راهکارهای بهبود سئو درون صفحه

بهبود سئو درون صفحه
در این مقاله بخوانید

سئو به دو بخش درون صفحه (on-page seo) و بیرون صفحه (off-page seo) تقسیم بندی می شود و سئو درون صفحه به معنای این است که هنر نگارش با علم سئو ترکیب شده تا بتوانید صفحه های سایت را برای کلمه های کلیدی خاص رتبه بندی کنید. سئو درون صفحه با اصلاح مواردی مانند مت تگ ها، قالب محتوا و بهینه سازی کلمات کلیدی است تا محتوای شما به وسیله موتورهای جستجو پیدا شود و مخاطبان را به سمت سایت شما هدایت نماید.

هم چنین سئو درون صفحه محتوای شما را برای انطباق با هدف مشتری، تعامل کاربر و تاکتیک های افزایش ترافیک، راهنمایی می کند. اگر می خواهید در مسیر درستی قدم بردارید و به مقصد خود برسید، باید نسبت به اهداف و مسیر آگاهی کامل داشته باشید و از همه مهم تر نقشه و برنامه های مشخص طرح ریزی کنید. این بدان معنا است که بدانید ساختار محتوا در سایت شما باید به چه شکلی باشد تا بتواند نیازهای مشتریان و کاربران سایت را برآورده سازد و به این ترتیب ورودی سایت و تعامل ها افزایش یابد.

نوشتن محتوایی که در رتبه بندی گوگل قرار بگیرد و باعث ایجاد تعامل شود، چندان آسان نیست اما با بدنبال کردن چند نکته ساده، سایت شما به سادگی در مسیر رتبه بندی، افزایش کلیک ها و جذابیت بیشتر برای کاربران قرار می گیرد.

بهبود سئو درون صفحه - on page seo

تکنیک های بهینه سازی سئو درون صفحه

برای قرارگیری در مسیر مناسب تولید محتوا و بهینه سازی سئو داخلی سایت چند تکنیک وجود دارد:

قالب بندی محتوا برای خوانندگان و ربات های گوگل

یک استراتژی سئو باید بر اساس نیازهای مشتریان شما ساخته شود تا عوامل رتبه بندی را تحت تاثیر قرار دهد و خوانندگان سایت شما را وادار به تعامل با محتوای شما کند. رسیدن هم زمان به هر دو هدف می تواند امری دشوار باشد اما می توان با قالب بندی محتوای خود به گونه ای که به ربات ها و خوانندگان کمک می کند، محتوا را اسکن کنند و روی اطلاعات دستگاه های مختلف تمرکز کنند. اکنون در ادامه خواهیم دید که چگونه شکستن متن، کوتاه نگه داشتن پاراگراف ها و داشتن فهرست، خواندن متن شما را آسان تر نموده و رتبه را بهبود می بخشد.

تجزیه متن با هدر ها (H2 , H3 , …)

یکی از گام های اولیه و مهم برای بهبود سئو درون صفحه تقسیم بندی محتوا به چند پاراگرف با تیتر است. تیترها این امکان را به شمار می دهند که کلمات کلیدی را برای تقویت جنبه فنی سئو درج کنید و هم چنین کمک می کند که خوانندگانی که اولین بار از سایت شما بازدید می کنند، محتوا را به سرعت اسکن کنند.

  • اضافه کردن تیتر H2 به ازای هر 300 کلمه
  • اضافه کردن تیتر H3
  • استاده از کلمات کلیدی و پرسش های دقیق در عنوان های فرعی

با تقسیم بندی محتوا به وسیله تیترهای اصلی و فرعی خواندن برای بازدیدکنندگان و ربات های موتورهای جستجو آسان تر خواهد شد.

فراموش نکنید که با گنجاندن کلمات کلیدی و پرسش های دقیق در عنوان ها، بیشترین بهره را از تاکتیک سئو درون صفحه خواهید برد !

کوتاه نگه داشتن پارگراف ها

اگر می خواهید خوانندگان را درگیر محتوای خود کرده و نرخ تعامل ها را افزایش دهید، باید هر بخش از محتوا را بر اساس نسازهای مخاطب هدف خود بهینه سازید.

