نحوه نگارش پیش هدر (preheader) ایمیل مناسب

نحوه نگارش پیش هدر (pre header) ایمیل مناسب
در این مقاله بخوانید

کم بود ظرفیت کاراکتر سابجکت ایمیل، گاها موجب می شود که کاربر علاقه ای به باز کردن ایمیل نداشته باشد. برای توضیح دادن محتوای ایمیل، عنوان ایمیل (SUBJECT) تنها قابلیت نشان دادن 50 کاراکتر آن هم در لپتاب را دارد؛ این عدد در گوشی هوشمند تا 32 کاراکتر کاهش می یابد که با این تعداد حدود 9 کلمه می توان نوشت.
قاعدتاً نمی توان با این تعداد به طور کامل کاربر را مشتاق به کلیک کردن مقاله کرد، راهکار جبران کم کاراکتر بودن سابجکت ایمیل (عنوان ایمیل)، پیش هدر (preheader یا پیش عنوان) است که به ما توانایی نوشتن 100 کاراکتر را می دهد. ننوشتن پیش هدر باعث ایجاد یک مشکل اساسی می شود، آن هم این است که در صورت تعریف نکردن پیش هدر(preheader)، جیمیل خود تا 140 کاراکتر اول ایمیل شما را در قسمت پیش هدر قرار می دهد، که در شرایطی همانند تصویر زیر، کاهش نرخ open-rate را به ارمغان می آورد. برای نگارش پیش هدر اصولی را می بایستی رعایت کرد که در ادامه به آن می پردازیم.

نحوه قرار دادن پیش هدر (PREHEADER)

قبل از نگارش پیش هدر باید از نحوه قرار گیری آن اطلاع یافت، به دو صورت می توان پیش هدر را قرار داد، یکی با استفاده از کد HTML و دیگری استفاده از قابلیت از پیش تعیین شده که در اکثر سرویس های ایمیل مارکتینگ وجود دارد. هر سرویس توانایی ها مخصوص به خود را دارد که در مقاله بهترین سرویس های رایگان ایمیل مارکتینگ راجع به ویژگی های آن ها صحبت شده است.

قرار دادن پیش هدر همانند یک وبمستر حرفه ای

اساساً نحوه کارکرد پیش هدر این گونه است که با پنهان کردنش از چشمان کاربر بعد از باز کردن ایمیل، کاربر این متن را مشاهده نمی کند.
بهتر است اگر سرویس ایمیل شما، امکان نوشتن پیش هدر را به شما می دهد از قرار دادن آن به صورتی کدی خودداری کنید چون بعضی از سرویس ها شاید کد شما را اعمال نمی کتند. برای قرار دادن پیش هدر به صورت کد در یک کمپین ایمیل، باید به صورت تصویر زیر عمل کنید.

نحوه نوشتن کد پیش هدر
نحوه نوشتن کد پیش هدر

استفاده از قابلیت سرویس های ایمیل مارکتینگ

در اکثر سرویس ها می توانید با بهره گیری از صفحه ساز مخصوص خودشان پیش هدر را تعیین کنید که به صورت خودکار کد آن نوشته شده و متن شما درون آن قرار می گیرد. اگر زمان کافی برای استفاده از این روش را ندارید می توانید از قالب های پیش فرض نیز استفاده کنید در ادامه تصویر نحوه قرار دادن پیش هدر در چند سرویس ایمیل مارکتینگ را قرار داده ایم.

پیش هدر در میل چیمپ
پیش هدر در میل چیمپ
نحوه نوشتن پیش هدر در میلرلایت
پیش هدر در میلر لایت

طول یک پیش هدر(preheader) ایده آل چقدر است؟ طول متن پیش هدر شما باید بین 40 الی 130 کاراکتر باشد، البته در یک گوشی 6.67 اینچی نهایتاً 42 کاراکتر را نمایش می دهد.

1- حداقل 110 کاراکتر بنویسید
نحوه نوشتن پیش هدر باید حداقل 110 کاراکتر باشد، زیرا شاید شما تنها نیاز به بیش از 50 کاراکتر نداشته باشید اما در صورتی که تنها 50 کاراکتر باشد، خود ایمیل شما بقیه متن را از تکه اول ایمیل شما انتخاب می کند و در ادامه پیش هدر قرار می دهد.
2- در 40 کاراکتر اول کل مفهوم خود را برسانید
شاید به خودتان بگویید آخر کوتاه بنویسم یا بلند، در نظر داشته باشید که اکثر کاربران وب از گوشی همراه خود استفاده می کنند و همانطور که در بالا اشاره کردیم تنها 40 کاراکتر در یک گوشی نمایش داده می شود. شما باید سعی کنید اکثر محتوا مورد نیاز را در 40 کاراکتر بگنجانید.

