گوگل ترند چیست؟

گوگل ترند برای سئو
بررسی مداوم گوگل ترند و آگاهی از ترند های بروز کسب و کارتان و استفاده از آن در خدمات یا محصولاتتان کمک می کند که از برترین های حوزه کسب و کار خود باشید. اگر موضوعی تیتر خبر های اخیر باشد می توانید از قسمت Trending Searches نوار کناری به آن دسترسی داشته باشید.
در این مقاله بخوانید

چگونه می توان از گوگل ترند برای بهبود سئو سایت استفاده کرد ؟

گوگل ترند (Google Trends) ابزاری رایگان است و به کمک آن می توان دریافت در بازه زمانی مشخص چه مسائلی در ذهن مردم در محل های مختلف ترند و محبوب است. گوگل ترند انواع رویدادهای بزرگ و کوچک، جهانی تا محلی را نشان می دهد. همچنین می داند که هر چهار سال یکبار المپیک بحث داغ مردم است. این ابزار جست و جوی آنلاین با آنالیز داده ها نشان می دهد که چه موضوعاتی مورد علاقه کاربران بوده و آن را به صورت نمودار نمایش می دهد.

گوگل ترند از سال ۲۰۰۴ تمامی اطلاعات را ذخیره می کند و از سال ۲۰۱۵ که توانست رشد بزرگی در ابزار ایجاد کند می تواند اطلاعات را همزمان و در زمان حال بروز کرده و نمایش دهد. بر خلاف گوگل آنالایتیک و سرچ کنسول نیازی به ثبت نام و ساخت حساب کاربری نداشته و به راحتی قابل استفاده است.

دانا از شما دعوت می کند تا در ادامه همراه ما باشید و ویژگی های گوگل ترند را با هم بررسی کرده تا با کسب دانش، بینش بهتری نسبت به علایق کاربران بدست بیاوریم. ده ها روش برای استفاده از این ابزار وجود دارد و این نوید را به شما می دهم که فارغ از نوع کسب و کارتان، فرصت هایی برای سئو و مارکتنگ خواهید یافت.

گوگل: روندها داده های جستجو را تنظیم می کنند تا مقایسه بین اصطلاحات آسان تر شود. هر نقطه داده برای مقایسه محبوبیت نسبی با کل جستجو های جغرافیایی و بازه زمانی که نشان می دهد تقسیم می شود.

گوگل ترند
گوگل ترند ابزاری رایگان برای تحلیل کسب و کار دیجیتال

 ارتقا سایت در گوگل

یکی از روش هایی که می توانید به وسیله آن باعث کسب اعتبار نزد گوگل شوید.همچنین رتبه خود را بالا ببرید این است که کلماتی را در h1 و h2 کانتنت خود به کار ببرید که بیشتر کاربران آن را سرچ می کنند. وقتی شما متنی در خصوص کلماتی که کاربران سرچ می کنند را داشته باشید. طبیعتا توسط گوگل بیشتر نمایش داده می شوید. پس احتمال این که کلیک بیشتری بگیرید، بیشتر خواهد بود. بهترین روش برای پیدا کردن این کلمه ها کمک گرفتن از گوگل ترند است. شما باید قبل از تولید محتوا به طور کامل در خصوص کلمات کلیدی آن حوزه تحقیق کنید. برای تحقیق مهم ترین نکته آنالیز دقیق رقبا است و شما باید بدانید رقبا از کدام کلمات کلیدی استفاده کرده اند. به کمک گوگل ترند کلماتی که بیشترین سرچ را داشته اند را یافت کنید و استفاده کنید.

پیدا کردن موضوعات ترند برای پوشش جایگاه در کسب و کار با گوگل ترند

بررسی مداوم گوگل ترند و آگاهی از ترند های بروز کسب و کارتان و استفاده از آن در خدمات یا محصولاتتان کمک می کند. که از برترین های حوزه کسب و کار خود باشید. اگر موضوعی تیتر خبر های اخیر باشد می توانید از قسمت Trending Searches نوار کناری به آن دسترسی داشته باشید. در این بخش دو تب Daily Search Trends و Trends Search Realtime قرار دارند که در تب اول 5 کلمه که بیشترین میزان جست و جو در همان روز را داشتند. 20 ترند روز گذشته را نشان می دهد. در تب دوم ترند های لحظه در دسترس هستند.

البته در این قسمت امکان انتخاب ایران و دسترسی به ترند های آن متاسفانه مقدور نیست.! با تمام این ها اطلاع از ترند های روز جهان همچنان کاربردی و مفید خواهد بود.

تحقیقات کلمات کلیدی با گوگل ترند
نحوه استفاده از نوار کناری سرچ کنسول

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.