گاراژ دیجیتال گوگل (1-4) مزایای استراتژی آنلاین برای کسب و کارها

گاراژ دیجیتال گوگل (1-5)-مزایای استراتژی آنلاین برای کسب و کارها
در این مقاله بخوانید

استراتژی آنلاین برای بهبود کسب و کارها به‌شدت موردتوجه مدیران و مالکان کسب و کارها قرارگرفته است. با توجه به رشد کسب و کارهای آنلاین دیگر روش‌های قدیمی برای درآمد بیشتر جوابگو نیست و کسب و کارها باید در یک فضای کاملاً رقابتی از استراتژی‌های جدیدی برای درآمد بیشتر و بهبود کسب و کار خود استفاده کنند.

 برای استراتژی آنلاین خود برنامه‌ریزی کنید

از شناسایی اهدافتان گرفته تا دانستن اینکه چگونه پیشرفت خود را ردیابی کنید، همه این موارد جزء بخش‌های ابتدایی از برنامه‌ریزی در استراتژی آنلاین است. در واقع این موضوع به شما نشان می‌دهد که چگونه هنگام ایجاد یک استراتژی کسب‌وکار آنلاین، بهترین کار را انجام دهید. با استفاده از برنامه‌ریزی در استراتژی کسب و کار آنلاین شما به راحتی بیاموزید که چگونه از رقبا جدا شده و چگونه مشتریان را در هر مرحله از تجربه آن‌ها (تجربه خرید و استفاده از خدمات شما) تحت تأثیر قرار دهید.

استراتژی آنلاین برای کسب و کارها
استراتژی آنلاین برای کسب و کارها

 آیا می‌خواهید درباره استراتژی کسب و کار آنلاین بیشتر بدانید یا تمایل دارید استراتژی فعلی خود را بهبود ببخشید؟

در این مقاله چگونگی ایجاد یک استراتژی کسب‌وکار آنلاین را بررسی خواهیم کرد که چگونه یک استراتژی می‌تواند تأثیر مثبتی داشته باشد. یک استراتژی خوب چگونه به نظر می‌رسد؟ برای اینکه به راحتی به جواب این سؤال برسید باید در خصوص مزایای استراتژی آنلاین اطلاعات کاملی داشته باشید.

در واقع یک استراتژی کسب و کار آنلاین به شما کمک می‌کند تا همه ایده‌ها را از ذهن خود خارج و روی کاغذ منتقل کرده و به یک قالب قابل استفاده تبدیل کنید.

مقاله پیشنهادی: گوگل گاراژ دیجیتال (4-2) اصول بازاریابی دیجیتال کسب و کار

برنامه‌ریزی یک استراتژی به چه صورت است؟

تصور کنید یک هدف تناسب اندام جدید برای انعطاف‌پذیری بیشتر تعیین کرده‌اید (انعطاف‌پذیری بدن خود را بهبود ببخشید). در حال حاضر، دویدن 10 مایل در روز ممکن است برای شما کاری عالی باشد، اما به شما کمکی نمی‌کند که انعطاف‌پذیری بدن خود را بیشتر کنید. پس انکار برای شما مناسب نیست.

درنتیجه برای انجام این کار، تمرین خود را حول محورهای کلیدی قرار می‌دهید که به شما کمک می‌کند به هدف خود برسید (انعطاف‌پذیرتر شدن) دویدن ممکن است بخشی از آن باشد، اما حرکات کششی به احتمال زیاد به موفقیت شما کمک می‌کند.

برای برنامه‌ریزی یک استراتژی آنلاین از جا باید شروع کنیم؟

  • اهداف خود را به‌وضوح تعریف کنید. شاید بخواهید فروش را 20 درصد افزایش دهید یا 100 مشتری بالقوه را شناسایی کنید؟ تعیین اهداف، جهت و مسیر روشنی را برای شما فراهم می‌کند.
  • مشخص کنید که کسب و کار شما چیست. این را می‌توان با یک جمله ساده نشان داد که به‌طورکلی به عنوان بیانیه مأموریت شناخته می‌شود. به عنوان مثال، این ممکن است “برای الهام بخشیدن به جوامع سالم‌تر” یا “تهیه فضاهای سرگرم کننده برای تناسب اندام روزانه” باشد.
  • نقطه فروش منحصر به فرد خود (یا USP) را شناسایی کنید – این چیزی است که باعث می‌شود از رقبای آنلاین خود متمایز شوید. با نگاه کردن به مشاغلی که کارهای مشابه انجام می‌دهند، متوجه شوید که چه چیزی شما را متمایز می‌کند و آنچه را که شما را متمایز می‌کند مشخص کنید.

در اینجا برخی از اهداف معمولی در یک استراتژی آنلاین اعلام شده است:

  1. مرحله اول تعیین هدف: افزایش فروش

اگر هدف شما بهبود فروش آنلاین است، جذب ترافیک بیشتر به وب‌سایت شما می‌تواند کمک‌کننده باشد.

راه‌های رسیدن به این هدف: تبلیغات پولی و بازاریابی محتوا

  • مرحله دوم: آگاهی از تجارت یا برند خود را افزایش دهید

رسانه‌های اجتماعی روشی محبوب برای افزایش آگاهی از برند به مشتریان جدید و فعلی است. در واقع شبکه‌های اجتماعی بستری برای بیان ارزش‌ها، شخصیت و تعامل با مخاطبان فراهم می‌کنند.

  • مرحله پایانی: بهبود رابطه با مشتریان قدیمی

فهرست بازاریابی ایمیلی خود را رشد دهید، برای تشویق مشتریان به ثبت نام در سیستم بازاریابی ایمیلی، سعی کنید به‌وضوح آنچه را که مخاطبان شما انتظار دریافت آن را دارند را برای آن‌ها ارسال کنید. این موارد می‌تواند محتوای انحصاری و یا به‌روزرسانی‌هایی مختص اعضا باشد.

سیستم بازاریابی ایمیلی
سیستم بازاریابی ایمیلی

فاکتورهای بهبود استراتژی آنلاین

  • چگونه یک کسب و کار آنلاین می‌تواند از استراتژی کسب و کار سود ببرد
  • بهترین شیوه‌ها هنگام ایجاد یک استراتژی تجاری چیست
  • یافتن نمونه‌هایی از اهداف مشترک و استراتژی‌های محبوب برای دستیابی به آن‌ها در کسب و کارها

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.