نحوه نگارش پیش هدر یک ایمیل بازاریابی

در مورد نحوه قرار دادن و تعداد کاراکتر پیش هدر (preheader) صحبت کردیم، حال نحوه نوشتن یک پیش هدر چگونه است؟ شما باید از پیش هدر به عنوان یک سابجکت اضافه بهره ببرید. با استفاده درست، پیش هدر می تواند عنوان را کامل کند یا توضیح بیشتری را به کاربر منتقل کند. در نوشتن پیش هدر تبلیغاتی باید از 4 اصل پیروی کرد.

1- کال تو اکشن (cta)

گاهی پیچیده کردن و بیش از حد توضیح دادن یک موضوع تنها باعث گیج شدن کاربر می شود، به جای توضیح دادن های تخصصی در این بخش، خیلی آسان از کاربر خود بخواهید تا ایمیل شما را باز کند و در کنار آن وعده یک سود را به کاربر خود دهید.
اصول یک فراخوان عمل (CTA) همانند یک فراخوان عادی است:

• کوتاه باشد

• آسان باشد

• وعده یک سود، هدیه و… را دهید.

2- گفته عنوان را حتی به شکلی دیگر (SUBJECT) تکرار نکنید

هدف از نگارش پیش هدر برای تکمیل عنوان است نه تکرار آن، فرض کنید عنوان یک ایمیل، دوره رایگان ورد پرس است و پیش هدر آن:«چگونه زمستان سرد را با دوره رایگان ورد پرس بگذرانیم؟»؛ تفاوتی در این دو جمله وجود ندارد تنها یک اصطلاح نه چندان حرفه ای در آن استفاده شده است. پیش هدر و عنوان شما نباید یک حرف را بزنند باید از پیش هدر برای ایجاد کنجکاوی یا اضافه کردن نکته ها استفاده کنید.

3- نگارش پیش هدر و عنوان به نوعی انجام دهید که مکمل هم باشند

درست است که پیش هدر و عنوان نباید حرف یکدیگر را تکرار کنند اما نباید کاملا بی ربط به یکدیگر نیز باشند. پیش عنوان باید مکمل عنوان باشد، یکی از راه های استفاده هوشمندانه، ایجاد کنجکاوی توسط عنوان و تشدید کردنش توسط پیش هدر است؛ برای مثال در عنوان ایمیل:«رتبه سایت خودتون رو نجات بدید» و پیش هدر آن:« با انتشار الگوریتم جدید گوگل، سایت ها کار سختی را پیش رو دارند». از عنوان برای کنجکاو کردن بهره بردیم و با استفاده از پیش هدر کنجکاوی کاربر را بیشتر کردیم.

ایجاد کنجکاوی با طرح سوال در ایمیل مارکتینگ
کنجکاو کردن کاربر

4- با استفاده از پیش هدر، ذهن کاربر را کنجکاو کن

می توان با استفاده از اصولی ذهن خواننده را کنجکاو کرد، برای مثال در زیر 3 تیتر آورده ایم به نظر شما کدام باعث ایجاد کنجکاوی بیشتری می شود؟

• چگونگی انجام سئو سایت
• چطور می تونی سئو یک سایت رو انجام بدیم؟
• آیا خلاقیتش رو داری تا سئو سایت رو انجام بدی؟

تیتر اول نشان می دهد که فرستنده ایمیل دانشی دارد که خواننده ندارد، در سر تیتر دوم ذهن خواننده با پرسیدن سوال کنجکاو میشه چون یک سوال طرح شده ولی جوابی نداره و در تیتر آخر به نوعی انتظارات خواننده را به نقض شده اند. به طور کلی با بهره بردن از این 4 روش می توانید ذهن خواننده را کنجکاو کنید.

• طرح سوال و بی پاسخ گذاشتن آن.

• گفتن یک داستان سلسله مراتبی و ناتمام گذاشتن آن.

• به کاربر نشان دهید که شما اطلاعاتی را در اختیار دارید که او ندارد.

• انتظارتشان را نابود کنید و خود را در نقطه قدرت قرار دهید.

کلام آخر
در صورت رعایت کردن نکات بالا در نحوه نوشتن پیش هدر حتما، افزایش نرخ باز شدن ایمیل را در کمپین خودتون مشاهده می کنید، البته پیش هدر تنها یک قسمت از ایمیل است و برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ باید قواعد قسمت های دیگر را نیز فرا گیرید. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد نحوه نوشتن تمام قسمت های یک ایمیل هستید مقاله نحوه نگارش ایمیل تبلیغاتی با نرخ تعامل بالا چگونه است؟ را مطالعه کنید. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آژانس بازاریابی آنلاین دانا پیوست ارتباط برقرار نمایید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.