رپورتاژ آگهی چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

رپورتاژ آگهی
در این مقاله بخوانید

به احتمال زیاد تا بحال کلمه رپورتاژ را شنیده باشید اما متوجه مفهوم و کارایی آن نشده باشید و سوالاتی مانند کاربرد رپورتاژ آگهی چیست؟ چرا اصلا باید رپرتاژ بنویسیم؟ یک رپرتاژ خوب چه ویژگی هایی دارد؟ برای نوشتن یک رپورتاژ بی نقص، به چه مواردی باید توجه کنیم؟ و از همه مهم تر چقدر رپورتاژ در سئو سایت ما موثر است و اصلا آیا تاثیر دارد؟ و از این قبیل سوالات، که در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم و مهمترین مسائل در این حوزه را بررسی کنیم.

رپورتاژ آگهی یا رپورتاژ خبری چیست؟

امروزه عموم افراد به دلایل روبرو شدن با حجم زیادی از تبلیغات بنری، پاپ آپ و… در صفحات و سایت های مختلف نسبت به تبلیغات تفکر و ذهنیت منفی دارند و معمولا در مواجه با هر تبلیغی مقاومت نشان می دهند و متصور می شوند که یک فرد قصد دارد محصولی را با قیمت گزاف و با کیفیتی نه چندان خوب به آن ها بفروشد. همانطور که خودتان هم می دانید کمتر کسی هست که وقتی یک صفحه تبلیغاتی، بصورت ناگهانی به روی مرورگرش باز شود به آن توجه کند و آن را نبندد. هر چقدر که از حیات این نوع تبلیغات می گذرد، بیشتر نادیده گرفته می شوند و می توان گفت عمر این نوع تبلیغات رو به پایان است.

حال با این شرایط، نیاز به رویکرد جدیدی داریم که محصول و سرویس خود را بدون وجود هرگونه نگاه و دید منفی و با بازخورد بالا معرفی و تبلیغ کنیم. زمان آن فرا رسیده است که با رپورتاژ آگهی که نوعی از تبلیغات آنلاین محسوب می شود آشنا شویم. دلایل مختلفی برای استفاده از رپرتاژ اگهی وجود دارد اما دو مورد از مهمترین آن ها تبلیغ و معرفی برند و دیگری لینک سازی جهت کسب رتبه در گوگل می باشد. تبلیغات رپورتاژ به این صورت است که سایت هایی که رپورتاژ اگهی ارائه می دهند، محتوای ما را که در قالب یک مقاله یا گزارش خبری می باشد به عنوان بخشی از محتوای اصلی سایت خود به مخاطب نشان می دهند، بطوری که مخاطب متوجه جنبه تبلیغاتی آن نمی شود و به آن به چشم یک مقاله معمولی می نگرد.

یک رپورتاژ آگهی خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

برای درج و ایجاد یک رپورتاژ مناسب، مواردی است که دانستن آن ها واجب است و باید آن ها را رعایت کنیم. در این قسمت ویژگی ها و مزیت های یک رپرتاژ آگهی را با هم مورد بررسی قرار می دهیم.

1- بی طرف باشید

یک رپورتاژ تبلیغاتی باید کاملا بی طرف نوشته شود. بطور مثال وقتی یک نفر چند محصول را مورد بررسی قرار می دهد و ویژگی های هر کدام را با جزئیات برای شما توضیح می دهد به طور ناخودگاه حس اعتماد در شما به وجود می آید و شاید با خود بگویید که آن شخص قصد خاصی ندارد و هدف او تنها راهنمایی کردن شما می باشد. به همین صورت زمانی که ما رپورتاژ آگهی می دهیم، مخاطب، به اعتبار آن سایت به محتوای ما اعتماد می کند و به همین خاطر شانس ما برای بهتر دیده شدن و جلب اعتماد افراد بیشتر می شود.

2- به رپورتاژ آگهی به چشم یک تبلیغ نگاه نکنید

به رپورتاژ خبری به چشم یک مقاله کاربردی نگاه کنید نه یک پروژه تبلیغاتی. رپورتاژ آگهی را باید طوری بنویسید که مخاطب را تحریک کنید که با حس نیاز تا آخر مقاله با اشتیاق پیش برود. همینطور از محتوای مقاله‌تان باید بتوان به عنوان یک منبع مفید و معتبر یاد کرد نه صرفا متنی بی سر و ته که تنها هدف آن بدست آوردن بک لینک می باشد.

