قیمت طراحی سایت فروشگاهی و شرکتی چطور تعیین می شود؟

هزینه طراحی سایت چقدر است
در این مقاله بخوانید

در عصر تکنولوژی اکثر کسب و کار های موفق سایت خود را دارند، اگر هنوز برای اینکه یک وب سایت داشته باشید یا نه، تصمیم نگرفته اید همراه ما باشید. 89% افراد قبل از خرید به دنبال حضور کسب و کار شما در اینترنت می گردند. سایت فروشگاه اینترنتی شما می تواند همیشه باز باشد تا مشتریان خرید آنلاین انجام دهند. این گونه فکر کنید وب سایت شما نقش یک فروشنده را دارد که بعد از صرف هزینه های اولیه 24 ساعت و 7 روز هفته به مشتریان شما محصولات را معرفی می کند، پرسش های آن ها را در بخش سوالات متداول پاسخ می دهد و محصولات را می فروشد، حتی می تواند با مشتریان بین المللی شما ارتباط برقرار کند. یکی از پرسش هایی که به وجود می آید، قیمت طراحی سایت است.

با تمام این توضیحات احتمال می دهیم که متوجه ارزش داشتن یک وبسایت شده اید، دلیل های مهم دیگر که خیلی از افراد به خاطر آن ها به سمت تهیه یک وبسایت نمی روند: هزینه طراحی سایت فروشگاهی یا شرکتی، ترس از عدم توانایی مدیریت، هزینه های پشتیبانی سایت و… است. اما نکته ای که باید به آن فکر کنیم این است که هزینه های تبلیغات سنتی (تبلیغات محیطی)، مانند بیلبورد، تلویزیونی و… بسیار بالاتر از هزینه طراحی سایت هستند.

پروژه سئو و طراحی وب سایت اوزن اطلس
طراحی و پشتیبانی سایت اوژن در حوزه تصفیه آب و فاضلاب – وب سایت شرکتی – وردپرس

اگر جمله های این چنینی:« هزینه یا قیمت طراحی سایت بالا است و من می توانم از شبکه های اجتماعی برای بازاریابی و فروش محصولات و خدمات استفاده کنم » شنیدید، توصیه می کنیم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

در پاسخ به این دیدگاه اشتباه بیایید راجع به شبکه اجتماعی که در سال 2020، 3.960 میلیون کاربر فعال دارد صحبت کنیم، اینستاگرام به خیلی از کسب و کارها برای پیشرفت کمک کرده و به هیچ وجه اهمیت آن در پیشرفت یک کسب کار را نمی توان نادیده گرفت، در مورد مزیت های این شبکه اجتماعی در مقاله 10 دلیل برای حضور در اینستاگرام صحبت کرده ایم؛ اما در ایران کدام نهاد داخلی به شبکه اجتماعی مثل اینستاگرام نمادی برای اعتماد می دهد؟ چه تضمینی هست که عمر اینستاگرام هم مثل فیس بوک برای کسب و کارهای ایرانی بزودی به پایان نرسد؟ پاسخ ساده است هیچکس از آینده شبکه های اجتماعی و وضعیت فلتر شدن یا بقا شان اطلاع ندارد.

اگر کسب و کار شما در حال آنلاین شدن است حتما توصیه می کنم که اولین و مهم ترین بستر فروشتان را وب سایت قرار دهیدT چرا که عمر هر گونه محتوایی در وب سایت ها از شبکه ها اجتماعی بیشتر است. برای افزایش اعتبار و ایجاد اعتماد در سایت هایی که تراکنش مالی دارند، در اولین گام نماد اعتماد دریافت کنید.

سایت فروشگاهی یا سایت شرکتی؟

خب حالا که اهمیت داشتن یک وب سایت رو درک کرده اید، بیایید در مورد نحوه اولین مراحل ایجاد شدن یک سایت صحبت کنیم. سوالی که در ابتدا مطرح می شود این است که اصلا کاربرد این سایت برای شما چیست؟ آیا می خواهید برند سازی کنید و یا حضور خود را به کاربران تان برای ارائه خدمات بهتر و بیشتری معرفی کنید. یا اینکه قصد دارید یک فروشگاه راه اندازی کنید و محصولاتی را در آن به فروش برسانید.

انتخاب نوع وب سایت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است برای مثال فکر کنید شما هزینه طراحی سایت فروشگاهی را می پردازید ولی شما محصولی ندارید که برای فروش بگذارید بنابراین باید متناسب با نیاز خودتون از طراح بخواهید تا وب سایت شما را طراحی کند. برای مشاوره در رابطه اصول طراحی سایت فروشگاهی و… می توانید با آژانس بازاریابی اینترنتی دانا پیوست ارتباط برقرار نمایید.

