با رسیدن به ماه دسامبر 2020 نوبت به بروز رسانی دسامبر گوگل رسید

بروزرسانی دسامبر گوگل
در این مقاله بخوانید

گوگل پس از گذشت 7 ماه، در 3 دسامبر مصادف با 13 آذر به روز رسانی جدید هسته خود را منتشر کرد. گوگل اخیرا اعلام کرده که بروزرسانی دسامبر گوگل در حال انتشار می باشد. این بروزرسانی سومین به روز رسانی گوگل در سال 2020 خواهد بود. نخستین به روز رسانی امسال در ژانویه و دومین به روز رسانی در ماه مه رونمایی شدند.
تجربه نشان داده که گوگل هر چند ماه یکبار الگوریتم هسته خود را به روز رسانی می کند. از به روز رسانی ماه مه که در تاریخ 4 مه 2020 منتشر شد هفت ماه می گذرد و در نتیجه انتشار جدیدترین به روز رسانی کمی بیشتر از دفعه قبلی طول کشیده است.
توییت گوگل برای اعلام این به روز رسانی این چنین بود: “امروز طبق روال هر ساله، که چند بروز رسانی منتشر می شد، از یک بروز رسانی گسترده بنام بروز رسانی هسته دسامبر 2020 رونمایی می کنیم.” در مورد این به روزرسانی نیز همان راهنمایی هایی که در بروزرسانی های قبلی توصیه شده کاربرد دارند.

زمان انتشار بروزرسانی دسامبر گوگل

عملیات انتشار این به روز رسانی از ساعت 1 بعد از ظهر 3 دسامبر مصادف با 13 آذر ماه آغاز شد یعنی حدودا یک ساعت و نیم بعد از اعلان رسمی گوگل اتفاق افتاد. سپس گوگل اعلام کرد که به روز رسانی هسته دسامبر هم اکنون در جریان است. مانند هر به روز رسانی دیگری، انتشار کامل این به روز رسانی نیز یک تا دو هفته بطول خواهد انجامید.

بروزرسانی دسامبر 2020 گوگل

به روز رسانی های پیشین گوگل

آخرین به روز رسانی هسته قبل از دسامبر، در ماه مه سال 2020 (خرداد 99) بود که بسیار بزرگ و گسترده بود و انتشار کامل آن چند هفته به طول انجامید. قبل از آن نیز به روز رسانی ماه ژانویه 2020 (بهمن 98) را داشتیم که در اینجا تحلیلی درباره آن ارائه می شود. قبل از آن نیز در ماه سپتامبر 2019 (مهر 98) به روز رسانی صورت گرفت. آن به روز رسانی از نظر بسیاری از اهالی سئو و مدیران وب سایت ها ضعیف تر بود چرا که بسیاری اذعان داشتند که تاثیر آن باندازه به روز رسانی های سابق نبوده است. گوگل در ماه نوامبر (آذر) نیز یک بروز رسانی منتشر کرد که فقط منحصر به رده بندی سایت ها بود.

اگر سایت در بروزرسانی دسامبر گوگل آسیب دید چه باید کرد؟

گوگل برای کسانی که در گذشته تحت تاثیرات منفی به روز رسانی هسته قرار گرفته اند توصیه هایی نیز دارد. برای رهایی از این شرایط و بهبود کار خاصی نمی توان انجام داد و در واقع رده بندی منفی نمی تواند نشانه هیچ گونه ایرادی در صفحه شما باشد. اما در صورتی که سایت شما در اثر یک به روز رسانی هسته آسیب دیده است، گوگل مجموعه سوالاتی را نیز مطرح کرده که می توان در نظر گرفت. به بیان گوگل شاید بتوان اندکی بهبودی برای سایت را بین دو بروز رسانی تجربه نمود اما بعد از یک بروزرسانی دیگر می توان تغییر بزرگی را مشاهده نمود.

چرا این اتفاق برای ما مهم است؟

هر وقت گوگل الگوریتم رده بندی جستجو را بروزرسانی کند، به این معنا خواهد بود که سایت شما می تواند بهتر یا بدتر از گذشته عمل کند. دانستن زمان اعمال این بروزرسانی ها به ما این امکان را می دهد که اگر اتفاقی در سایت افتاد بدانیم که علت آن تغییراتی است که ما در سایت ایجاد کرده ایم و یا تغییرات الگوریتم گوگل موجب آن اتفاق شده است. حالا با دانستن زمان انتشار توجه خود را به analytics و رده بندی ها معطوف بدارید و تغییرات را به خوبی مشاهده کنید.

آنچه وبمسترها باید درباره آپدیت هسته گوگل بدانند

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.