پارگراف های طولانی به سختی توسط مخاطبان خوانده می شود و به ویژه اگر کاربر به وسیله موبایل یا تبلت از سایت بازدید کند، این تمایل کمتر است.

پاراگراف ها را به جمله های کوتاه تر تبدیل کنید و اطمینان یابد که در تلفن های همراه نیز به راحتی قابل خواندن است و کاربر را هنگام مطالعه آزار نمی دهد. هم چنین از علائم نگارشی مانند نقطه، کاما، نقطه ویرگول و سایر علائم به درستی استفاده کنید.

بهینه سازی سئو داخلی سایت

استفاده از فهرست

استفاده از علائم فهرست (بولت) یک ابزار قدرتمند برای کپی رایت است چرا که به شما این اجازه را می دهد اطلاعات مهم را به شیوه ای مختصر خلاصه نموده و در عین حال توجه ها را داده های مهم و دقیق جلب کنید. درج مطالب به صورت فهرست تعادلی عالی میان بازاریابی محتوا و تکنیک های سئو به وجود می آورد.

افزودن FAQ

بخش سوالات متداول یا همان FAQ یک بخش مهم در هر سایتی است که می تواند به بهبود سئو داخلی سایت کمک کرده و میزان تعاول کاربران افزایش دهد. مزایای بخش سوالات متداول عبارت اند از:

تقویت ایمپرشن : بخش سوالات متداول به نمایش های ارگانیک بیشتر کمک می کند که منجر به افزایش نرخ کلیک (CTR) خواهد شد.

افزایش کلیک های سایت : با افزایش ایمپرشن به طور ناخود آگاه سایت و بلاگ های شما کلیک ها و ورودی های بیشتری دریافت می کند.  

به هم پیوستگی : در بخش پاسخ های FAQ می توانید لینک اضافه کنید و بهتر است این لینک به صفحات بلاگ باشد تا صفحه محصولات.

تنظیمات دقیق سئو

باید توجه داشته باشید که برای داشتن سئو درون صفحه بهینه، هنگام بارگذاری مطالب در سایت تنظیمات به درستی انجام پذیرد؛ کلمه کلیدی، عنوان سئو، آدرس صفحه و توضیحات متو کاملا استاندارد و بهینه باشند و مخاطب هنگام رسیدن به سایت یا بلاگ شما دریابد که به مقصد درستی رسیده است.

بهینه سازی سئو داخلی سایت

ویرایش مطالب

گوگل همیشه علاقه دارد که مطالب به روزرسانی شوند و شما مطالبی را که در گذشته نوشته اید، به روز رسانی و ویرایش می کنید. این امر تاثیر بسیار چشمگیری در بهبود سئو درون صفحه سایت شما دارد به ویژه اگر محتوای آن قدیمی و از کار افتاده باشد.

  • بهینه سازی فنی : سایت خود را از لحاظ سرعت لود شدن، نوع طراحی و کد نویسی بررسی نموده و در صورت وجود مشکل درصدد رفع آن ها برآیید.
  • هدف گذاری مناسب کلمه کلیدی : به این معنا که برای یک عبارت کلیدی خاص نباید چند صفحه را هدف قرار دهید و چرا که پیامدهای زیان آوری برای سئوی سایت شما دارد.
  • بهینه سازی تصاویر و ویدئوها : افزودن تصاویر به سایت راهکار مناسبی برای جذاب کردن صفحات سایت شما است که تجربه کاربری بهتری نیز ارائه می دهد. اما بسیار مهم است که این تصاویر سبب کند شدن سایت نشوند و دارای متای مناسب باشند و به این ترتیب یک دارایی ارزشمند سئویی در سایت خود خواهید داشت.
  • محتوای باکیفیت : صرفا تولید محتوا با رعایت اصول سئو کافی نیست و باید به یاد داشته باشید که محتوا برای مخاطبان شما نوشته می شود و از همین رو باید محتوا با کیفیت، قابل توجه و مرتبط باشد.  

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.