3- خودتان را معرفی کنید

رپرتاژ خبری یک فرصت عالی برای معرفی خودتان است پس باید این فرصت را غنیمت شمرده و به وسیله این مقاله، خودتان را بصورت کامل و فکر شده به مخاطبانتان معرفی کنید. برتری و اهمیت رپورتاژ خبری نسبت به دیگر تبلیغات در درصد دیده شدن است. رپرتاژ اگهی‌ مانند بقیه مقالات سایت هدف، بین دیگر مقالات منتشر می شود و محتوا در دسته تبلیغات قرار نمی گیرد به همین دلیل به جرات می توان گفت مقاله تبلیغاتی به احتمال خیلی زیاد خوانده خواهد شد.

4- هزینه ای معقولانه می پردازید

شاید در ابتدا با دیدن هزینه تبلیغات رپورتاژ آگهی مایوس بشوید اما کمی واقع بین باشید، زیرا با کمی مقایسه خواهید فهمید که این روش خیلی کم هزینه تر و به‌صرفه تر از روش های دیگر در بلند مدت است. آگهی رپرتاژ توجه به تاثیر مثبتی که در سئو و رتبه سایت ما دارد نسبت به سایر روش ها هزینه آنچنانی ندارد. تاثیری که رپرتاژ آگهی بر روی سایت و کسب و کار ما می گذارد به مراتب بیشتر از هزینه ای است که بابت آن پرداخت می شود. بنابراین به هیچ عنوان در چنین هزینه هایی صرفه جویی نکنید.

5- اعتماد، اعتبار می آورد و اعتبار، اعتماد

در رپورتاژ خبری ، موضوعی که خیلی اهمیت دارد، اعتماد است. بگذارید با یک مثال پیش برویم، فرض کنید شما قصد دارید ساعت بخرید و به دنبال فروشگاهی معتبر و قابل اعتماد هستید. روزی دوست خود را ملاقات می کنید و او میگوید که ساعتی جدید، با کیفیتی خیلی خوب و قیمت مناسب خریده است و وقتی متوجه می شود شما هم قصد خرید ساعت دارید آن فروشگاه را به شما پیشنهاد می کند و شما هم بی چون و چرا قبول می کنید و با اعتماد و اعتبار دوست خود از آن جا ساعت موردنظر خود را تهیه می کنید. دوست شما در اینجا نقش سایت رپرتاژاگهی را بازی می کند که با معرفی یک محصول به آن فروشگاه اعتبار می بخشد و حتی ممکن است شما هم در صورت رضایت آن را به شخص دیگری معرفی کنید و اینگونه می شود که اعتبار آن فروشگاه همواره درحال رشد است. این مثال، گویای اهمیت رپرتاژ آگهی است.

تاثیر رپورتاژ بر سئو سایت
تاثیر رپورتاژ بر سئو سایت

6- افزایش اعتبار در کنار بزرگان

موضوع بعدی مورد بحث در خصوص آگهی رپرتاژ، باز هم به موضوع اعتبار بر می گردد. رپورتاژ آگهی باعث افزایش اعتبارتان می شود، شاید بپرسید چگونه؟ خودتان را جای مخاطب بگذارید، وقتی نام شما در بین خبرها و مقالات سایت های معتبر و بزرگ اینترنتی دیده می شود قبول کنید که اعتماد کردن آسان است. همچنین، تنها وجود نام شما در کنار این گونه رسانه های محبوب، به خودی خود امتیازی برای جلب اعتماد و رضایت مخاطبین محسوب می شود. همانطور که گفتیم رپورتاژ آگهی به دو دلیل بیشتر حائز اهمیت است، اول دیده شدن، دوم رتبه سایت. در مورد اول می توان گفت رپرتاژ خبری نقش بازاریابی را برای شما بازی می کند و باعث رشد کسب و کار شما شود و در مورد دوم با افزایش اعتبار سایت شما در موتورهای جستجو به سایتتان رتبه بالایی می بخشد. افزایش رتبه سایت از خوشایند ترین و فریبنده ترین دلایلی است که باعث می شود افراد اقدام به درج رپورتاژ کنند.

