اهمیت کلمه کلیدی در سئو

تحقیق کلمات کلیدی
در این مقاله بخوانید

قدرت تحقیق کلیدواژه

تحقیقات در خصوص کلیدواژه پایه و اساس برنده شدن در سئو است. در واقع تحقیق در مورد کلیدواژه در کاری بسیار موثر و مفید در تمامی مراحل سئو و کمپین های سئو می باشد. وقتی تحقیق کلمات کلیدی انجام می دهیم گویا سحر و جادو انجام شده است. زیرا با جستجو کردن هر کلمه در همان لحظه جواب مورد نظر در موتور های جستجو به دست می آید.

به عبارت دیگر، اگر شما نمی دانید افراد به دنبال چه چیزی هستند و نمی دانید آیا برای محتوای تولیدی شما تقاضا وجود دارد یا خیر در واقه در حال وقت تلف کردن هستید. مثل پرتاب کردن دارت با چشمان بسته است، چون شما هیچ عده ای راجب اینکه به کجا ضربه می زنید ندارید؟ اکثر مواقع کار با شکست رو به رو می شود.

اما وقتی کار به درستی انجام شود، و دیگر فرآیند های مرتبط با سئو مانند لینک سازی نیز انجام شود، تحقیق در خصوص کلیدواژه به شما کمک می کند تا در تولید محتوا یکتا و با ارزش اقدام کنید که با گذشت زمان به صورت مداوم ترافیک بیشتری کسب کنید.

نمودار افزایش میزان ورودی کاربر

تصویر بالا افزایش تعداد ورودی کاربران سایتی را نمایش می دهد که با آگاهی از استراتژی محتوا استفاده کرده است برنده شدن به این شکل همیشه قابل ضمانت نمی باشد، اما وقتی تحقیق کلمات کلیدی هوشمندانه و به همراه استراتژی تولید محتوا باشد پیشرفت و افزایش ورود کاربران محتمل تر خواهد بود.

فواید تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی به شما می کند تا دقیقا بدانید که چه محتوایی ایجاد کنید تا به بهترین ترتیب به اهداف تجاری خود کمک کرده و از ترافیک مربوطه استفاده کنید. به معنای واقعی کلمه برای هر زبانی میلیون ها ترکیب ممکن در خصوص کلیدواژه مورد نظر امکان پذیر می باشد، حتی اگر تلاش زیادی هم داشته باشید هدف قراردادن همه ی آن ها غیرممکن می باشد.

خوشبختانه اکثر مردم اغلب به جستجو کردن موارد یکسان و مشابه تمایل دارند، به همین دلیل شما می توانید کلمات کلیدی را با هم گروه بندی کنید. تحقیق کلمات کلیدی به شما کمک می کند تا بهترین آن ها را برای وب سایت خاص خود پیدا کنید.

تاثیر کلمات کلیدی و استراتژی محتوا در میزان ورودی کاربرتحقیقات در خصوص کلیدواژه “برنده شدن” به شما کمک می کند تا عبارات و موضوعاتی را پیدا کنید که:

 • اکثر آن ها به شغل شما مربوط می شود.
 • به اندازه کافی جستجو شده باشد.
 • رقابت کمی داشته باشند.

عکس زیر نمایانگر موارد گفته شده در بالا می باشد.

نمودار سختی کلمات کلیدی
تحقیق کلمات کلیدی و سختی کلمه و تاثیر آن در رتبه بندی و رقابت
 • عبارات و کلمات کلیدی ارزشمند را پیدا کنید

آیا شما در مورد تمام راه هایی که مردم با جستجو کردن به سایت شما منتقل می شوند را می دانید؟ آیا شما چیزهایی را که برای آن ها می خواهید رتبه بندی شوید را می دانید؟ از این بابت خاطر جمع هستید؟

به عنوان مثال ، اگر “قهوه” می فروشید، این ممکن است اصطلاح خوبی برای هدف گیری باشد. تحقیقات در خصوص کلیدواژه به شما در پیدا کردن اصطلاحات مرتبط دیگر کمک می کند مانند موارد زیر:

 • قهوه اسپرسو
 • قهوه ترک
 • قهوه ارزان قیمت
 • و …

اگر شما شغل فروشگاه قهوه فروشی را اداره می کنید، رتبه اول در صفحه اول گوگل برای هریک از این شرایط چقدر ارزش دارد؟

شما باید بتوانید بعضی از این موارد را حدس بزنید، اما یک استراتژی در خصوص تحقیق در رابطه با کلمات کلیدی می تواند به شما در کشف هزاران فرصت از این کلمات کمک کند.

 • کلمات کلیدی با تعداد جستجوی کافی پیدا کنید

حقیقت این است در حالی که میلیارد ها ترکیب کلمه کلیدی مرتبط وجود دارد اما همه آن ها ارزش افزودن ندارند.

در مثال قهوه فروشی بالا، آیا همه ی این کلمات کلیدی ارزش تولید محتوا دارند؟ برای فهمیدن این موضوع ، ما به هر عبارات کلیدی پیدا شده تعداد جستجو آن ها را اضافه می کنیم.

ما بعداً این را با جزئیات بیشتری توضیح خواهیم داد. اما “تعداد جستجو” تقریباً تعداد دفعات جستجو این عبارات ماهانه در Google موجود می باشد.

