گاراژ دیجیتال گوگل (1-5) اصول اولیه موتور های جستجو

اهمیت استفاده از موتور های جستجو در رشد کسب و کار آنلاین
در این مقاله بخوانید

موتور های جستجو، اینترنت را فهرست بندی می کنند تا به جستجوگران کمک کنند دقیقا آنچه را که به دنبال آن هستند متصل کنند. این آنها را به یک ابزار بازاریابی عالی تبدیل می کند. در ادامه موارد زیر را بررسی می کنیم:

  • تاریخچه مختصری از موتور های جستجو
  • چگونه موتور های جستجو تجارت را تغییر دادند
  • نقش موتور های جستجو در افزایش آگاهی کسب و کار

موتور های جستجو به افراد این امکان را می دهند که محصول یا خدمات مورد نظر خود را در زمان دقیقی که می خواهند جستجو کنند. آنها همچنین می توانند به کسب و کار ها کمک کنند تا مشتریان علاقه مند به موضوع کسب و کارشان را، پیدا کرده و هدف خود قرار دهند.

ترکیب این مزایا چیزی است که باعث می شود تبلیغات در موتور های جستجو برای اکثر مشاغل بسیار کارآمد باشد. چون این تبلیغات، دقیقا زمانی برای کاربران موتور های جستجو نمایش داده می شوند که آنان به عنوان مشتریان بالقوه دنبال چیزی هستند که توسط این کسب و کار ها و مشاغل ارائه می گردد.

در این مقاله، با بررسی تاریخچه برخی موتور های جستجو، توضیح خواهیم داد که چگونه موتورهای جستجو دسترسی و پیدا کردن کسب و کار را آسان نموده و تغییر داده اند. همچنین به این موضوع می پردازیم که چرا موتور های جستجو، مکانی عالی و مطلوب برای بازاریابی کسب و کار شما هستند.

تاریخچه مختصری از موتور های جستجو

برای خیلی ها سوال پیش می آید که موتور های جستجو از کجا آمده اند؟ یکی از اولین موتورهای جستجو، برنامه ای به نام Archie بود که در سال 1990 شروع به کار کرد. این برنامه به افراد اجازه دسترسی و جستجوی نام فایل ها در اینترنت را می داد که همان نام صفحات وب بودند. اما، آرچی قادر به مشخص کردن محتوای ارائه شده در این صفحات وب نبود و نمی توانست به شما بگوید در آن صفحات چه چیزی وجود دارد.

انواع موتور های جستجو
انواع موتور های جستجو

چند دهه به سرعت به جلو رفت و موتور های جستجو مانند: Google، Bing، Yahoo!، Ask.com، AOL، Baidu و Yandex راه طولانی را پیمودند. این موتور های جستجو از برنامه های کامپیوتری فوق العاده پیچیده برای بررسی محتوا و مرتب سازی تعداد زیادی از صفحات وب استفاده می کنند.

چگونه موتور های جستجو تجارت را تغییر دادند

اکثر موتور جستجو ها اساسا به یک روش کار می کنند. هنگامی که شخصی می خواهد چیزی را پیدا کند، کلمه یا عبارتی را تایپ می کند که به آن عبارت جستجو می گویند.

سپس، موتور جستجو، عبارت مورد نظر کاربر را با کاتالوگ تهیه شده از صفحات وب خود مقایسه می کند و بهترین نتایج و تطابق ها را برای کاربر به نمایش در می آورد. اینها در صفحه نتایج جستجو یا SERP نمایش داده می شوند.

اساس کار موتور های جستجو
موتور های جستجو محتوای سایت را بررسی و بر اساس آن وبسایت را به کاربر نمایش می دهند

هدف موتور های جستجو، ایجاد مرتبط ترین لیست از نتایج ممکن است تا به جستجوگران کمک کند آنچه را که به دنبال آن هستند بیابند. صفحه نتایج شامل پیوندهایی به وب سایت ها است. ممکن است فهرستی از کسب و کار های محلی، محصولات مشخص شده برای فروش، تبلیغات، تصاویر، نقشه ها، ویدیو ها و موارد دیگری از این قبیل را نیز شامل شود. اما این اطلاعات چگونه برای شما به عنوان جستجوگر کمک میکند؟

نقش موتور های جستجو در افزایش آگاهی کسب و کار

تصور کنید یک کافی شاپ دارید. اگر کسی نام کافی شاپ شما را جستجو می کند، این فرصت عالی برای نمایش در صفحه نتایج جستجو و ارائه اطلاعات و خدمات به فرد جستجو کننده است. به همین ترتیب، اگر تکنسینی هستید که دستگاه های تهویه مطبوع را تعمیر می کند، یا یک رستوران محلی برای تحویل غذای آماده دارید، می خواهید زمانی که افراد کلمات و عبارات مرتبط با کسب و کار شما را جستجو می کنند، در نتایج ظاهر شوید و مشتریان بیشتری جذب کنید.

زیرا کلمات وارد شده در موتور جستجو نشان می دهد که جستجوگر در حال حاضر به محصولات و خدمات شما علاقه مند است.

زمانی که یک کافی شاپ جدید افتتاح می کنید و به دنبال جذب مشتریان جدید هستید، موتور های جستجو می توانند به شیوه های زیر به رشد و شناخته شدن کسب و کار شما در فضای آنلاین کمک کنند:

  • مشتریان می توانند محصولات و خدمات ارائه شده در کافی شاپ شما را هنگامی که آنها را به صورت آنلاین جستجو می کنند پیدا کنند.
  • موتور جستجو می تواند به اطلاع رسانی محلی درباره کسب و کار جدید شما کمک کنند.
  • این موتور های جستجو حتی می توانند کمک کنند تا مشتریانی را که از قبل با کسب و کار شما آشنا هستند و دنبال خدمات ارائه شده در کافی شاپ شما هستند به راحتی شما را در اینترنت پیدا کنند.
  • باید توجه داشته باشید که موتور های جستجو تنها زمانی تبلیغات کسب و کار شما را برای کاربر نمایش میدهد، که عبارت جستجو شده توسط آنها به کسب و کار شما و استراتژی تعیین شده توسط شما برای نمایش آگهی، مطابقت داشته باشد.

نتیجه

متوجه شدید چرا موتور جستجو موقعیت بسیار خوبی برای استفاده از پتانسیل حضور در فضای اینترنت است؟ این موتور راهی برای هدف قرار دادن افرادی است که یا از قبل به دنبال شما هستند، یا به دنبال خدماتی هستند که شما در کسب و کارتان ارائه می دهید. البته این تنها حرف ما نیست. بسیاری از بازاریابان برای شروع کسب و کار های اینترنتی به شما خواهند گفت که استفاده از موتور های جستجو برای استراتژی بازاریابی آنلاین ضروری است و گزارش ها، اعداد و ارقام هم این موضوع را تایید می کنند.

پس این صحبت ها به این معناست که شما باید سایر روش های تبلیغات آنلاین را نادیده بگیرید؟ البته که نه! استراتژی و برنامه تبلیغات شما می تواند و باید راه های مختلفی برای تبلیغ کسب و کارتان داشته باشد. استفاده از سایر روش ها و بستر های تبلیغات آنلاین مانند رسانه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی و تبلیغات نمایشی میتواند به شما در گسترش آگاهی کسب و کارتان در فضای اینترنت کمک کند.

با این حال اگر کسب و کاری دارید و علاقه مند به تبلیغ محصولات و خدمات آنلاین خود هستید، ساده ترین راه برای افزایش آگاهی، بهره گیری از موتور های جستجو یک راه مطمئن است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.