معرفی 4 برنامه پر کاربرد پادکست

برنامه پادکست به ما این امکان رو میده تا پادکست های مورد علاقمون رو گوش بدیم و ازشون لذت ببریم
در این مقاله بخوانید

بذارید با این سوال شروع کنیم که اصلا پادکست چیست؟ پادکست به هر محتوایی صوتی گفته می شود، که این محتوا می تواند آموزشی، خبری، داستانی و… باشد، افراد می توانند پادکست ها رو گوش دهند و از پادکست ها لذت ببرند. پادکست در معنای لغوی از دو کلمه pod که از ipod (محصول اپل) و مخفف کلمه broadcasting یعنی cast تشکیل شده است. اپ استور هایی مانند گوگل پلی و اپ استور آیفون پر از انواع برنامه پادکست هستند، حتما شما نیز برنامه هایی برای گوش دادن به پادکست می شناسید، ما در این مقاله سعی کرده ایم بعضی از برنامه هایی که مخصوص پخش پادکست هستند رو به شما معرفی کنیم.

برنامه پادکست Google podcast

یکی از ساده ترین و کاربردی ترین برنامه های پخش پادکست گوگل پادکسته، چرا؟ بخاطر این که طبق جستجو ها و تاریخچه ای که از شما گوگل در اختیار دارد، مطالبی رو به شما نشون می دهد که مناسب شما می باشد، کار کردن با این برنامه آسان است، به شما اجازه تنظیماتی همانند تغییر سرعت پخش پادکست و تعیین زمان برای خاموش شدن را می دهد. از دیگر نکات راجع به این برنامه می توانیم به:

  1. رایگان بودن
  2. قابلیت sync کردن سیستم های مختلف(برای مثل ادامه پادکست را به جای تلفن همراه در لپ تاب خودتان گوش دهید.)
  3. این پلتفرم پر از پادکست فارسی و هم انگلیسی است.
  4. برای هر 3 پلتفرم ویندوز، اندروید و آیفون عرضه شده است.

دانلود نسخه اندروید از گوگل پلی

دانلود نسخه ios از اپ استور

گوگل قطعا نمی توان انتظار یه برنامه بلا استفاده رو از این برنامه داشت برنامه گوگل پادکست بسیار ساده است کار کردن با آن و حجم آن تنها دو مگابایته
گوگل پادکست

Castbox

شاید برنامه های کامل تری هم از این برنامه وجود داشته باشند اما تا جایی که ما جستجو کرده ایم castbox یکی از کامل ترین و پر قابلیت ترین برنامه ها برای گوش دادن به پادکست است. با استفاده از castbox می توانید رادیو خودتان رو داشته باشید یا که به پادکست زنده بقیه گوش دهید. طبقه بندی این وبسایت خیلی کامل و کاربردی است که بر اساس پادکست زنده، کتاب صوتی، رادیو های معروف دنیا، شبکه های معروف مثل newyork times و در آخر قسمت طبقه بندی که بر اساس ژانر پادکست طبقه بندی شده است.
تنظیمات بسیار جالبی را در castbox می شود اجرا کرد، برای مثال به شما قابلیت هایی مثل volume boost که دسی بل صدا رو بالا می برد و صدای خروجی قوی تر می شود، قابلیت trim silence که سکوت ها و توقف های پادکست رو حذف می کند و آخرین قابلیت امکان تغییر سرعت پخش پادکست است. یک قابلیت جالب دیگری که castbox در اختیار کاربر گذاشته، قسمت zen mode است، تو این قسمت 6 عدد موسیقی رایگان بی صدا آرامش بخش برای افراد فراهم شده، که نکته جالب این قابلیت امکان شخصی سازی آن موسیقی است، برای مثال اگر موسیقی که در حال بخش شامل صدای پرنده، باران و موسیقی باشد می توانیم به گونه ای تنظیم کنیم که برای مثال صدای پرنده از موسیقی حذف شود. از دیگر نکات راجع به castbox می توانیم به:

  1. امکان ضبط صدا و ایجاد پادکست
  2. امکان دانلود و پخش آفلاین
  3. امکان زمان بندی برای قطع شدن پادکست بعد از طی شدن زمان
  4. نسخه رایگان ولی همراه با کمی تبلیغات
  5. برای هر 3 پلتفرم ویندوز، اندروید و آیفون عرضه شده است.

