گاراژ دیجیتال گوگل (4-4) با فروش منحصر به فرد از رقبا متمایز شوید

با فروش منحصر به فرد از رقبا متمایز شوید
در این مقاله بخوانید

در این مقاله، در خصوص چگونگی شناسایی مواردی که یک کسب و کار را به صورت آنلاین متمایز می کند بیان خواهد شد. همواره در نظر داشته باشید رقابت سالم ما را سرپا نگه می دارد و میل ما را برای موفقیت افزایش می دهد. فروش منحصر به فرد (USP) یکی از موارد تاثیر گذار است که موجب تمایز کسب و کارتان از سایر رقبا می شود. اینکه چرا باید رقبای خود را بررسی کنید و چه ابزار هایی می تواند به شما کمک کنند تا از رقبای خود متمایز شوید، به طور کامل در این مقاله از گاراژ دیجیتال گوگل بیان خواهد شد.

چه چیزی شما را از رقبا متمایز می کند؟

برای پاسخ به این سوال در ابتدا مثالی برای شما خواهم زد. به طور مثال تصور کنید که صاحب یک فروشگاه لوازم بسکتبال هستید. چه چیزی برند و کسب و کارتان را در مقایسه با سایر فروشگاه های ورزشی که تجهیزات بسکتبال می فروشند متمایز می کند؟ از آنجایی که ظاهر از عوامل مهم در جذب نظر مشتری به شمار می رود، در صورتی که نمای بیرونی مغازه شما با رنگ قرمز روشن طراحی و یا یک ویترین چشم نواز برای نمایش محصولات در نظر گرفته شده باشد، توجه مردم حتی در حین عبور به مغازه و ویترین زیبایی که برای ارائه محصولات خود درست کرده اید جلب می شود. طراحی سایت به گونه ای باید باشد تا توجه کاربران را جلب کند تا آن ها مدت زمان بیشتری در سایت ما باشند.

مزایای فروش منحصر به فرد

همان طور که می توان کاری کرد تا یک فروشگاه فیزیکی متمایز شود، در دنیای دیجیتال هم همینطور می توان با بکارگیری مواردی، رقابتی سالم با رقبا داشته باشید. زمانی که تشخیص می دهید چه چیزی شما را از رقبای آنلاین خود متفاوت می کند، فروش منحصر به فرد یا USP نامیده می شود. به بیان دیگر، فروش منحصر به فرد مزایایی را که ارائه می دهید، چگونگی رفع نیازهای مشتری و آنچه شما را از رقبا متمایز می کند را توضیح می دهد.

یای فروش منحصر به فرد

مواردی که در هنگام تعریف USP می بایست پرسیده شوند:


باید در ابتدا در هنگام تعریف USP سوالاتی از قبیل مخاطب هدف من کیست، رقبای من چه کسانی هستند، مخاطب هدف من چه مشکلاتی دارد و چگونه می توانید آن ها را حل کنید را از خود بپرسید و سپس برای آن ها پاسخ مختصری در نظر بگیرید. در فروش منحصر به فرد یا USP در نظر بگیرید که تا جایی که می توانید با مشتریان خود طبیعی صحبت کنید و با آن ها در تعامل باشید، چرا که این موارد در جذب افراد اهمیت بسیاری دارد. در نظر بگیرید ممکن است تمامی USP ها برای مخاطبین هدف جذاب نباشد، پس با توجه به علاقه آن ها پیش بروید.

موارد دیگری که باید در حین کار بر روی فروش منحصر به فرد ( USP ) خود در نظر بگیرید، نقاط قوت و ضعف شما هستند. برای انجام این کار، از تجزیه و تحلیل SWOT استفاده کنید، SWOT مخفف کلمات strengths, weaknesses, opportunities و threats است و به تصمیم گیری های تجاری آگاهانه کمک می کند. از خودتان بپرسید:

در چه مواردی خوب هستید؟ چرا که این ها نقاط قوت شما هستند.

برای بهبود عملکرد خود چه باید کرد؟ چون این ها نقاط ضعف شما هستند.

چگونه می توانید رشد و پیشرفت کنید؟ چرا که این موارد فرصت های شما هستند.

ابزار های رایگان برای تحلیل رقبا

هنگام ایجاد فروش منحصر به فرد ( USP ) خود، ایده خوبی است که بررسی کنید رقابت به چه صورتی است. هنگام شروع تجزیه و تحلیل رقبا، می توانید از ابزارهای رایگان آنلاین استفاده کنید. به همین منظور در ابتدا با موتور های جستجو شروع کنید، که می توانند فوری ترین پاسخ ها را ارائه دهند. تنها کافی است عبارت های کلیدی خود را جستجو کنید و در نتایج برتر در موتور های جستجو مشاهده کنید کدام سایت ها و چه صفحاتی از آن ها در نتایج بالا هستند.

Google Alerts

راه دیگر برای به‌ روز شدن و بهتر شدن از آنچه رقبا انجام می‌ دهند، ثبت نام در سیستم‌ های هشدار است. ابزارهای رایگانی مانند Google Alerts  برای این منظور وجود دارد، سعی کنید هشدار هایی را برای محصولات یا کلمات کلیدی و همچنین نام کسب و کار و رقبای خود تنظیم کنید. سپس می توانید اعلان‌ هایی دریافت ‌کنید.

آزمون 4-4 گاراژ دیجیتال گوگل

طبق روال هر جلسه، حالا وقت آن است دانش خودتان را بررسی کنید. فرض کنید شخصی صاحب یک شرکت پروتئینی است و محصولات او در تعدادی از سالن های ورزشی موجود است اما این شرکت در ماه های اخیر رشد چندانی نداشته و در حال حاضر برای افزایش فروش، قصد دارد محصولات خود را وارد بازار آنلاین کند. به نظر شما کدام یک از اقدامات زیر برای فروش منحصر به فرد و رشد کسب و کار آنلاین مناسب است؟

متمایز شدن از رقبا با فروش منحصر به فرد

بله درست انتخاب کردید، یکی از راه های موثر برای متمایز شدن نسبت به رقبا، فروش منحصر به فرد ( USP ) است که می تواند به جذب مشتریان جدید کمک کند. با انجام تجزیه و تحلیل SWOT می توانید فرصت هایی را شناسایی کنید که به کسب و کارتان اجازه رشد می دهد و همچنین نقاط ضعفی را که می تواند برطرف کند، برجسته کند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.