همانطور که مشاهده می کنید حجم جستجو در عبارت های مختلف متفاوت است. عبارت اصلی ما ، قهوه فروشی از حجم جستجوی مناسبی برخوردار است، اما ما این عبارت قهوه ارزان قیمت را نیز کشف کرده ایم.

با بررسی بیشتر متوجه می شویم که تجارت شما نیز شامل کلماتی هستند که تعداد جستجوی کمتری دارند به عبار ت دیگر اگر شما از کلماتی که تجارت شما را شامل می شوند و جستجوی کمی دارند استفاده کنید درآمد شما تنها با چند کلیک در ماه می تواند رقم بالایی باشد.

فرصت خوبی است که درمورد عبارات کلیدی طولانی و تحقیق در مورد کلیدواژه ها و قانون 20/80 است. فقط حدود 20 درصد از کلیدواژه هایی که مردم جستجو می کنند جزء عنوان صفحه های محبوب هستند . به عبارتی کلمات کلیدی با عبارات طولانی کمتر تکرار شده اند.

استراتژی تولید محتوا
تحقیق کلمات کلیدی و طراحی استراتژی محتوا خود را به داناپیوست بسپارید
 • کلمات کلیدی را پیدا کنید که شما در واقع می توانید برای آن ها رتبه بندی کنید.

پیدا کردن کلمات کلیدی محبوب خیلی عالیه، اما این کلمات یک شمشیر دو لبه هستند، دلیل آن این است که هرچه یک کلمه کلیدی محبوب تر و با ارزش تر باشد، برای رتبه بندی شماره 1 رقابت بیشتری وجود دارد.

نکته مهم یافتن کلمات کلیدی است که برای تجارت شما با ارزش هستند. اما رقابت زیادی در آن ها وجود ندارد و شانس به دست آوردن رتبه بندی مناسب برای شما وجود دارد.

“قهوه ارزان قیمت” می توانید یک کلمه کلیدی عالی باشد. اما به دلیل داشتن حجم جستجوی ماهانه زیاده، احتمالاً تعداد زیادی سایت مستقر و مشهور نیز در تلاش هستند تا برای آن رتبه بندی کنند.

اگر شما یک سایت کوچک هستید که به تازگی شروع کرده اید این باعث می شود تا کسب رتبه بندی مناسب در خصوص کلمات کلیدی که شما را توصیف می کنند سخت باشد.

 • استراتژی کلمات کلیدی

وقتی لیستی از کلمات کلیدی مربوطه را برای هدف قرار دادید می توانید طرحی برای ساخت محتوا در اطراف آن کلمات کلیدی ایجاد کنید. این استراتژی یا نقشه راه محتوای شماست.

با تحقیق در خصوص کلیدواژه شما می توانید به سوال زیر پاسخ دهید:

 • مباحث اصلی و مباحث زیرشاخه من مربوط به چه چیزی هستند؟
 • چه زمانی می توانم چندین کلمه کلیدی را در یک صفحه قرار دهم؟ و چه زمانی باید آن ها را به صفحات جداگانه تقسیم کنم؟
 • کاربران هنگام جستجو برای هر عبارت چه محتوا را در انتظار دانرد؟
 • بازدید کننده هنگام بازدید از صفحه من با چه انگیزه ای وارد می شود (آگاهی، علاقه ، خرید)؟
ابزار مناسب برای پیدا کردن کلمه کلیدی
شما از بخش داشبورد keyword planner می توانید نرخ سرچ کلمه مورد نظر و کلمات مشابه آن را پیدا کنید

استفاده مناسب از کلمات کلیدی در سئو

حال که از اهمیت بالای آن آگاه شدید باید روش استفاده از آن را هم بدانید تا بیشترین ترافیک و ورودی و نرخ تبدیل را دریافتن کنید. بدون شک شما با تحقیق در خصوص کلمات کلیدی تعداد بسیار زیادی کلمه کلیدی جمع آوری خواهید کرد. طبیعی است این امکان وجود ندارد که برای هر کلمه یک صفحه ایحاد کرد. اگر هم تعداد صفحات ما محدود باشد پیشرفت قابل توجهی نخواهیم داشت. برای همین باید به خوبی کلمات کلیدی را دسته بندی کرد.

تاکنون ما دریافتن کلمات کلیدی برای یک موضوع یا صفحه واحد صحبت کردیم.

با استفاه از این راهنما، شما می توانید صدها یا هزاران موضوع مرتبط و بالقوه را کشف کنید. ما همچنین تکنیک های قدرتمند تجزیه و تحلیل رقابتی را پوشش خواهیم داد، تا شما بتوانید از کلمات کلیدی ارزشمندی که هر یک از رقبای شما برای آن رده بندی می کند، پرده بردارید. به شما امکان می دهد تا یک استراتژی کاملاً حاکم بر مطالب را ترجیح دهید.

بهتر است شما انجام این کار را به دلیل حساسیت بالایش به متخصص این کار بسپارید. با توجه به تعداد کلمات مورد نظر تعرفه یافتن کلمه کلیدی متفاوت است.. تعرفه یافتن کلمه شما می توانید طراحی استراتژی محتوا و کلمات کلیدی خود را به آژانس آنلاین مارکتینگ داناپیوست بسپارید تا با استفاده از ابزار های مناسب و آنالیز رقبا بهترین استراتژی را برای شما طراحی کنیم.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.