7- بک لینک و صعود اعتبار دامنه

درج لینک در رپورتاژ آگهی که همان بک لینک محسوب می شود فاکتور بسیار مهمی برای رتبه بندی گوگل است و تاثیر بسزایی در صعود رتبه سایت دارد و با قرارگیری لینک سایت در رسانه های بزرگ اینترنتی، این را به گوگل اثبات می کنیم که سایت ما معتبر و قابل اعتماد است. در مقابل گوگل هم ما را به چشم یک منبع معتبر و قابل اعتماد نگاه می کند و رتبه سئو سایت ما را افزایش می دهد.

8- رپورتاژ آگهی هیچوقت پاک نمی شود

از دیگر مزیت های رپورتاژ آگهی که شما را غافلگیر خواهد کرد این است که رپرتاژ اگهی مانند روش های تبلیغاتی دیگر، موقت نیست و محتوای شما بصورت همیشگی و دائم در سایت درخواست کننده آگهی خواهد ماند و وجود بک لینک های قدیمی تر و دائمی خیلی برای گوگل ارزشند است. پس درنظر داشته باشید که داشتن یک محتوای یونیک و جذاب و همراه با رعایت نکات و قوانین سئو در رپورتاژ آگهی، برگ برنده شما برای موفقیت در این راه خواهد بود. از این نکته هم غافل نشویم که اگر بک لینک های گرفته شده از یک مقاله در قسمت های خاصی از سایت مانند سایدبار های تبلیغاتی، فوتر سایت یا هرجای دیگر باشد، گوگل آن ها را به دید لینک خریداری شده و پولی می بیند و اهمیت کم تری برای آن ها قائل می شود.

نکاتی را که برای تهیه رپورتاژ اگهی باید درنظر بگیریم

با توجه به مطالب قبلی دانستیم که محتوای رپورتاژ آگهی بسیار موضوع سرنوشت سازی برای معرفی درست و اصولی ما می باشد. پس باید برای رپورتاژ نویسی نکات لازم را در نظر داشته باشیم در اینجا به مواردی برای تهیه یک رپورتاژ خبری اشاره می کنیم.

1- حاشیه نروید

اصول ساختاری در متن یکی از مواردی است که باید در نگارش رپرتاژ توجه کنید. محتوای شما باید دارای انسجام و پیوستگی باشد و مراقب باشید از موضوع اصلی دور و به حاشیه کشیده نشوید تا ذهن مخاطب شلوغ نشود و موضوع اصلی را دریابد.

2- تبلیغ نکنید

به نوع نگارش‌تان دقت کنید که مخاطب احساس نکند در حال مطالعه یک متن تبلیغاتی است. ما به دنبال این هستیم که با مخاطب از طریق محتوای متنی که جنبه خبری یا اطلاع رسانی دارد ارتباط برقرار کنیم.

3- روی پای خودتان بایستید

برای بهترین بودن باید خلاق باشید. هیچ موقع محتوای خود را از جایی کپی نکنید. شما برای خاص بودن، چه در رپورتاژ نویسی و چه در هر کار دیگری باید ایده پرداز باشید. در هر صورت شما برای انتشار رپورتاژ آگهی هزینه پرداخت می کنید. پس باید بهترین بهره را از آن ببرید و خطایی نداشته باشید. همچنین اگر قصد دارید برای سایت خود رپرتاژ آگهی درج کنید ما می توانیم به شما در زمینه نوشتن محتوای رپورتاژ و درج آن در بهترین و معتبرترین سایت های خبری کمک کنیم. برای این کار تنها کافی از طریق زیر با ما در ارتباط باشید.

رپرتاژ آگهی
تاثیر رپورتاژ بر سئو سایت
[سفارشات: برای سفارش رپورتاژ آگهی کلیک کنید ]

4- عنوان، کلید دیده شدن

وقتی در اینترنت درحال گشت و گذار هستید چه چیزی باعث می شود روی یک مقاله کلیک کنید و آن را بخوانید؟ بله درست است، عنوان مقاله. پس خودتان هم می دانید عنوان چقدر در دیده شدن محتوای شما و جذب مخاطب تاثیر دارد. پس به راحتی از کنار این موضوع گذر نکنید.

