گاراژ دیجیتال گوگل (2-1) فرصت حضور کسب‌ و کارتان در دنیای دیجیتال

دوره گاراژ دیجیتال گوگل
همانطور که در قسمت قبلی آموزش گاراژ دیجیتال گوگل (1) اشاره کردیم، شما دیدید که چطور فضای دیجیتال زندگی روزمره مارو متحول کرده، اما در حال حاضر قصد داریم کمی بیشتر با دنیای دیجیتال آشنا شده و فرصت‌های رو به رشد در فضای آنلاین برای کسب و کار شما را مورد بررسی قرار دهیم.
در این مقاله بخوانید

در مقاله گاراژ دیجیتال گوگل ۲ قصد داریم اجزای اصلی دیجیتال مارکتینگ، نحوه ارتباط آن‌ها با تجارت شما و نحوه شروع به کار صحبت کنیم. فرض کنید شما مکانیکی هستید که تجارتش از طریق مراجعات و بازاریابی دهان به دهان رشد نسبتا خوبی دارد، تاکنون در فضای دیجیتال حضور نداشته، اما الان قصد دارید با کمک حضور در دنیای دیجیتال، تجارت خود را به سطح بالاتری برسانید.

آنلاین بودن و حضور در دنیای دیجیتال چه کمکی به کسب و کار شما می‌کند؟

یکی از بزرگترین مزایای آنلاین بودن و بودن کسب و کار شما در دنیای دیجیتال، حضور در نتایج جستجوی گوگل است. حضور دیجیتالی به این معنی است که وقتی افراد آنلاین شده و به دنیال مشاغلی مانند کسب و کار شما هستند، شما نیز در نتایج جستجو شده، حضور داشته باشید.

بنابراین فرض کنید فردی عبارت مکانیک را در گوگل جستجو می‌کند و فروشگاه شما به همراه اطلاعاتی همانند شماره تماس، آدرس و نمونه کارهایتان برای فرد نشان داده می‌شود و سبب رشد تجارت شما می‌شود.

خب، این مزایا به نوعی تمام نشدنی‌اند.

زمانی که مشتری وارد وب سایت شما‌ می‌شود، می‌توند اطلاعاتی مفید و کاربردی در رابطه با تجارت شما کسب کند. او می‌می‌توند ویدیویی که شما در رابطه با تعمیر و نگهداری اتومبیل در سایت خود قرار دادید را مشاهده کند. همچنین می‌توانند نظرات مشتریان قبلی شما را نیز خوانده و بیشتر با نوع کسب و کار و کیفیت خدمات سایت شما آشنا شوند.

مواردی مانند قیمت محصولات و خدماتی که در کسب و کارتان ارائه می‌دهید، مکان فعلی فروشگاهتان، ارتباط با شبکه‌های اجتماعی نیز از جمله مزایای حضور تجارتتان در دنیای آنلاین است.

مثالی که برایتان نام بردیم، می‌توند به حضور مفیدتر و کاربردی‌تر شما جهت حضور در دنیای دیجیتال کمک کند. حضور آنلاین شما می‌تواند بینش ارزشمندی در رابطه با مشتریان احتمالی و خواسته حقیقی آن‌ها به شما بدهد.

دوره کامل گاراژ دیجیتال گوگل
دوره کامل گاراژ دیجیتال گوگل شامل ۲۶ سر فصل

شناخت مشتریان و خواسته حقیقی آن‌ها چه کمکی به رشد کسب و کار شما می‌کند؟

دیجیتال مارکتینگ به شما این امکان را می‌دهد که تبلیغاتی هدفمند را اجرا کنید. درست زمانی که مشتریان به دنبال خدمات کسب و کار شما هستند. به عنوان مثال، در نتایح جستجو می‌تواند مشتریان بالقوه‌ای که عبارت تعمیر خودرو را جستجو کرده‌اند، هدف تبلیغات خود قرار دهید.

همچنین می‌توانید تبلیغات خود را به محدوده جغرافیایی خاصی اختصاص دهید. شما می‌توانید از ابزارهای تجزیه و تحلیل جهت بررسی تعداد بازدید و کلیک افراد به روی تبلیغاتتان و… استفاده کنید.

بسیاری از این ابزارها رایگان بوده و کار با آن‌ها آسان است. در واقع برای بسیاری از این مشاغل، مهم‌ترین موضوع تعیین استراژی مناسب جهت ورود به دنیای کسب و کارهای آنلاین است.

بررسی نکات حائز اهمیت هنگام ورود کسب و کارتان به دنیای دیجیتال

در این مرحله گاراژ دیجیتال گوگل، قصد داریم لیستی از مهم‌ترین نکاتی که می‌بایست در نظر بگیریم، بررسی کنیم. اولین نکته تعیین و انتخاب فضای آنلاین (ساخت وب سایت، حضور در شبکه‌های اجتماعی، اپلیکیشن‌های تلفن همراه و…) و حضور تجارتتان است. می‌خواهید از کجا شروع کنید و به کجا برسید؟

مرحله بعدی تولید محتوا و رفع اشکالات فنی پیش آمده در وب‌سایت یا… کسب و کارتان است. شما می‌بایست تصمیم بگیرید که آیا خودتان قصد رفع مشکلات فنی وب سایتتان را داشته. یا قصد استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ را دارید؟

سرانجام می‌بایست هزینه و زمانی که در اختیار دارید را در نظر بگیرید. بودجه‌ای واقع بینانه و طراحی استراتژی سئو با نقاط هدف مشخص تنظیم کنید و به آن‌ها عمل کنید.

در حال حاضر، هزاران کسب و کار کوچک و بزرگ از وب برای یافتن پاسخ سوالات خود کمک می‌گیرند. فرصت‌های دسترسی به مشتریان در هر زمان و مکانی زیاد است. این فرصتی استثنایی برای شماست تا تجارت خود را گسترس دهید.

آزمون فصل دوم گاراژ دیجیتال گوگل

اکنون وقت آن رسیده تا سری به سری دوم آزمون‌های گاراژ دیجیتال گوگل بزنید. پس از طی کردن مراحل و پاسخ به سوالات مطرح شده. مدرک رسمی دیجیتال مارکتینگ گاراژ گوگل را از آن خود کنیم!

در وهله اول ابتدا با سرفصل‌های این دوره آشنا می‌شوید.

سر فصل‌های شروع دوره دوم آزمون‌های گاراژ دیجیتال گوگل
سر فصل‌های شروع دوره دوم آزمون‌های گاراژ دیجیتال گوگل و پاسخ به آن‌ها در ۳۰ دقیقه

در قسمت بعد گاراژ دیجیتال گوگل، شما می‌بایست با تماشای ویدیوی آموزشی مباحث تعیین هدف کسب و کارتان، بیشتر با نحوه و چگونگی حضور در فضای آنلاین آشنا شوید.

فصل اول دوره حضور در دنیای دیجیتال
فصل اول دوره حضور در دنیای دیجیتال و چگونگی تعیین هدف و تحقق آن‌ها
امتحان فصل دوم دوره گاراژ دیجیتال گوگل
سوالات درس اول دوره دوم گاراژ دیجیتال گوگل و شرح وضعیت و یافتن مناسب ترین جواب یا پاسخ‌های درست توسط کاربران

پس از اتمام هر دوره شما می‌بایست با سوالاتی که برایتان طراحی کرده‌اند. دانش خود را سنجیده و به فصل بعدی صعود کنید. جهت آشنایی با کلیت دوره گاراژ دیجیتال گوگل می‌توانید مقاله آشنایی با دوره آموزشی گاراژ دیجیتال گوگل (1) را مطالعه کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.