ابزار رایگان سئو برای بهینه سازی سایت

ابزار رایگان سئو برای بهینه سازی سایت
در این مقاله بخوانید

هر زمانی که پروژه‌ای را قبول می کنم، وقتی از ابزار های مناسبی که در اختیار دارم استفاده می کنم؛ هوشمندانه ترین و سریع ترین کار را انجام می دهم. یک ابزار خوب می تواند تاثیر خیلی زیادی در فرآیند کار بگذارد. همچنین می تواند با سرعت بخشیدن به روند کار، ما را چندین پله جلو ببرد و زمان زیادی برایمان بخرد. اگر هنوز کسب و کارتان را آنلاین نکرده‌اید پیشنهاد می کنم هر چه سریع تر به بازاریابی آنلاین حرکت کنید تا از قافله عقب نمانید. داناپیوست کوشا می تواند شما را در زمینه طراحی سایت ، تبلیغات و سئو بطور کامل راهنمایی کند. در این مقاله 7 تا از بهترین ابزار رایگان سئو رو گردآوری کرده‌ام که در آینده نزدیک بر تعداد آن ها خواهم افزود.

این سایت ها از بهترین ابزار های سئو هستند که طیف گسترده ای از کاربرد ها و نیاز های مشترک را تحت پوشش قرا می دهند. این ابزار ها سریع، رایگان و استفاده از آن ها آسان است. امیدوارم از خوندن این مقاله لذت ببرید و ابزار های مورد نیازتان را پیدا کنید.

گوگل Insights

اولین ابزاری که میخواهم به شما معرفی کنم Google PageSpeed Insights است. با استفاده از این ابزار رایگان سئو می توانید سرعت و قابلیت های سایت خود را در چندین دستگاه مورد بررسی قرار دهید. اولین کاری که پس از وارد شدن به گوگل اینسایت انجام می دهید این است که ادرس (URL) سایت مورد نظر را وارد می کنید. این ابزار زمان بارگذاری و عملکرد آن سایت را در دو پلتفرم دسکتاپ و تلفن همراه آنالیز می کند. سپس عملکرد سایت را با نمره ای بین 0 تا 100 رتبه بندی می کند. این نتایج به شما می گوید که بطور دقیق چقدر طول می کشد تا سایت با توجه به معیار های مختلف، به اصطلاح لود یا بارگیری شود. همچنین مواردی را هم برای بهبود سئو سایت پیشنهاد می دهد.

محدودیت های گوگل Insight: ندارد

ابزار های مشابه: PingdomWebPageTest, and GTmetrix

Ahref

در این ابزار رایگان می توانید سایت را بطور فنی بررسی کنید. برای کار با ابزار Ahref Webmaster Tools ابتدا باید ثبت نام و وب سایت خود را تایید کنید. با استفاده از این ابزار می توانید وب سایت مورد نظر خود را با بیش از 100 مورد از مسائل فنی بررسی کنید. و همچنین پیشنهاداتی برای رفع این مشکلات دریافت کنید.

پس از آنالیز مسائل فنی سایت، مناطقی که می توانید لینک های داخلی خود را بهبود ببخشید پیشنهاد می دهد که برای افزایش رتبه شما در موتور جستجو مفید است. از دیگر اطلاعاتی که Ahref در اختیار ما قرار می دهد می توان به نمایش رتبه بندی کلمات کلیدی ارگانیک سایت و همچنین لینک های خارجی سایت اشاره کرد.

محدودیت ها: 5000 اعتبار کراول در هر پروژه و در هر ماه

ابزار های مشابه: Screaming Frog , Beam Us Up 

گوگل آنالیتیکس

با ابزار رایگان سئو گوگل آنالیتیکس همانطور که از نامش پیداست می توانید وب سایت خود را آنالیز کنید. گوگل انالیتیک اطلاعاتی شامل صفحات با ترافیک زیاد در وب سایت، تعداد بازدیدکنندگان انلاین در سایت و فعالیت کاربران، زمان حضور آنها و مسیر خروج آنها از سایت را می توان بررسی کرد.

محدودیت های Google Analytics: هیچ محدودیتی برای استفاده از این ابزار وجود ندارد. اما ترافیک ارسال شده مشخص نیست که از چه کلیدواژه هایی دریافت شده است.

احتمالا قوی ترین ابزار رایگان سئو به منظور تجزیه و تحلیل سایت در حال حاضر گوگل انالیتیکس است. و تقریبا هر مقدار ترافیکی که می توانید تصور کنید در وب سایت پیگیری می کند که این ترافیک از کجا می آید، کدام صفحه آن را دریافت می کند و غیره. اگر چه این ابزار مخصوص سئو نیست اما همچنان یک ابزار مفید برای تحلیل و آنالیز ترافیک ارگانیک است. به هر حال گوگل انالیتیکس نشان نمی دهد که کدام کلید واژه ها این ترافیک را برای شما به ارمغان می آورند. ابزار های دیگری مانند Keyword Hero وجود دارد که این کار را برای شما انجام می دهند.

ابزار های مشابه: Matomo ، Open Web Analytics،  Clicky

Answer the Public

با این ابزار صدها ایده برای کلمه کلیدی بر اساس یک کلمه کلیدی واحد دریافت می کنید. یعنی این که شما کلمه کلیدی مورد نظرتون رو وارد می کنید و این ابزار به شما تعداد زیادی کلمه کلیدی بر اساس آن کلمه به شما پیشنها می دهد. نکته ای که باید اشاره کنم این است که این سایت از زبان شیرین فارسی پشتیبانی نمی کند. اما باز هم، با برگرداندن آن ها به فارسی می توان از این سایت ایده های فوق العاده‌ای گرفت.

محدودیت های Answer the Public: دو جستجوی رایگان در روز

کلیدواژه مربوطه را وارد کنید، Answer the Public لیستی عظیمی از کلمات کلیدی لانگ تیل (long-tail) یا چند جمله‌ای، به علاوه سوالات متداول را ارائه می دهد.

ابزار های مشابه:KeywordTool.io ، UberSuggest ، Keyword Sheeter ، Keyword Generator

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.