینه سازی محتوای وب سایت در جذب مخاطب و افزایش نرخ تبادلات با آن ها تاثیر گذاری بالایی خواهد داشت.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.