اعتبار صفحه

اهمیت اعتبار صفحه در سئو سایت
پیش فرض اصلی مدیریت شهرت موتور جستجو ، استفاده از سه استراتژی زیر برای دستیابی به هدف ایجاد صفحه اول کاملاً مثبت نتایج موتورهای جستجو برای یک اصطلاح خاص است ...
در این مقاله بخوانید

اعتبار صفحه امتیازی است که Moz بر اساس آن پیش بینی می کند یک صفحه در نتایج موتورهای جستجوگر به چه رده ­ای دست پیدا خواهد کرد. امتیاز آن عددی بین ۱ تا ۱۰۰ هست. امتیاز بیشتر به معنای توانایی بالاتر در کسب جایگاه بهتر در نتایج است.

برای بررسی صفحه خود از نظر اعتبار سایت خود می توانید از  Moz Link Explorer کمک بگیرید.

ارزیابی اعتبار صفحه به کمک ماز
به گفته ماز “از این نمره برای مقایسه احتمال خود برای رتبه بندی بالاتر از رقبا استفاده کنید”

اعتبار صفحه بر پایه­ ی داده های موجود از سایت شما در وب ایندکس و ده ها عامل دیگر ارزیابی می شود. درست مانند اعتبار دامنه ، اعتبار صفحات هم از الگوی یادگیری ماشین استفاده می کند. تا الگوریتمی را شناسایی کند که از بین هزار نتیجه موجود در SERPs هم بستگی بهتری با رده بندی ها داشته باشد.

اعتبار صفحه چگونه محاسبه می شود ؟

ماز بر اساس مقیاس الگوریتمی ۱۰۰ امتیازی، به صفحات امتیاز ۱۰۰ می دهد. بنابراین اینکه امتیاز خود را از ۲۰ به ۳۰ افزایش دهید. ساده تر از رشد از ۷۰ به ۸۰ است.ماز به طور مداوم الگوریتم مورد استفاده برای محاسبه­ ی امنیت صفحه را به روز رسانی میکند. بنایراین ممکن است شاهد نوسان امتیاز خود باشید.

PA خوب کدام است؟

بنا به چگونگی محاسبه ی اعتبار صفحه، یک پارامتر مقایسه ای (و نه امتیاز مطلق یا واقعی) مناسب برای ارزیابی پروفایل های قدرتمند نتایج جستجو می باشد. بنابراین از آنجا که این ابزار، مقایسه ­ای است ، الزاما امتیاز خوب یا بدی در ارزشیابی وجود ندارد.

 تفاوت اعتبار دامنه و اعتبار صفحه در گوگل

در حالی که اعتبار صفحه، قدرت رده بندی احتمالی یک صفحه را اندازه گیری می کند، اعتبار دامنه قدرت کل دامنه و دامنه های فرعی را اندازه گیری می کند. معیارها هم با همین شیوه سنجیده می شوند. پس به طور کلی شباهت های آنها بیش از تفاوت هایشان است.

کجا میتوان اعتبار دامنه را پیدا کرد؟

معیارهای آن در بسیاری از بسترهای سئو و بازاریابی آنلاین در سراسر وب گنجانده­ شده ­اند. در اکو سیستم Moz  می توان با استفاده از Link Explorer، Mozbar ، نوار ابزار SEO Moz که به طور رایگان ارائه می دهد، بررسی کرد.

کاربرد MOZ Bar برای سئو
استفاده از ماز بار برای دسترسی راحت تر به اعتبار دامنه 

تعریف تکنیکال Page Authority

اعتبار صفحات نیز به همان شیوه­ ی اعتبار دامنه ولی فقط در سطح خود صفحه محاسبه می شود که بر پایه­ ی داده­ هایی از وب ایندکس Mozescape است و شامل تعداد لینک (link count) و ده ها فاکتور ( که روی هم از ۴۰ مورد بیشترند) می باشد. نکته مهم این است که این مولفه عوامل خاص موجود در صفحه مانند کلمات کلیدی مورد استفاده یا بهینه سازی محتوا برای سئو را به شمار نمی­ آورد.

مانند اعتبار دامنه، اعتبار صفحات نیز با استفاده از الگوریتم یادگیری ماشین محاسبه می شود و با تغییر داده های الگوریتم، تغییر خواهد کرد. به همین دلیل بهتر است اعتبار دامنه را بعنوان معیاری نسبی برای مقایسه با سایر صفحات و بر خلاف ارزش های مطلق ” امتیاز دهی” رده بندی در هر صفحه­ ای استفاده کنیم.

سئو چگونه بر اعتبار صفحه تاثیرگذار چیست؟

مانند اعتبار دامنه، اعتبار صفحه نیز امتیازی کلی است و انجام اعمالی که تاثیر مستقیم در آن داشته باشد امری دشوار است. اعتبار دامنه حاصل مجموعه ­ای از معیارها است که هر یک به تنهایی بر امتیاز نهایی تاثیر گذار خواهد بود. از آنجا که گوگل در رده بندی صفحات عوامل زیادی را دخیل می کند، معیاری که قرار است آن را محاسبه کند، باید عوامل زیادی را در خود گنجانده باشد.

بهترین راه برای تاثیر بر اعتبار یک صفحه، اصلاح و ارتقاء link profile آن است. برای انجام این کار می توان لینک های خارجی را از سایر صفحات با اعتبار گرفت که در عمل مانند رای اعتماد به صفحه­ ی شما است.

راههای افزایش اعتبار صفحه

حال که از اهمیت اعتبار صفحات آگاه شدید، بهتر است در خصوص راه های افزایش آن هم کمی صحبت کنیم؛ یکی از بهترین راه های افزایش آن استفاده از کلمه کلیدی مناسب برای افزایش PA. همچنین تولید محتوا خوب و با جامعیت بالا که تمام نکات تیتر خود را پوشش بدهد و از جایی کپی نشده باشد نکته بسیار مهمی است. طراحی خوب سایت همچنین سازگاری آن با موبایل هم از نکات مهم است. همجنین عدم استفاده از لینک های مخرب بسیار مهم است.

چرا امتیاز صفحه­ ی من تغییر کرد؟

اعتبار صفحه بر عوامل مختلفی وابسته است و در نتیجه ممکن است بنا به دلایل مختلفی در نوسان باشد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.