گاراژ دیجیتال گوگل (4-5) جستجوی ارگانیک

جستجوی ارگانیک
در این مقاله بخوانید

آیا آماده رفتن به دنیای جستجوی ارگانیک هستید؟ در این درس از آموزش های گاراژ دیجیتال گوگل خواهیم دید که جستجوی ارگانیک یا نتایج بدون پرداخت هزینه به چه معنا است. همچنین متوجه می شویم که بهینه سازی موتور جستجو چیست و این که چگونه محتوای خوب وب سایت بر نتایج جستجوی ارگانیک تاثیر می گذارد.

جستجوی ارگانیک چیست ؟

بیایید شروع کنیم. تصور کنید در کافی شاپ خود به تازگی شروع به ارائه نوع خاصی از غذا با استفاده از یک دستور قدیمی خانوادگی کرده اید. حتما در شهر شما افراد دیگری هستند که به این غذا علاقه مند بوده و از خوردن آن لذت می برند و حتی ممکن است به شخص یا اشخاصی در حال حاضر به دنبال آن باشند. اکنون چگونه به آن ها کمک می کنید که شما را پیدا کنند؟ هنگامی که شخصی با استفاده از موتور جستجو چیزی را جستجو می کند، صفحه نتایجی که می بیند حاوی لیستی از نتایج ارگانیک یا بدون پرداخت است.

نتایج ارگانیک معمولا در مرکز صفحه ظاهر می شوند و در حقیقت نتایجی هستند که موتور جستجو به این نتیجه می رسد که بهترین مطابقت را با کلمه یا عبارت جستجو شده دارند. همچنین صفحات نتایج، تبلیغات یا نتایج پولی را نشان نیز نشان خواهند داد و باید بگوییم که این تبلیغات جداگانه هستند و به عنوان تبلیغات برچسب گذاری می شوند. اگرچه نتایج ارگانیک و تبلیغات در یک صفحه ظاهر می شوند، اما یک تفاوت بزرگ وجود دارد: نمایش در نتایج ارگانیک هزینه ای ندارد.

وب سایت ها برای نمایش در اینجا پولی نمی پردازند و نمی توانند بپردازند. بنابراین در این صورت چگونه می توانید شانس وب سایت خود را برای ظاهر شدن در نتایج بدون پرداخت افزایش دهید؟

همه چیز به کیفیت باز می گردد.

نتایج ارگانیک چگونه به دست می آید ؟

این گونه فکر کنید، هدف اصلی موتورهای جستجو کمک به افراد برای یافتن چیزی است که به دنبال آن هستند. اگر بتوانید به موتور جستجو کمک کنید تا تصمیم بگیرد که وب سایت شما همان چیزی است که مردم در جستجوی آن می باشند، در وضعیت خوبی قرار دارید. بهبود یافتن سایت شما برای کمک به نمایش آن در نتایج ارگانیک، بهینه سازی موتور جستجو یا سئو (SEO) نام دارد. سئو سایت بهینه شامل کمک به موتور جستجو برای یافتن سایت شما و درک محتویات آن است.

اکنون این پرسش مطرح می شود که موتورهای جستجو چه چیزی را دوست دارند؟ به این فکر کنید که مشتریان بالقوه شما دقیقا در جستجوی چه چیزی هستند. اگر همان غذا را می خواهند ممکن است نام آن را جستجو کنند اما یک جستجوی ساده می تواند بسیار گسترده باشد و همچنین می تواند به این معنی باشد که به دنبال دستور پخت، تصویر و یا تاریخچه آن غذا هستند.

با درک این موضوع، برای شما بهتر خواهد بود که بر روی جستجوی غذای مورد نظر در شهر خود تمرکز کنید. بنابراین تمرکز شما بر روی ایجاد محتوای اصلی و مرتبط خواهد بود که “چگونگی” تهیه آن را توضیح می دهید و این که غذای مورد نظر “کجا” وجود دارد، در محل شما یا ارسال به محل مشتری. این مورد می تواند کمک کند تا وب سایت شما در نتایج جستجوی نام آن غذا ظاهر شود و یا در جستجوهای مرتبط مانند بهترین A (نام غذا) در B (نام محل).

نتیجه حاصل همان نتایج جستجوی ارگانیک می باشد و حضور سایت شما در آن راهکاری عالی برای کمک به مشتریان است تا شما را پیدا کنند و البته هزینه ای هم برای شما نخواهد داشت.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید محتوای شما با افرادی که جستجو انجام می دهند، مرتبط است و بنابراین این افراد بر روی آدرس سایت شما کلیک کرده و از سایت شما بازدید می کنند.

کوئیز

برای رسیدن به گام بعدی آموزش باید گزینه مناسب را انتخاب نمایید:

آزمون گاراژ دیجیتال گوگل

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.