گاراژ دیجیتال گوگل (5-5) تبلیغات در نتایج موتور جستجو

تبلیغات پولی موتورجستجو
در این مقاله بخوانید

در این مقاله قصد داریم در خصوص تبلیغات در موتور های جستجو صحبت کنیم، نحوه عملکرد تبلیغات در موتورهای جستجو که SEM یا بازاریابی موتور جستجو نامیده می شود از جمله مواردی است که مورد بحث قرار میگیرد. همچنین توضیح خواهیم داد که چرا تبلیغات در موتور های جستجو اینقدر موثر هستند و رقابت کسب و کار ها برای نمایش تبلیغات در موتورهای جستجو به چه ترتیب صورت میپذیرد.

هنگامی که شخصی یک کلمه یا عبارت را در موتور جستجو تایپ می کند، لیستی از نتایج با پیوند هایی به صفحات وب و سایر محتوای مرتبط با جستجو ظاهر می شود. این صفحه نتایج در بخش های مختلف سازماندهی شده است. این مقاله موارد زیر را در خصوص تبلیغات موتور جستجو پوشش می دهد:

  • تبلیغات در موتورهای جستجو
  • تاثیر تبلیغات در موتورهای جستجو
  • چگونگی رقابت تبلیغ کنندگان برای فرصت نمایش تبلیغات در صفحه نتایج جستجو

تبلیغات در موتورهای جستجو

تصور کنید در محدوده ولیعصر کار میکنید، همانطور که در حال انجام کارهایتان هستید، قصد خرید یک فنجان قهوه میکنید. موبایل خود را بیرون آورده و عبارت “کافی شاپ ولیعصر” را جستجو می کنید.

اکنون صفحه نتایج جستجو پر از گزینه های کافی شاپ برای بررسی دارید. هر بخش در صفحه اعم از نقشه، تبلیغات و نتایج جستجو و گزینه های مختلفی به شما ارائه می دهند. کی فکرش رو میکرد این همه نتیجه برای جستجوی ما وجود داشته باشد؟

همانطور که قبلا بررسی کردیم، برخی از این نتایج با فرمول اورگانیک موتور جستجو انتخاب می شوند. این صفحات مرتبط ترین صفحات وب هستند که موتور جستجو می تواند در خصوص جستجوی عبارت ما پیدا کند. سایر بخش های نمایش داده شده، تبلیغات هستند.

نحوه نمایش تبلیغات موتور جستجو

با اندکی بررسی روی تبلیغاتی که موتور جستجو به شما نمایش داده و مقایسه آنها با تبلیغات یک مجله چاپی، متوجه یک تفاوت بزرگ می شوید، هر آگهی که برای شما به نمایش در آمده برای یک کافی شاپ است. شما در تبلیغات موتور جستجو، تبلیغات موارد نامرتبط نمی بینید، جالب اینجاست که تبلیغات موتور جستجو کاملا شبیه به نتایج ارگانیک این جستجوگر ها به نمایش در می آیند.

این شباهت در نمایش چیزی است که تبلیغات موتور جستجوی پولی را بسیار موثر می کند. همانطور که میدانیم، مهمترین کار یک موتور جستجو این است که نتایجی را که افراد به دنبال آن هستند را به مردم نشان دهد، این امر در خصوص تبلیغات نیز صدق میکند و تبلیغاتی که شما در نتایج جستجو می بینید مکمل نتایج جستجو هستند، که با هدف نهایی کمک به جستجوگر برای یافتن آنچه به دنبالش هستند.

تبلیغات موتور جستجو دقیقا چگونه کار می کند؟

نمایش تبلیغات در موتور جستجو به چندین روش انجام می شود. یکی از متداول ترین روش های نمایش تبلیغات در صفحات نتایج موتور جستجو همانند نتایج اورگانیک است، با این تفاوت که کنار تبلیغات، عبارت Ads دیده میشود.

هر بار که شخص عبارتی جستجو می کند، تبلیغ کنندگان برای فرصت نمایش تبلیغات خود با یکدیگر رقابت می کنند. این رقابت در کسری از ثانیه اتفاق می افتد و جستجوگر جزئیات را نمی بیند، فقط نتیجه و برندگان را در نتایج جستجو می بیند که تبلیغاتی نمایش داده شده در صفحه نتایج می باشند.

