گزارش مارکتینگ 2021 از نگاه هاب اسپات

گزارش کامل دیجتال مارکتینگ هاب اسپات سال 2021
در این مقاله بخوانید

در گزارشی که هاب اسپات منتشر کرده است، آماری را مورد بررسی قرار داده است که توسط تعداد زیادی افراد فعال در حوزه مارکتینگ تهیه شده است. این آمار می تواند اطلاعات و نگاه خوبی به بازاریاب های سراسر دنیا دهد. از این گزارش می توان اطلاعاتی درباره رفتار و عملکرد مدیران، الویت های آن ها، ابزار هایی که استفاده می کنند و همچنین چگونگی تقسیم بودجه و دیگر موارد موجود را دریافت کرد. تمام بازاریابان دیجیتال در انتهای سال تجربه هایی که از عملکرد سال های پیشین خود کسب کرده اند را مورد بررسی و آنالیز قرار می دهند. آن ها از اطلاعات بدست آمده برای مشخص کردن و تصمیم گیری برای استراتژی مارکتینگ سال پیش رو استفاده می کنند.

تحولات دیجیتال مارکتینگ در سال 2020

با اتفاق هایی که افتاد سال 2020 سال بسیار پر چالشی برای همه‌ی کسب و کار ها بود. از همین جهت از دیجیتال مارکترها درخواست شده است تا بر پایه تجربه و اطلاعات سال گذشته‌شان، از برنامه ها و استراتژی های سال 2021 بگویند. در ادامه با توجه به جواب های انها متوجه شده‌ایم که فعالیت های آن ها نظیر مارکتینگ، فروش و خدماتی مشتری به خاطر چالش هایی که با آن ها رو به رو بوده‌اند تغییرات بسیار زیادی داشته است.
شبکه های اجتماعی نقش بسیار زیادی در این سال ها داشته‌اند. استراتژی های مارکتر ها درسال 2021 خیلی تغییر کرده و بیشتر آن ها برای رسیدن به اهداف کاری خود به سوشیال روی آوردند. گزارش ها حاکی از این است در این سال یکی از مهم ترین و اصلی ترین اهدافی که بیشتر مارکترها در مقایسه با گذشته افزایش داشت است آگاهی از برند (Brand awareness) است. همچنین بیشتر کمپین هایی که تشکیل می شود غالبا در این راستا می باشند. نکته مهمی که باید گفته بشود بودجه های شرکت مارکتینگی است در سال 2021 حدود 63 درصد افزایش داشته است. همچنین در نتایج پرسشنامه ها مشخص شد که قسمت زیادی از این بودجه ها در تبلیغات، تولید محتوا و  بخش های نرم افزاری هزینه می شود.

چه کسانی به آنلاین مارکتینگ نیاز دارند؟

این نکته هم بد نیست بدانید که حوزه مارکتینگ 76درصد بیشتر از فروش و 139 درصد بیشتر از واحد های مالی از آتومیشن(خودکارسازی فرایندها و فعالیت ها به کمک ابزار ها) استفاده می کند. طبق تحقیقاتی که انجام شده در سال 2021 مشاغل ترجیح دادند که عوض کسب درآمد از روش های بازاریابی سنتی، به افزودن اعتبار به برند خود و بهبود بخشیدن به تجربه خربد مشتری مشغول باشند. جالب است بدانید که از هر 4 مارکتر، 3 نفر از آن ها یعنی حدود 76 درصد اعلام کردند که در حال اجرای کمپین هستند ولی تنها 35درصد از آن ها اعلام کرده اند که قصد دارند کمپین را ادامه دهند یا آن را تکرار کنند.

گزارش مارکتینگ هاب اسپات سال 2021

اگر در حوزه مارکتینگ فعالیت دارید این گزارش به شما کمک خواهد کرد؛ علی‌رغم اینکه نیاز های مشتریان و مصرف کنندگان به سرعت رشد می کند؛ در مقابل تصمیم های شما نیز به سرعت تغییر کند تا از اطلاعاتی که این گزارش در اختیار ما قرار می دهد به منظور استراتژی چینی درست و صحیح و فعالیت های مارکتینگ جدید بهره کافی را ببرید.

در مهم ترین بخش مقاله قرار است تا قابل اهمیت‌ترین بخش های این گزارش را با هم مرور کنیم. در ادامه سوالاتی که از افراد متخصص در این حوزه پرسیده شده است را به همراه نمودار نتایج آن ها بررسی خواهیم کرد:

بر خلاف انتظار، KPI اصلی بازاریابی محتوایی فروش می باشد.

از میان‌‌ ابزارهای حوزه تکنولوژی بازاریابی CRMها پراستفاده‌ترین هستند.

تقسیم‌ بندی بین ۴ منبع اصلی صرف بودجه، تقریبا یکسان است که نکته قابل توجهی‌ست.

اولویت اول در بازاریابی محتوایی ویدیو بوده و بلاگ پست در رده دوم است!

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.