گاراژ دیجیتال گوگل (3-5) موتورهای جستجو چگونه صفحات وب را می بینند؟

موتورهای جستجو چگونه صفحات وب را می بینند؟
در این مقاله بخوانید

در این قسمت از آموزش های گاراژ دیجیتال گوگل به نحوه مشاهده صفحات وب توسط موتورهای جستجو می پردازیم و به این پرسش پاسخ می دهیم که موتورهای جستجو چگونه صفحات وب را می بینند؟

ما به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه موتورهای جستجو متوجه می شوند چه چیزی در یک صفحه وب وجود دارد، کدام بخش از یک صفحه وب به طور خاص به آن ها کمک می کند و چگونه می توانید صفحات خود را بیشتر در معرض دید موتورهای جستجو قرار دهید. به زبان ساده وقتی می خواهید چیزی را در موتورهای جستجو پیدا کنید، فهرست بزرگی از صفحه های ایندکس شده را بررسی می کند و نتایج مربوط را بر اساس آنچه شما به دنبال آن هستید، به دست می آورد. پس در ادامه به پاسخ پرسش مورد نظر خود یعنی ” موتورهای جستجو چگونه صفحات وب را می بینند؟ ” می پردازیم.

موتورهای جستجو چگونه صفحات وب را می بینند؟

تنها پس از آن که موتور جستجو مشخص کرد که محتوای صفحات درباره چه چیزی هستند، صفحات ایندکس می شوند. به این ترتیب، می تواند آن ها را دقیقا در جایگاه مناسب در میان دیگر صفحات قرار دهد و در جستجوهای بعدی که به محتوای آن ها مربوط می شود، آن ها را پیدا کنند.

با دانستن این که چگونه یک موتور جستجو تصمیم می گیرد که یک صفحه درباره چیست، می توانید صفحات سایت خود را بهینه سازی کنید تا مطمئن شوید که در نتایج جستجوی افرادی که به دنبال وب سایت هایی مانند شما هستند، نشان داده می شود. تصور کنید شما صاحب یک کافی شاپ هستید و وب سایتی برای تبلیغ یا معرفی آن دارید؛ وقتی به صفحه ای در سایت نگاه می کنید، ظاهر آن را می بینید.

اما هنگامی که یک موتور جستجو به همان صفحه نگاه می کند، علاوه بر آن چیزی که شما می بینید، کدهای پشت آن را نیز می بیند که HTML نام دارد و در طراحی سایت موثر است.

موتورهای جستجو چگونه صفحات وب را می بینند؟

HTML چیست؟

بخش هایی از این کد به موتور جستجو کمک می کند تا بفهمد صفحه وب چیست و دانستن این که کدام قسمت ها مهم هستند می تواند به شما کمک کند تا سایت خود را بهینه کنید. ایتدا، عنوان صفحه در کد. موتور جستجو عنوان را منحصر در کدی می بیند که تگ عنوان نام گرفته است.

بسیاری از وب سایت ها را می توان با استفاده از ابزارهایی که تمام HTML را مدیریت می کنند، کد نویسی و ویرایش کرد که به آن سیستم مدیریت محتوا یا CMS گفته می شود. اگر برای ایجاد تغییرات در وب سایت خود از CMS استفاده می کنید، احتمالا محلی برای اضافه نمودن تگ عنوان وجود دارد. شما می توانید با اطمینان از این که عنوان صفحه شما به طور دقیق محتوای آن را توصیف می کند، به موتور جستجو کمک کنید تا صفحه شما را به درستی ایندکس کند. به این ترتیب در جستجوهای مرتبط نشان داده خواهد شد. کم کم به پاسخ سوال خود یعنی ” موتورهای جستجو چگونه صفحات وب را می بینند؟ ” نزدیک خواهیم شد.

نکته بعدی که باید به آن فکر کنید، متن صفحه است. به این فکر کنید که می خواهدی چه کسانی از صفحه سایت شما بازدید کنند و برای توصیف خدمات و محصولات شما از چه کلمات و یا عبارت هایی استفاده می کنند.

تلاش کنید هنگام نوشتن محتوای خود به زبان مشتریان خود صحبت کنید زیرا این اطمینان حاصل خواهد شد که افراد هنگام جستجو صفحات شما را پیدا می کنند.

اکنون می خواهیم درباره تصاویر سایت صحبت کنیم؛‌ موتورهای جستجو عکس های زیبایی را که در سایت قرار می دهید مانند ما نمی بینند و آنچه که خواهند دید کدهای پشت آن است.

برای کمک به موتورهای جستجو جهت شناسایی تصاویر یک نام توصیفی به آن بدهید.

اهمیت تگ Alt

به عنوان مثال کلماتی مثل عکس یا تصویر عنوان های خوبی برای موتورهای جستجو نیستند در حالی که دقیقا آنچه در تصویر است خدمات شما را توصیف می کند. با افزودن “متن جایگزین” در کد تصویرتان می توانید یک گام رو به جلو بردارید که به عنوان alt tag شناخته می شود. این تگ برای افرادی که از مرورگرهای وبی استفاده می کنند که تصاویر را نمایش نمی دهند، مفید است، هم چنین برای افرادی که دارای اختلالات بینایی هستند و از نرم افزارهای صوتی برای گوش دادن به محتوای صفحات وب استفاده می کنند، بسیار مناسب خواهد بود.

در HTML ، تگ Alt چیزی شبیه این ظاهر خواهد شد:

همانند عنوان صفحه، اگر شما از یک سیستم مدیریت محتوا برای به روز رسانی صفحات سایت خود استفاده می کند، حتما محلی برای قرار دادن متن جایگزین تصویر یا همان Alt tag وجود دارد.

همواره به یاد داشته باشید که : از عناوین توصیفی و منحصر به فرد برای هر صفحه از سایت خود استفاده کنید. برای مشتریان خود بنویسید، اما به یاد داشته باشید که کلمات و عبارت های مهمی را درج کنید که می تواند به موتورهای جستجو کمک کند تا بفهمند صفحات شما درباره چه چیز هستند. فراموش نکنید که فایل های تصویری را با کلمات توصیفی نام گذاری کنید و متن جایگزین alt را در آن قرار دهید.

همه این نکات در کنار یکدیگر می توانند به موتورهای جستجو کمک کنند تا صفحات شما را ایندکس کنند و آن ها را در معرض دید افراد مهم که همان مشتریان بالقوه شما هستند، قرار دهد.

کویئز

در مرحله ” موتورهای جستجو چگونه صفحات وب را می بینند؟ ” از گاراژ دیجیتال گوگل باید به پرسش زیر پاسخ دهید تا به مرحله بعدی برسید:

نحوه عملکرد موتورهای جستجو در دیدن صفحات وب

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.