اما، موتورهای جستجو چگونه تصمیم می گیرند که چه کسی برنده شود؟ موارد تاثیر گذار در انتخاب تبلیغات نمایش داده شده، قیمت پیشنهادی (Bid) و کیفیت آن تبلیغات هستند.

نحوه نمایش تبلیغات موتور جستجو

قیمت پیشنهاد حداکثر مبلغی است که یک تبلیغ کننده حاضر است برای یک کلیک روی تبلیغ مورد نظر بپردازد. توجه داشته باشید تنها زمانی هزینه این تبلیغات از حساب صاحب آگهی کسر میشود که شخصی بر روی تبلیغ کلیک کند. این مبلغ معادل و یا گاهی کمتر از مبلغ پیشنهادی از تبلیغ کننده دریافت می شود. این نوع تبلیغات عموما تبلیغات کلیکی شناخته میشوند.

بنابراین، اگر تبلیغ کننده ای 2 پوند برای یک کلمه کلیدی پیشنهاد دهد، این بالاترین مبلغی است که برای یک کلیک روی تبلیغ می‌پردازد. دقت داشته باشید که اگر تبلیغ در صفحه نمایش داده شود اما کسی روی آن کلیک نکند، هیچ هزینه ای برای تبلیغ کننده نخواهد داشت.

در حالت ایده آل، پیشنهادها با ارزش کلمات کلیدی برای کسب و کار مطابقت دارد، اما مقدار آن به هر تبلیغ کننده بستگی دارد. برخی از تبلیغ کنندگان ممکن است مایل به پیشنهاد قیمت 50 پوند برای یک کلمه کلیدی باشند. دیگران ممکن است مایل به پیشنهاد 10 پوند باشند.

چرا تبلیغات موتور جستجو بسیار موثر هستند؟

میانگین قیمت پیشنهادی بین کسب و کار های مختلف و کلمات کلیدی متفاوت است. قیمت پیشنهادها مهم هستند، اما کیفیت نیز مهم است.

برنده شدن در حراج همیشه منوط به داشتن بالاترین پیشنهاد نیست. موتورهای جستجو به تبلیغات و کلمات کلیدی با ارتباط قوی با جستجو پاداش می دهند. در واقع، این امکان وجود دارد که تبلیغات مرتبط حتی با قیمت های پایین تر، نقاط بالاتری را در صفحه نتایج جستجو به دست آورند. در برخی موارد، مهم نیست که قیمت پیشنهادی چقدر بالا باشد، یک موتور جستجو آگهی را در صورت نامربوط بودن نمایش نمی دهد. به طور خلاصه، تبلیغات پولی راه دیگری برای نمایش تبلیغ محصولات و خدمات شما در ابتدای صفحات نتایج موتورهای جستجو ارائه می دهد.

نمایش تبلیغات در نتایج جستجو

نتیجه

نتایج تبلیغات جستجوی پولی، افرادی را هدف قرار می دهد که از قبل به دنبال نوع خاصی از محصول یا خدمات هستند. این بدان معناست که بازاریابی شما توسط افرادی دیده می شود که احتمالاً پیش از این با فروشگاه شما آشنا هستند یا در جستجوی محصولات و خدمات شما می باشند.

اگرچه محتوای تبلیغات موتور جستجو مشابه نتایج جستجوی اورگانیک هستند، اما نتایج تبلیغات پولی موقعیت متفاوتی در صفحه دارند. علاوه بر این، معمولاً برای مردم با ظاهری متفاوت نمایش داده می شوند و مشخص می‌شود که این ها تبلیغات یا نتایج پولی هستند، بنابراین کاربران می دانند که روی یک آگهی کلیک می‌کنند و هیچ حقه ای در کار نیست.

یک مزیت بزرگ برای کسب و کار ها این است که فقط در صورتی که کاربران روی تبلیغ کلیک کنند، هزینه پرداخت می‌کند، نه با تعداد دفعاتی که این تبلیغات در نتایج جستجو نمایش داده میشوند.

با طراحی یک کمپین تبلیغاتی جستجو که به خوبی ساخته شده است، می‌توانید در لحظه ای که مشتریان به دنبال خدمات و محصولاتی هستند که شما ارائه می دهید، به صفحه نتایج جستجو راه پیدا کنید.

دفعه بعد که جستجو کردید، لحظه ای را به مطالعه صفحه نتایج اختصاص دهید. آیا متوجه تبلیغات می شوید؟ آیا می توانید ارتباط بین جستجوی خود و تبلیغاتی را که در صفحه می بینید مشاهده کنید؟

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.