5- کلمه کلیدی فراموش نشود

رعایت استفاده صحیح از کلمات کلیدی و کلمات کلیدی مرتبط در رپورتاژ آگهی از اهمیت بالایی برخوردار است. به دو دلیل، اول اینکه مخاطب با کمی خواندن متوجه هدف و منظور شما از این مقاله خواهد شد و دچار سردرگمی نمی شود. دوم اینکه کلمه کلیدی در بهبود و افزایش سئو سایت شما بسیار موثر است.

6- کوتاه اما تاثیرگذار

قضیه را زیادی از حد طولانی نکنید. مخاطب، امروزه حوصله خواندن متن طولانی را ندارد. متن را نه خیلی بلند و نه خیلی کوتاه بنویسید، طوری که مخاطب حوصله کند مقاله را تمام کند. خواننده در مقاله به دنبال جواب است پس طفره نروید و در مورد موضوع اصلی صحبت کنید.

7- عکس های مرتبط

در رپورتاژ آگهی نیز همانند سایر مقالات باید از عکس های جذب کننده استفاده کرد. استفاده از عکس های مرتبط با موضوع مقاله باعث می شود فضای مقاله قابل فهم تر شود و مخاطب با آن ارتباط بهتری برقرار کند.

8- حقیقت را بگویید

در محتوای رپررتاژ با توجه به موضوع مقاله‌تان، بعد از اشاره به مواردی از مشکلات، با بیان یک سری حقایق کاربردی، اعتماد مخاطبان را جلب کنید، بطوری که کنجکاو شوند شما چه محصول یا سرویسی ارائه می دهید که بدرد آن ها میخورد.

9- شرایط لینک دهی

نکاتی که در لینک گذاری رپورتاژ آگهی باید در نظر بگیریم تعداد لینک ها و کلماتی است که به آن ها لینک می دهیم. در رپرتاژ خبری بهترین حالت 2 لینک و حداکثر 3 لینک است. به هیچ وجه در مقاله خود به یک صفحه بیشتر از یک بار لینک ندهید. توجه کنید که به کلماتی لینک دهید که حالت اسپم نداشته باشند و همچنین به کلمات کلیدی لینک ندهید.

رپورتاژ تبلیغاتی

رپورتاژ تبلیغاتی یکی از عوامل بسیار مهم در خصوص سئو سایت است که انجام آن باعث پیشرفت زیادی در رتبه سایت و صفحات شما می شود. رپورتاژ تبلیغاتی مزایای زیادی دارد که اگر بخواهیم به مهم ترین آنها اشاره کنیم می توان به افزایش بازدید در مدت زمان کوتاه و عدم اسپم شناخته شدن توسط گوگل اشاره کرد. رپورتاژ تبلیغاتی برای خدمات و محصولاتی مناسب است که نشان دادن آنها به مشتری بیشتر از طریق تصویر و عکس صورت می گیرد تا متن های بلند.

چه سایت هایی برای رپورتاژ مناسب هستند؟

برای انتشار رپرتاژ خبری گزینه های زیادی هست که باید برای انتخاب یک سایت مناسب در نظر گرفت. ابتدا باید به دنبال سایت هایی باشید که با سایت شما ارتباط موضوعی داشته باشند. مرتبط بودن، تاثیر رپورتاژ آگهی شما را چند برابر می کند. مواردی همچون بالا بودن اعتبار دامنه (Domain Authority) ، پایین بودن رتبه اسپم (Spam Score) و آمار بازدید سایت نیز باید چک و مورد بررسی قرار بگیرند.

کلام آخر

بنابراین زمانی که از رپورتاژ خبری استفاده کنید، رتبه سایت برای آن کلمه کلیدی بالا خواهد رفت. اگر که سایت شما در صفحه اول ظاهر نمی شود بعد از درج رپرتاژ اگهی سایت شما به احتمال خیلی زیاد در صفحه SERP قرار خواهد گرفت. رپورتاژ اگهی شیوه ای نوین با هزینه ای مناسب برای تبلیغات سایت شما می باشد، که برند شما را به بهترین نحو معرفی می کند. کاربران و مخاطبان با مطالعه رپرتاژ اگهی شما که با اصول دقیق و درست نگارش شده است جذب آن می شوند و به کسب و کار شما اعتماد می کنند و به برندتان اعتبار می بخشند. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آژانس بازاریابی آنلاین دانا پیوست ارتباط برقرار نمایید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.