کمپین تبلیغات پوش نوتیفیکیشن و مزایای استفاده از آن در بازاریابی

مزایای استفاده از پوش نوتیفیکیشن ها در تبلیغات
در این مقاله بخوانید

تبلیغات Push یا پوش نوتیفیکیشن، تحویل اطلاعات به رسانه کاربر از طریق سرور یک برنامه است که در آن پیام تبلیغات یا اطلاع رسانی توسط سرور ارسال شده و به صورت مستقیم توسط کاربر نهایی دریافت خواهد شد. در حالی که نوتیفیکیشن های Push اغلب برای اعلام وضعیت های مختلف در دستگاه های تلفن همراه استفاده می شود. برخی سرویس ها و برنامه های تحت وب نیز از این فناوری برای ارائه خدمات یا تبلیغات استفاده می کنند. از این رو با نام تبلیغ یا پوش نوتیفیکیشن شناخته می شوند.

دسترسی سریع به کاربران با پوش نوتیفیکیشن

سرویس (APNS (Apple Push Notification Service یا به طور خلاصه پوش نوتیفیکیشن، به عنوان اولین سرویس هشدار دهنده فشار همراه در سال 2009 راه اندازی شد. از این نوع اعلان از همان زمان در گوشی های اندروید و iOS استفاده شد و تمرکز برای گسترش این نوع اعلان در رسانه های آنلاین و دیجیتالی صورت گرفت. پیشرفت های تبلیغات و اعلان های Push، موجب استاندارد شدن این نوع اعلان ها از طریق برنامه های وب گردید و امکان انتقال مستقیم محتوا به کاربر نهایی در مدت زمان کوتاه را فراهم آورد.

استفاده از پوش نوتیفیکیشن ها برای تبلیغاتبرای دریافت پیام توسط کاربر نهایی، نیازی به باز کردن برنامه خاصی در دستگاه ندارد، بنابراین یک کاربر تلفن هوشمند می تواند به راحتی این پوش نوتیفیکیشن ها را حتی هنگام قفل بودن تلفن یا غیر فعال بودن برنامه مشاهده کند. برای دریافت Push notification ، کاربر نیاز به یک برنامه معین بر روی گوشی هوشمند خود دارد تا اعلان های پوش از طریق سرور های آن برنامه به دستگاه وی ارسال شود. این برنامه هنگام نصب اولیه درخواست اجازه برای ارسال نوتیفیکیشن های پوش می کند و کاربر می تواند در هر زمان موافقت خود را برای دریافت اعلان ها یا notification ها تمدید یا لغو کند.

ارسال اعلان یا پوش نوتیفیکیشن چگونه صورت میگیرد؟

هر برنامه تلفن همراه جدا از سیستم عامل آن مجموعه ای از دستورالعمل ها و استانداردهای توسعه خود را دارد. با نوشتن این دستورالعمل ها و اضافه کردن موارد بهینه شده، می توان به اپلیکیشن ها و نرم افزار ها امکان دریافت و نمایش اعلان ها و نوتیفیکیشن های فشرده شامل متن، تصاویر و یا حتی صداها را می دهد. این دستورالعمل ها پوش نوتیفیکیشن را از ارائه دهنده برنامه دریافت و در دستگاه کاربر به نمایش در خواهند آورد.

برای افزودن اعلان ها، تبلیغات Push نوتیفیکشن ها به یک برنامه، ناشر برنامه آن را به برنامه اضافه می کند، تا در زمان مورد نظر در رسانه کاربر به نمایش در آید.

ارسال تبلیغات با Push نوتیفیکیشن - دانا پیوست کوشا

مزایای تبلیغات به صورت Push نوتیفیکیشن چیست؟

بازاریابی و تبلیغات با استفاده از اعلان های Push یا پوش نوتیفیکیشن ها چندین مزیت دارد. از آن ها می توان به موارد زیر اشاره داشت.

  • کاهش هزینه های تبلیغات: کاربران موبایل در بسیاری از موارد بابت تبلیغات پیامکی باید هزینه های آن را پرداخت کنند، از این رو بسیاری از کاربران این تبلیغات را غیر فعال کرده و از دریافت این تبلیغات پیامکی انصراف می دهند. این درحالیست که استفاده از تبلیغات به شکل Push نوتیفیکیشن، از ارسال تا دریافت آن از طریق تلفن همراه هزینه اضافی دریافت نمی شود.
  • کنترل تبلیغات توسط کاربر: الزام کاربر به انتخاب برای دریافت اعلان و نیتیفیکیشن های پوش و قابلیت انصراف از دریافت آن ها به کاربران حق انتخاب می دهد. پس علاوه بر نداشتن هزینه داشتن حق انتخاب دریافت نوتیفیکیشن های Push از مزایای این شیوه تبلیغات است.
  • قطعیت در دیده شدن تبلیغات: در صورتی که کاربر با دریافت تبلیغات Push موافقت کرده باشد، دریافت این اعلان ها و دیده شدن آنها قطعیت خواهد داشت. مگر اینکه کاربر به صورت دستی و بعد از مشاهده نوتیفیکیشن پوش ارسال شده، اقدام به رد نمودن تبلیغ نماید.
  • افزایش جذابیت و تعامل با برنامه: Push نوتیفیکیشن ها میتوانند با داشتن تنوع در محتوا و به چالش کشیدن ذهن کاربر، میزان جذابیت برنامه را افزایش دهد و میزان ماندگاری کاربر در اپلیکیشن، سایت یا پایانه فروشگاهی را بهبود می بخشد.

تبلیغات پوش نوتیفیکیشن موبایلی

چالش های پیش روی Push Notification

گرچه اعلان ها و پوش نوتیفیکیشن ها اکنون در برقراری ارتباط با کاربران یک برنامه نقش اساسی دارند، اما چالش های منحصر به فردی در این سیستم مطرح شده است. تصمیم گیری مناسب در زمینه کسب و کار در مورد اینکه چه موضوعی، چه موقع و به چه دفعات برای کاربر نمایش داده شود، برای برقراری ارتباط مناسب و موثر با مشتریان مهم بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است. به عنوان مثال، رعایت مناطق زمانی و توجه به الگوی خواب و همچنین عادات و رفتار های کاربر، می تواند به میزان زیادی در هدفمند شدن این نوع تبلیغات و تاثیر گذاری هرچه بیشتر Push نوتیفیکیشن ها موثر باشد.

هدف قرار دادن و انتشار Push نوتیفیکیشن ها بسته به رفتار کاربر و شخصی سازی این تبلیغات بسته به سلیقه افراد، می تواند اطمینان حاصل کند که برای کاربران را با ارسال تبلیغات Push ناخواسته مزاحمت ایجاد نمیکند. هدف از تبلیغات و اطلاع رسانی با پوش نوتیفیکیشن ها، تأمین محتوا و خدمات با ارزش برای کاربران نهایی شماست، نه فقط ارائه یک تبلیغ برای تجارت شما. استفاده از خدمات و کمپین های تبلیغات پوش نوتیفیکیشن می تواند به شما کمک کند تا تبلیغات خود را در سیستم عامل ها، دستگاه ها و رسانه های کاربران به صورت یکپارچه، هماهنگ و مستقیم به نمایش در آورده تا بتوانید در معرفی و ارائه خدمات به مشتریان خود و به آنها در رسیدن به نیازشان کمک نمایید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.