با تبلیغات بنری ریتارگتینگ از خطر فراموش شدن نام برندتان جلوگیری کنید!

در این مقاله بخوانید

مطالعات جدید نشان می دهد ۹۸ درصد از بازدیدکنندگان، هنگام بازدید اولیه از وب سایت های تجاری، خریدی انجام نمی دهند! هر ساله صاحبان مشاغل در سراسر جهان، میلیارد ها صرف تلاش برای بازدید افراد جدید از وب سایت خود می کنند. برای برخی از دارندگان وب سایت، هر گونه بازدید از سایت، بازدید خوبی است. اما برای خرده فروشان، هدف نهایی این است که مصرف کننده ها، اقدام به خرید محصولات کنند. یک مطالعه اخیر نشان می دهد که چرا بازگشت کاربر به یک سایت برای خرید مهم است؟ و خرده فروشان چگونه می توانند تجربه کاربر را بهبود ببخشند، تا مصرف کننده ها دوباره برای خرید بازگردند. در اینجا باید به تاثیر تبلیغات بنری ریتارگتینگ بپردازیم.

علیرغم آنچه خرده فروشان دوست دارند اتفاق بیافتد، EPiServer در یک مطالعه نشان داد بیشتر معامله ها در طول بازدید اولیه از یک وب سایت اتفاق نمی افتد. بر اساس گزارشی از آن ها، ۹۲ درصد مصرف کننده ها قصد خرید از سایت را ندارند و حتی یک سوم از کاربرانی سایت و برنامه موبایل (۳۲درصد) تقریبا هرگز خرید نمی کنند.

احتمال بازگشت دوباره کاربران

طبق آمار به دست آمده، به طور معمول، تنها ۲ درصد از افرادی که از وب سایت شما بازدید می کنند در ورود اول از محصولات شما خرید کرده و تبدیل به مشتری شما می شوند. صاحبان کسب و کار به کمک بازاریابی مجدد یا ریتارگتینگ (Retargeting) در تبلیغات بنری ریتارگتینگ می توانند ۹۸ درصد باقی مانده را نیز به سایت خود برگردانند و فروش را افزایش دهند. سرویس های ریتارگتینگ با ردیابی افرادی که قبلا وارد سایت شما شده و تبلیغات هدفمند شما را به برای آن ها نمایش می دهند. ریتارگتینگ یا همان هدف گیری دوباره یکی از ضروری ترین ابزارها برای پیشرفت کسب و کار هاست که مارکتر ها به وسیله آن می توانند مشتریان خود را در قیف خرید پیش برده و هدف قرار دهند.

در زندگی روزمره هزاران نام برند یا تبلیغات متنوع دیده ایم. چند بار از خدمات یا محصولات برندی که برای اولین بار دیده اید خرید کردید؟ چند بار وقتی یک تبلیغات را برای بار اول مشاهده کردید مشتری سرسخت آن کسب و کار شدید؟ بدون شک این عدد به صفر نزدیک است! تنوع برندها و تبلیغات به اندازه ای هست که یا به راحتی نمی توانیم به آن ها اعتماد کنیم یا انتخاب یک گزینه سخت است. اگر یک کسب و کار دارید و به دنبال راه های افزایش فروش هستید همراه ما باشید.

۹۸درصد از کاربرانی که برای بار اول وارد سایت شما می شوند از شما خرید نخواهند کرد، اما همین افراد در زمانی که برای بار دوم به وب ساییتان مراجعه می کنند، زمان بیشتری را صرف گشت و گذار در صفحات کرده و امکان اینکه در بار دوم، سوم … از شما خرید کنند بیشتر خواهد بود.

تبلیغات بنری ریتارگتینگ چگونه عمل می کند؟

زمانی که یک مشتری بالقوه وارد سایت شما می شود، یک کوکی در مرورگری که با آن به سایت وارد شده است ذخیره می شود. این کوکی به طور خودکار در وب سایت تبلیغ کننده ذخیره شده و با شناسایی مشتری و ورود او به سایت های دیگر، تبلیغ مخصوص او با توجه به خدمات و محصولاتی که قبلا در وب سایت شما دیده است، نمایش داده می شود.

هدف تبلیغات بنری ریتارگتینگ
ذخیره یک کوکی در وب سایت تبلیغ کننده و نمایش تبلیغات بنری ریتاگتینگ در بازه زمانی مختلف برای مشتریان

چرا ریتارگتینگ یکی از موثرترین روش های بازاریابی دیجیتال است؟

در کمپین های تبلیغات بنری ریتارگتینگ ، برخلاف تبلیغات بنری عادی، تبلیغات شما تنها به کاربرانی نمایش داده می شود که حداقل برای یک بار وارد سایت شما شده اند و احتمالا به خدمات یا محصولات شما علاقه مند هستند. این کاربران در فرآیند خرید، به طور متوسط دو الی سه هفته به جستجو و مقایسه محصولات می پردازند. شرکت های تبلیغاتی، با تبلیغ محصولات و خدمات شما، برند شما را پیوسته و مداوم به مشتریان نمایش داده و باعث افزایش اگاهی و اعتماد آن ها می شوند.

همچنین اگر تبلیغات ریتارگتینگ شما همراه با پیشنهادی جذاب همراه باشد، شانس دیده شدن و خرید کاربر را تا هفت برابر افزایش می دهد. به همین دلیل است که ریتارگتینگ یکی از تاثیر گذارترین و موثرترین روش های تبلیغات دیجیتال و بیش ترین اثر دهی در افزایش بازگشت نرخ سرمایه ( ROI ) دارد.