تنها یک مدل وب سایت وجود ندارد و سایت های متفاوت نسبت به نیاز کسب و کار های متفاوت وجود دارند و به تبع هزینه طراح سایت در هرکدام نیز متفاوت است
انواع وب سایت

انواع وبسایت

در حال حاضر بیش از بیست نوع وبسایت وجود دارد، بعضی از این وبسایت ها عبارت اند از: فروشگاهی، آموزشی، شرکتی، بروشور، نمونه کار و… که در مقاله انواع وب سایت راجع به این موضوع صحبت کرده ایم. هزینه طراحی سایت در هر کدام از این وب سایت ها با یکدیگر متفاوت است زیرا برای مثال یک سایت فروشگاهی پیچیدگی طراحی بسیار بیشتری نسبت به یک سایت نمونه کار دارد. همچنین هر کدام از انواع سایت ها ویژگی های مخصوص به خودشان را دارند، برای مثال طراحی سایت فروشگاهی باید از یک سری امکاناتی برخوردار باشد همانند درگاه پرداخت، امکان مقایسه محصول، فیلتر پیشرفته و طراحی ریسپانسیو و ویژگی هایی این چنینی باشد که شرکت های طراحی سایت حرفه ای تمامی این نکات را رعایت می کنند.

به دو روش می توان برای سایت درگاه پرداخت تعبیه کرد، روش اول استفاده از درگاه مستقیم و روش دوم استفاده از درگاه واسط است
درگاه پرداخت اینترنتی

ارتباط با مشتری

هیچ محتوایی کامل نیست و این محتوا نمی تواند پاسخگوی تمامی پرسش های مشتریان شما باشد، از همین جهت لازم است تا امکانی برای مشتریان احتمالی سایت قرار داده شود تا بتواند پاسخ سوالات خود را از کارشناسان دریافت کند. این گونه تصور کنید که یک کاربر پس از بازدید از صفحه یک محصول شما سوالی برای این فرد پیش آمده و در خرید دچار تردید شده است. حالا در صورتی که سایت از امکان پرسش و پاسخ آنلاین برخوردار باشد تنها با یک کلیک می تواند سوال خود را پرسیده و به این صورت احتمال به سرانجام رسیدن و فروش محصول بالاتر می رود. ابن نکته مربوط به تجربه کاربری و ux می شود و هر چقدر کاربر ارتباط راحت تری برقرار کند احتمال خرید بیشتر است.

قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

روزانه تعداد بسیار زیادی سایت فروشگاهی به دلیل استقبال بسیار زیاد مردم از خرید اینترنتی در حال ساخت است و اکثر صاحبان کسب و کار به این باور رسیده اند که اکنون آمار فروش اینترنتی بسیار بالاتر از فروش به روش سنتی است. در تعیین قیمت طراحی سایت فروشگاهی عوامل مهمی تاثیر گذار است؛ برای مثال قابلیت های عمومی سایت یکی از عوامل مهم است و علاوه بر آن نحوه پشتیبانی از سایت هم از نکاتی است که باید به آن توجه کرد.

انواع روش های طراحی سایت

یک سایت اختصاصی به دو روش طراحی می شود، یکی با بهره گیری از سیستم های مدیریت محتوایی (CMS) همانند: WordPress ،Joomla ،Shopify و…، روش دیگر این است که به صورت دستی تمامی کد های سایت شما توسط یک برنامه نویس نوشته شوند. به طور کلی هزینه طراحی سایت اختصاصی بالاتر از سایت مبتنی بر سیستم های مدیریت محتوایی (CMS) است. یکی دیگر از فاکتور هایی که بر هزینه طراحی سایت تاثیر مستقیم دارد امکاناتی است که به آن نیاز دارید و برنامه نویس به سایت شما اضافه می کند، برای مثال در یک سایت وردپرسی آیا ظاهرش به صورت اختصاصی طراحی شده یا که از قالب آماده استفاده شده، در سایت اختصاصی نیز برای مثال ایجاد امکان نوبت گرفتن در وب سایت یک بیمارستان یا امکان برگزاری کلاس به صورت مجازی در یک وب سایت آموزش بر قیمت تمام شده تاثیر بسیاری دارد، همچنین طراحی سایت در موفقیت وب سایت شما تاثیر بسیار بالایی دارد زیرا گوگل که پرکاربردترین موتور جستجوی جهان است، فاکتور های خاصی برای امتیاز دهی به وب سایت ها دارد و باید تمامی این فاکتور ها در طراحی یک وب سایت رعایت شوند و با توجه به فاکتور های این چنینی نمی توان تنها بر مبنای هزینه طراحی سایت تمام شده، طراح سایت خود را انتخاب نمود. برای مشاوره و طراحی سایت مورد نظرتان می توانید با متخصصان آژانس بازاریابی آنلاین دانا پیوست ارتباط برقرار نمایید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.