گاراژ دیجیتال گوگل (2-2) افزایش گستره مخاطبین کسب و کار آنلاین

کسب و کار آنلاین - گاراژ دیجیتال گوگل
در این مقاله بخوانید

اولین قدم در دیجیتالی شدن، طرح ادعای خود به صورت آنلاین است. همواره گزینه های زیادی برای ایجاد کسب و کار آنلاین و حضور دیجیتالی مشتریان خود دارید، از جمله وب سایت ها، برنامه های تلفن همراه و رسانه های اجتماعی. در این موارد اگر اصول اولیه را به درستی دریافت کنید، می توانید تغیرات اساسی ای را ایجاد کنید.

راه اندازی کسب و کار آنلاین

امروزه، راه اندازی فروشگاه آنلاین برای هر کسی ساده است. با این حال این را هم در نظر داشته باشید، در حالی که یک وب سایت ممکن است اولین چیزی باشد که به ذهن می رسد، لازم نیست حتما از آنجا شروع کنید. به طور مثال فرض کنید به عنوان یک آرایشگر کار می کنید. اولین قدم شما برای یافتن مشتریان آنلاین ممکن است قرار دادن کسب و کار خود در لیست راهنمای محلی مانند Google My Business است. در این صورت هنگامی که شخصی در گوگل برای آرایشگاه‌ های منطقه شما جستجو می‌ کند، در نتایج ظاهر می ‌شوید حتی بدون آنکه نیاز باشد سایتی داشته باشید.

از دیگر راه های با اهمیت و تاثیر گذار در کسب و کار آنلاین می ‌توان به راه اندازی یک صفحه در فیس بوک و یا سایر شبکه های اجتماعی اشاره کرد. رضایت مشتریان با نگاهی اجمالی به عکس ها و یا ویدیو هایی که از کسب و کارتان و یا از نمونه کار های خودتان به اشتراک گذاشته اید، جلب می شود. در این خصوص تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که در مورد رسانه های اجتماعی بیشتر بدانید.

آیا بدون داشتن وب سایت هم می توان مشتری جذب کرد؟

در پاسخ به این سوال باید به شما بگویم بله! کارهای زیادی وجود دارد که می‌ توانید بدون داشتن وب ‌سایت آن ها را انجام دهید، اما در برخی مواقع، ممکن است بخواهید کسب و کار آنلاین خود را ایجاد کنید، به طور مثال یک فروشگاه، یک‌ جا که در آن مشتریان شما می‌ توانند هر آنچه را که دوست دارند درباره شما بدانند، پیدا کنند. بیایید شروع کنیم! مهم ترین چیزی که باید در هنگام شروع روند سایت خود در نظر بگیرید این است که می خواهید مردم در آنجا چه کاری انجام دهند.

به طور مثال اگر می خواهید مشتریان با شما تماس بگیرند، در طراحی سایت، شماره تلفن خود را در هر صفحه در جای مناسب و قابل مشاهده قرار دهید. سایر مواردی همچون علاقه به حضور فیزیکی مشتریان نیز وجود دارد. در این صورت لازم است در سایت، حداقل یک نقشه از مکان خود اضافه کنید. در نهایت، ممکن است بخواهید آن ها با ثبت سفارش و پرداخت، محصولاتی را از شما به صورت آنلاین خریداری کنند. این موضوع به عنوان تجارت الکترونیک شناخته می شود و گزینه های مختلفی از ساده تا پیچیده وجود دارد که در جلسه های بعدی با جزئیات بیشتر به آن ها پرداخته خواهد شد.

افزایش گستره مخاطبین کسب و کار آنلاین

آزمون فصل چهارم گاراژ دیجیتال گوگل

طبق جلسات گذشته، این جلسه نیز وقت آن است که اطلاعات به دست آمده خود را به چالش بکشید. وقتی صحبت از استفاده از ابزارهای دیجیتال برای رونق کسب و کار آنلاین به میان می آید، گزینه های متعددی وجود دارد، چا که فناوری دائما در حال پیشرفت است. از وب سایت ها و رسانه های اجتماعی می توان برای ارتباط با مشتریان فعلی و بالقوه استفاده کرد. شما می توانید از این کانال ها برای دسترسی به افراد بیشتری استفاده کنید. همچنین داخل این دوره از گاراژ دیجیتال گوگل بیان شد که با استفاده از ایمیل‌ ها و برنامه‌ ها می‌توانید کنترل کنید چه کسی چه پیام‌ هایی را دریافت می‌کند. بنابراین، وقتی Hamish می‌خواهد به مشتریان وفادار پاداش دهد یا مواردی از این قبیل، می‌تواند از یک برنامه یا ایمیل استفاده کند. داشتن یک نقشه نیز می تواند به مشتریان جدید در یافتن سالن و یا سایر مکان های مورد نظر کمک کند.

راه اندازی کسب و کار آنلاین

همان طور که بیان شد، اگر می خواهید مشتریان شما را در اینترنت پیدا کنند، باید کسب و کارتان را به صورت آنلاین مطرح کنید. وب سایت ها دیگر به تنهایی برای کسب و کار آنلاین مناسب نیستند. اکنون بسیاری از کسب‌ و کار ها اپلیکیشن‌ های موبایلی را برای مشتریان خود ایجاد می‌ کنند تا در گوشی‌ های هوشمند یا تبلت‌ های خود از آن‌ ها استفاده کنند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.