چگونه کرونا باعث بهتر شدن کسب و کار ها شد

تاثیرات کرونا بر کسب و کار
در این مقاله بخوانید

به عنوان یک شرکت یا آژانس تبلیغاتی، چگونه کار می کنید؟ گاهی اوقات، حتی معتبر ترین آژانس ها هم به روش ها و الگوهای قدیمی و سابق خود کار می کنند. دلیل آن این است که آن ها مسیر جدید را امتحان نکرده‌اند و همیشه از همین مسیر رفته‌اند. قبل از شروع کرونا ، ما خوب کار می کردیم و خود را در جهت ارائه خدمات نوین بازاریابی هدایت می کردیم و یک جریان ثابت از مشتریان را به ارمغان می آوردیم. با این وجود، با تاثیرات کرونا بر کسب و کار ما دچار مشکلاتی در کار شدیم که به یک عادت تبدیل شده بود.

در ابتدای راه اندازی شدن آژانس تبلیغاتی داناپیوست ، با طراحی وب سایت شروع به کار کرد و با توسعه وب سایت، انجام خدمات سئو و بازاریابی دیجیتال فعالیت خود را گسترش داد. ما در یک محیط کار سنتی فعالیت می کردیم، جایی که ساعت کاری ما 8:00 تا 5 عصر بود، اما با وجود اینکه در یک ساختمان بودیم، آنطور که باید ارتباط برقرار نمی کردیم. هنگامی که ویروس کرونا همه گیر شد و در سراسر دنیا شیوع پیدا کرد، بسیاری از مشاغل به بررسی و تجدید نظر در نحوه کار خود نیاز پیدا کردند. ما هم همین کار را کردیم. تاثیرات کرونا بر کسب و کار ها بسیار زیاد بود و ضرورت چیزی بود که تحول ما را رقم زد.

دور کاری یا فریلنسری کار کردن

پیش از کرونا، ما هرگز دورکاری نکرده بودیم. شرکت ما هم همان نگرانی هایی را داشت که خیلی ها درمورد کار کردن از راه دور داشتند. آیا کارمندان به محیطی با ساختار کمتر واکنش خوبی نشان می دهند؟ آیا چون تیم در محیط کار و نزدیک به هم کار نمی کنند، بهره وری و سرعت کمتری خواهیم داشت؟ علاوه بر این، تیم ما هرگز پروژه ها را از راه دور مدیریت نکرده و جلسات را به صورت مجازی اجرا نکرده بود. ما نمی دانستیم با چه موانعی مواجه خواهیم شد، زیرا فرایند های عادی و معمول ما امکان پذیر نبود. و اینجا بود که تاثیرات کرونا بر کسب و کار خود را نشان می داد.

در جایی که ما در آن زندگی می کنیم، هیچ تغییری در کار از خانه وجود نداشت. تیم ما سه شنبه در دفتر بود و چهارشنبه از راه دور، کار می کرد. ما با ارتباط و تماس منظم شروع کردیم تا مطمئن شویم همه کارمندان تا آنجا که می توانند خود را با تغییرات وفق می دهند، اما خیلی زود ثابت شد که تیم ما استثنایی است. آنها به سرعت با کار در خانه سازگار شدند و ما دریافتیم که بهره وری در واقع افزایش یافته است. ما توانستیم فرآیند های خود را با توجه به تغییرات تطبیق داده و بهبود دهیم. ما متوجه شدیم که این روش جدید کار به بهبود تعادل بین کار و زندگی کارکنان ما کمک می کند و ما را قادر می سازد تا تغییرات مثبتی را در این زمینه در فرهنگ شرکت اعمال کنیم.

بخوانید: کسب و کار های شبکه های مجازی قبل از طرح صیانت چه کنند؟

تاثیرات کرونا بر کسب و کار و یکپارچه سازی تیم

در گذشته شرکت ها با بخش های خلاقیت، پشتیبانی و بازاریابی به صورت جداگانه با سبک های کاری بسیار متفاوت کار می کردند. این حرکت در گذشته جواب می داد، زیرا هر بخش نیازهای متفاوتی داشت و هر تیم اهداف، بودجه و برنامه های متفاوتی را توسعه می داد. به همین دلایل، ارتباطات داخلی با مشکل روبرو شد. بنابراین، ما تصمیم گرفتیم که هر سه تیم را در یک بخش متحد کنیم.

ما این کار را با بازسازی ساختار تیم های رهبری انجام دادیم تا بخش های مختلف را زیر یک چتر قرار دهیم، و به مکانی منحصر به فرد برای برنامه ریزی و مدیریت کار تبدیل کنیم. علاوه بر این، ما از یک مدیر پروژه دیجیتال به منظور کمک برای اتصال لیست کار های همه و برقراری ارتباط بهتر با شرکای خود استفاده کردیم. در نتیجه، با تاثیرات کرونا بر کسب و کار ، توانستیم نحوه فروش خدمات را تغییر دهیم و تحویل آنها را بهبود بخشیم.

بازخورد و نتایج این تغییرات بسیار مثبت بوده است. مشتریان و کارکنان به طور یکسان در مورد چگونگی انسجام این روند و لذت کار گروهی با چنین تیمی نظرات خود را بیان کرده‌‌‌‌‌‌‌‌اند. ما توانسته ایم با کار گروهی و مشترک، دانش و اطلاعات خود را با بقیه گروه به اشتراک بگذاریم و کارکنان خود را ارتقا دهیم. همچنین خروجی پروژه سریع تر، ارتباطات بهتر و در نتیجه مشتری تجربه مثبت تری دارد.

ارتقاء و ارزش گذاری ارتباطات

با تاثیرات کرونا بر کسب و کار به دلیل راه اندازی این بخش، جلسات داخلی ما غالباً جداگانه بود و نیازی به بحث در مورد پروژه های خاص نبود. هنگامی که از خانه کار می کردیم، می دانستیم که باید ارتباطات خود را بیشتر کنیم. ما هر روز صبح در شبکه های اجتماعی در نظر گرفته شده با یکدیگر در تماس بودیم تا همه بدانند به همکارانشان چه می گذرد و همچنین نیازها و اطلاعاتی که باید بصورت روزانه آپدیت شوند را به یکدیگر ارائه دهیم. ما می دانستیم که جشن گرفتن، موفقیت های کوچک را از دست خواهیم داد، بنابراین آنها را در تماس ها و ایمیل ها به اشتراک می گذاشتیم.

سپس ما پیشرفت منظم کارکنان و بررسی عملکرد آن ها را اولویت بندی کردیم. این کاری نبود که در شرکت هرگز انجام نشده باشد، بلکه کاری بود که ما از انجام دو ساله به هر سه ماه یکبار افزایش دادیم. سپس، برای اطمینان از اینکه اعضای تیم به زندگی شخصی خود نیز توجه دارند و مراقب هستند، طرح های امتیازی و پاداش‌دهی را تنظیم کردیم. این شامل موارد سرگرم کننده مانند قهوه رایگان، تخفیف و آموزش و همچنین مواردی برای حفظ سلامت تیم، مانند مشاوره خصوصی پزشک در زمانی که قرار ملاقات خیلی کم بود.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.