اهداف ریتارگتینگ

حال که تا حدودی با مفهوم کلی تبلیغات ریتارگتینگ آشنا شده و می دانید که چگونه کار می کند، بهتر است بدانید که از ریتارگتینگ برای چه اهدافی و به چه منظور استفاده کنید. کمپین های ریتارگتینگ معمولا با دو هدف اصلی آگاهی مشتریان و تبدیل آن ها به مشتریان دائم، اجرا می شوند.

آگاهی کاربران نسبت به محصولات و خدمات (Awareness)

این نوع از کمپین های آگاهی بخش ریتارگتینگ زمانی مورد استفاده قرار می گیرند که شما می خواهید کاربران وب ساییتان را مجددا به سایت خود بازگردانید. اگر قصد چنین کاری را دارید می توانید با تولید یک بنر با زیر ساخت خوب برای اطلاع رسانی رویدادهای تازه وب سایتتان و تبلیغ محصولات مشابه و سرویس‌های جدید خود استفاده کنید.

تبدیل کاربران به مشتریان بالفعل (Conversion)

منظور از تبدیل کاربران، فرآیندی است که طی آن مشتری پس از کلیک به روی تبلیغات شما، هدف قرار می گیرد. این هدف می تواند خرید یک محصول یا خدمات، ثبت نام سرویس های وب سایت و یا تکمیل فرم در صفحه وب سایتتان باشد. مهم ترین نکته در طراحی این دسته از تبلیغات بنری ریتارگتینگ ، بررسی قیف خرید یک مشتری و برنامه ریزی برای تبدیل او به خریدار است.

استفاده از تبلیغات ریتارگتینگ و هدایت مشتریان به سمت قیف فروش
استفاده از تبلیغات بنری ریتارگتینگ و هدایت مشتریان به سمت قیف فروش محصول و بازدید از وب سایت

موثر ترین روش های استفاده از تبلیغات ریتارگتینگ

برای گرفتن بهترین نتیجه از تبلیغات ریتارگتینگ، می بایست مخاطبان خود را به طور منظم دسته بندی کنید. ( برای مثال کاربرانی به دنبال خرید پیراهن زنانه بوده اند در مقایسه با کاربرانی که به دنبال خدمات تعمیر خودرو خود هستند و…) پس از انجام فرآیند دسته بندی می توانید بسته به خواست و سلیقه هر کاربر، تبلیغات مرتبط به او را نمایش دهید و یا تصمیم بگیرید به کسانی که قبلا موفق به خرید محصول شده اند، تبلیغ خود را نشان ندهید.

بهترین نوع از تبلیغات بنری ریتارگتینگ، دکمه ی (CTA) فراخوان مشخصی دارند و پیشنهاد خاصی را به مخاطب ارائه می دهند. مورد حائز اهمیت دیگر این است که می بایست مشتریان خو را در بازه زمانی متفاوت ریتارگت کنید. برای مثال افرادی که به دنبال محصولی خاص هستند، این نوع تبلیغات می بایست در همان بازه زمانی که به دنبال محصول مورد نظر خود هستند، به آن ها نمایش داده شوند.

کسب و کارهای مختلف می توانند با استفاده از آمار هایی که در مرور زمان توسط کاربران خود به دست می آورند، برنامه ریزی کرده و با داشتن استراتژی مناسب در هر مرحله از فرآیند، مدل های متفاوتی از فرآیند خرید را برای کاربران خود طراحی و پیاده سازی کنید.

هدف تبلیغات ریتارگتینگ - دانا پیوست کوشا
ذخیره کوکی کاربر در مرورگر و هدایت مجدد او به سمت وب سایت تبلیغ کننده
سخن آخر

با داشتن استراتژی درست ریتارگتینگ، می توانید برای هر مرحله از فرایند خرید، با ارائه پیشنهاد های جذاب و دادن کد تخفیف به کسانی که کالای شما را در سبد خرید خود انتخاب کرده اند، آن ها را ترغیب به خرید محصول کنید. هر چقدر محتوای تبلیغات شما شخصی سازی تر طراحی شده باشد، به همان میزان، درصد دریافت کلیک و خرید کاربران نیز بیشتر می شود.

با تبلیغات بنری ریتارگتینگ می‌توانید درست زمانی که کاربران شما در فضای وب در حال جستجو هستند، محصولات و خدمات خود را به آن‌ ها یادآوری کرده و از طرف دیگر با داشتن اطلاعات ارزشمند و مفیدی مانند لیست کسانی که خریدار محصولات و خدمات شما هستند، می‌توانید در زمان مناسب با معرفی خدمات و محصولات جدید و همچنین پیشنهادهای فصلی خود، مشتریان بالفعل خود را به خرید بیش‌تر ترغیب کنید.

دانا پیوست یکی از بزرگترین پلتفرم های تبلیغات آنلاین در ایران است که با ارائه باکیفیت‌ ترین خدمات به تبلیغ‌ کنندگان، بیشترین درآمدزایی را برای رسانه ‌های دیجیتال فراهم می‌کند تا آنها بتوانند محتوای بهتری به مخاطبان فارسی ‌زبان ارائه کرده و شناخته شوند. شما می توانید به وسیله تماس با کارشناسان داناپیوست بهترین تصمیم را گرفته و با امکانات پنلی که در اختیارتان قرار می‌گیرد میزان اثربخشی بنرهای خود را آنالیز کرده و روند کاریتان را بهبود بخشید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.