گاراژ دیجیتال گوگل (3-2) بازاریابی دیجیتال کسب و کار

بازاریابی دیجیتال - گاراژ دیجیتال گوگل
در این مقاله بخوانید

بازاریابی دیجیتال یک مفهوم مهم در پیشرفت و گسترش کسب و کار است. در آموزش های پیشین از سری آموزش های گاراژ دیجیتال گوگل از اهمیت حضور در دنیای دیجیتال و نقش تبلیغات و بازاریابی آنلاین برای ارتقای کسب و کار آشنا شدیم. در ادامه بیان خواهد شد مه چگونه مشتریان بیشتری را به صورت آنلاین جذب کنیم؟

تصور می کنیم شما کسب و کاری را راه اندازی نموده و اکنون به دنبال راه هایی هستید که افراد به سمت این کسب و کار جذب شده و در حقیقت از طریق فضای آنلاین مشتریان بیشتری بیابید. حال به چند استراتژی عالی برای رسیدن به این هدف با استفاده از موتورهای جستجو، سایر وب سایت ها، ایمیل و رسانه های اجتماعی مطرح خواهیم کرد که می کند مشتریان به صورت آنلاین شما را پیدا کنند.

روش های بازاریابی دیجیتال

راه هایی برای این که مشتریان از طریق فضای دیجیتال شما را پیدا کند وجود دارد:

موتورهای جستجو

هنگامی افراد کلمه یا عبارتی را در موتور جستجو تایپ می کنند، به آن اطلاع می دهند که دقیقا چه چیزی می خواهند یا به دنبال چه چیزی هستند. اگر شما خدمات و محصولات مرتبط با جستجوی انجام شده ارائه دهید، موتورهای جستجو کسب و کار شما را در نتایج جستجو نشان خواهند داد. اکنون دو راه اصلی برای استفاده از موتورهای جستجو وجود دارد:

سئو (SEO)

بهینه سازی موتور جستجو نخستین گام برای موفقیت در فضای آنلاین و بازاریابی دیجیتال است؛ سئو یا بهینه سازی موتور جستجو به شما کمک می کند که بدون نیاز به پرداخت هزینه تبلیغ، کسب و کار شما در نتایج جستجو ظاهر شود.

سم (SEM)

سم یا بازاریابی موتورهای جستجو این امکان را برای شما فراهم می سازد که فضای تبلیغاتی را در نتایج جستجو خریداری کنید. اما باید به این نکته توجه داشت که سئو، محصولات و خدمات شما به کاربرانی ارائه می دهد که به دنبال آن هستند.

به منظور دست یابی به موتور جستجوی بهینه، باید به کلمات کلیدی توجه داشت؛ کلمه های کلیدی به معنای مرتبط ترین کلمات برای کسب و کار شما هستند. درک موارد ذکر شده برای موفق شدن وب سایت، کمک می کند تا بتوانید نحوه نشان دادن هنگام جستجوی این کلمات را بهبود بخشید.

به بیان دیگر، بازاریابی دیجیتال موتورهای جستجو به معنای این است که کسب و کارها بجهت نشان داده شدن به افرادی که برای کلمه ها یا عبارت های خاص جستجو می کنند، هزینه ای برای تبلیغات پرداخت می نمایند.

بیشتر موتورهای جستجوی اصلی یک نوع سیستم حراج را به کار می برند که در آن تعداد زیادی از کسب و کارهای مختلف برای نمایش تبلیغات خود، با پیشنهاد دادن بر روی کلمات کلیدی که می خواهند هدف قرار دهند، رقابت می کنند.

جستجو در موتورهای جستجو، یک راه عالی برای دسترسی به افراد هدف است، اما همه ما با هدف های بیشتری وارد فضای دیجیتال می شویم همانند خواندن اخبار، تماشای برنامه های ورزشی، تماشای ویدئوهای آموزشی و … .

تنظیم استراتژی برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال

تبلیغات کلیکی و بنری

علاوه بر محتواهای تولید شده، در فضای آنلاین تبلیغاتی را مشاهده می کنید که به تبلیغات نمایشی، کلیکی یا بنری معروف هستند. این تبلیغات در قسمت های مختلف به صورت آنلاین ظاهر شده و در قالب های متنوعی مانند متن، تصویر، ویدئو یا گیف وجود دارند که می توانید بر روی آن ها کلیک کرده و به نوعی با آن ها تعامل داشته باشید.

تبلیغات نمایشی می توانند یک راهکار عالی برای رساندن پیام شما به دنیای بیرون باشند و حتی این امکان فراهم است افرادی را که می خواهید تبلیغات شما را ببینند و وب سایت ها و صفحاتی که می خواهید کسب و کار شما در آن نمایش داده شود، انتخاب کنید.

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و … گزینه های کاربردی دیگر برای افزایش آگاهی عمومی نسبت به کسب و کار شما هستند و به ویژه برای ایجاد روابط متقابل با مشتریان، پلت فرم هایی بسیار مفید برای بازاریابی دیجیتال به شمار می آیند.

در شبکه های اجتماعی می توانید صفحه هایی برای کسب و کار خود ایجاد نمایید و سپس با شروع مکالمه های مرتبط و به اشتراک گذاشتن محتواهایی که تولید کرده اید، با طیف گسترده ای از افراد مختلف ارتباط برقرار کنید، کسب و کار خود را به مخاطبان معرفی نموده و آن را رشد دهید.

ایمیل مارکتینگ

ما درباره ایمیل های ناخواسته که تنها بخش اسپم صندوق را پر می کند، صحبت نمی کنیم بلکه درباره ایمیل هایی صحبت می کنیم که دارای اطلاعات مفیدی هستند و پیشنهادهای مرتبط به افرادی ارائه می شود که از پیش تمایل خود را به دریافت اطلاعات از محصولات و خدمات شما نشان داده اند. برای ایمیل مارکتینگ می توانید از افراد درخواست ثبت نام کنید تا ایمیل های شما را دریافت کنند. همچنین می توانید برای افرادی که فرم هایی را در سایت شما پر کرده اند، رویدادهای ویژه را ارسال نموده یا محصولات فروشی خود را تبلیغ کنید.

دانستن همه راه هایی که افراد بتوانند به صورت آنلاین کسب و کار شما را پیدا کنند و همه راه هایی که شما بتوانید مشتریان را پیدا کنید، کمک خواهد کرد که کسب و کار راه اندازی شده در مسیر درست حرکت کرده و پیشرفت و توسعه داشته باشد.

هر چه بیشتر انواع راهکارهای بازاریابی دیجیتال را امتحان کنید، فرصت های بیشتری برای دستیابی به مشتریان باارزش در هر کجای دنیا خواهید داشت.

در انتها پیشنهاد می کنیم مطلب ” چگونه از کسب و کارهای رقیب جلوتر باشیم؟ ” را مطالعه نمایید.

پاسخ به کوئیز

همانند سایر ویدئوهای آموزشی گاراژ دیجیتال گوگل ، در انتها این بخش نیز سوالاتی جهت رسیدن به مرحله بعد وجود دارد که با پاسخ صحیح می توانید این مرحله را پشت سر گذاشته و به مرحله بعد برسید.

بازاریابی دیجیتال در کسب و کار

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.