دانلود نسخه اندروید از گوگل پلی

دانلود نسخه ios از اپ استور

برنامه کست باکس یکی از بهترین و کامل ترین برنامه ها برای گوش دادن به پادکست محسوب می شه
برنامه castbox

شنوتو

شنوتو یک برنامه ایرانی پادکست است که از مهم ترین برتری آن می توان به وجود بی نهایت پادکست ایرانی اشاره کرد، که از هر طیف و ژانری در این برنامه پادکست برای شما قرار گرفته است. در این برنامه هم برای شما توانایی تغییر سرعت پخش شدن پادکست فراهم شده است. یکی از ایرادات این برنامه عدم وجود طبقه بندی مناسب، آسان و کاربر پسند و تبلیغ های نسخه رایگان می باشد. از دیگر نکات راجع به شنوتو می توانیم به :

  1. نسخه رایگان ولی همراه با کمی تبلیغات
  2. برای هر 2 پلتفرم ویندوز و اندروید عرضه شده است.
  3. امکان دانلود و پخش آفلاین

دانلود نسخه اندروید از گوگل پلی

یک برنامه ایرانی برای شنیدن پادکست که رو به رشده یکی از زیبا ترین ویژگی های این برنامه موضاعت متنوع و جدیدی است که در اختیار کاربر می گذارد
پادکست های متفاوت با شنوتو

برنامه ایرانی پادکست ناملیک

برنامه ناملیک یک برنامه شناخته شده برای شنیدن پادکست ایرانی است،کاملا رایگان و تا جایی که ما می دانیم در زمان استفاده افراد تبلیغی مشاهده نشد. از طبقه بندی خوبی برخوردار است که بر اساس ژانر، پادکست ها طبقه بندی شده اند. از دیگر نکات راجع به ناملیک می توانیم به :

  1. برای هر 3 پلتفرم ویندوز، اندروید و آیفون عرضه شده است.
  2. امکان دانلود و پخش آفلاین
  3. امکان درست کردن لیست پادکست

دانلود نسخه اندروید از گوگل پلی

ناملیک یه برنامه گوش دادن به پادکست آشنا و بسیار معتبر است که هم از طبقه بندی خوبی برخوردار و هم کاملا رایگان است.
ناملیک برنامه آشنای پادکست

 اصطلاحات مهم حوزه ساخت پادکست

پس از آنکه با مفهوم پادکست اشنا شدید و برنامه های مناسب برای ساخن آن را شناختید قصد داریم شما را با چند اصطلاح در این زمینه آشنا کنیم. یکی از مهمترین اصطلاحات این برنامه پادکستر است که به تولیدکننده پادکست می گویند. برخی از مطالب هیچگاه برای کاربر تکراری نمی شود و همیشه جذاب هستند. به این مطالب محتوای همیشه سبز می گویند. یکی دیگر از اصطلاحات این بخش که مربوط به کیفیت صدا می شود عمق بیت است.

در بالا به 4 تا از برنامه ها برای گوش دادن به پادکست اشاره شد، گوش دادن پادکست تو زندگی امروزه می تواند به ما در راستای آموزش دیدن و جلوگیری از اتلاف وقت ما کمک کند. البته کاربرد پادکست تنها در چنین زمان هایی نبوده و می توان از آن برای گوش دادن به کتاب های صوتی در قبل از خواب و بسیاری از موارد دیگر این چنینی استفاده نماییم. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آژانس بازاریابی آنلاین دانا پیوست ارتباط برقرار نمایید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.