تبلیغات کلیکی چیست؟

تبلیغات کلیکی
گوگل در سال های اخیر خدمات زیادی در اختیار کاربران خود قرار داده است. یکی از این خدمات که کاربرد بسیاری دارد تبلغات کلیکی نام دارد که سال های اخیر با استقبال بی نظیری رو به رو شده است. تبلیغ کلیکی می تواند باعث معرفی محصول شما شود و برند شما را در معرض نمایش قرار دهد. ما دو نوع تبیلغ داریم. تبلیغ بنری و تبلیغ متنی. نحوه انجام تبلیغ کلیکی به این صورت است که شما با هر کلیکی که دریافت می کنید بتید هزینه ای به گوگل پرداخت کنید که این هزینه متغییر است.
در این مقاله بخوانید

تبلیغات کلیکی PEY PER CLICK یا به اختصار PPC یکی از انواع متداول تبلیغات آنلاین است. در حال حاضر که در عصر فناوری و دیجیتال هستیم، با توجه به استفاده بیشتر از فضای اینترنت، یکی از کارآمد ترین راه ها برای دیده شدن و برند سازی استفاده از تبلیغات کلیکی آنلاین است. تصمیم گیری برای دیده شدن با استفاده از تبلیغات کلیکی آنلاین یا استفاده از روش های طبیعی برای افزایش بازدید و کسب رتبه اول بستگی به روش بازاریابان کسب و کار و بودجه آن ها دارد.

تبلیغ کلیکی چیست
در حال حاضر یکی از بهترین روش ها برای جذب کاربر استفاده از تبلیغات کلیکی است

ضرورت استفاده از تبلیغات ppc

این نوع تبلیغات به ما امکان می دهد تا در حجم وسیعی از دید کاربران، محصولات خود را عرضه کنیم. در این نوع از تبلیغات شما هزینه جهت دیده شدن توسط کاربر پرداخت نمی کنید و فقط وقتی کاربر به روی تبلیغ کلیک کرده و وارد سایتتان می شود شما هزینه کلیک را به سایت تبلیغ کننده متحمل می شوید. اگر محتوای سایتی که تبلیغ را در انجام می دهید با موضوع سایت شما همخوانی داشته باشد، تاثیر بیشتری در دیده شدن و برند سازی محصولتان انجام داده اید.

کسب درآمد از تبلیغات کلیکی

اگر صاحب اپلیکیشن و یا سایتی معتبر هستید، می توانید با قرار دادن تبلیغات حرفه های مختلف به صورت متنی یا بنری در سایت خود کسب درآمد کنید. نیازی نیست نگران باشید! کار تبلیغات و مذاکره با سایت های تبلیغ کننده به عهده شما نیست و آژانس های تبلیغاتی به عنوان واسطه این کار را برایتان انجام می دهند. هر چقدر که اعتبار و کاربران تجارتتان بیشتر باشد، به همان اندازه بیشتر می توانید روی تبلیغات کلیکی به عنوان راهی برای کسب درآمد فکر کنید. و پس از انجام این پروسه، هم تعداد مخاطبین خود را افزایش داده اید و هم پیشرفت بیشتری در تبلیغات کلیکی آنلاین به دست آورده اید.

کسب درآمد از تبلیغات آنلاین
شما با کمک گرفتن از تبلیغات کلیکی می توانید درآمد خود را به چندین برابر برسانید

فواید استفاده از تبلیغات کلیکی

هر تجارتی قطعا هدف متفاوتی از انجام اینگونه تبلیغات دارد. یکی برای معرفی محصول خود، دیگری برای افزایش آمار فروش و برند سازی تجارتش و شایدم هر سه!

معرفی محصول

با تبلیغات کلیکی می توانید محصول خود را به دید عموم گذاشته و مشتریان خاص خود را جذب حرفه تان کنید. شما با قرار دادن تبلیغات متفاوت در سایت ها و اپلیکیشن هایی با تناسب محتوا مخاطبین جدیدی را به سوی تجارت خود راهنمایی می کنید.

افزایش آمار فروش

شما با قرار دادن تبلیغ کسب و کارتان در سایت های متفاوت علاوه بر یادآوری مجدد به مشتریان و استفاده آن ها از خدمات و محصولاتتان، مشتریان متفاوت را به مشتریان ثابت خود تبدیل می کنید.

برند سازی

وقتی تبلیغ شما روی سایت قرار دارد حتی اگرکاربر روی آن کلیک نکند و وارد صفحه شما نشود، چشم او با برند شما آشنا می شود. همانطور که می دانید اولین گام در ثابت قدم ماندن در صنعت کسب و کار، برند سازی و محکم کردم جای پایتان در دنیای تجارت است.

چرا باید از تبلیغات گوگل استفاده کنیم
بعضی از کسب و کارها به دنبال برندسازی است و برای این کار بهترین گزینه تبلیغات کلیکی است

انواع تبلیغات کلیکی

از انواع تبلیغات کلیکی میتوانیم تبلیغ متنی و بنری را نام ببریم:

تبلیغات متنی

تبلیغات متنی نوعی تبلیغ آنلاین ارزان است. تبلیغ اینترنتی متنی به این صورت است شما با قرار دادن لینک سایت تجارت خود در محتوای تبلیغاتی به دیده شدن برندتان کمک شایانی می کنید.

تبلیغات بنری

نوع دیگر از تبلیغات، تبلیغات بنری ( banner advertising) به صورت نمایش بنر های تبلیغاتی گرافیکی و هدایت آن ها به سمت کسب و کارتان است. تبلیغات بنری با توجه ویژگی گرافیکی و جذاب خود، توانایی جذب کاربر به سمت کسب و کارهای آفلاین و آنلاین را داشته و با افزایش ترافیک ورودی سایت و شناخته شدن برند جایگاه ویژه ای برای شما در میان انواع کسب و کارها باز می کند.

اناوع تبلیغات بنری
در تبلیغ بنری شما با کمک گرفتن از گرافیک باعث جذب مخاطب می شوید

تاثیر تبلیغات ppc

بدون شک مهمترین نیاز فروشنده داشتن مشتری بیشتر و جذب مشتری است. در کسب و کار آنلاین راه های مختلفی برای جذب مشتری وجود دارد. برای مثال ایمیل مارکتینگ و وبلاگ نویسی از راه های جذب مشتری در فضای اینترنتی هستند. اما یک راه بسیار سریعتر و با ضریب اطمینان بالاتر وجود دارد به نام تبلیغ کلیکی گوگل ادز. شما با این روش می توانید محصول خود را در صفحه اول و مقابل چشم کاربر نمایش دهید.این روش مزایای زیادی دارد برای مثال کاربرانی وارد سایت شما می شوند که به دنبال محصول شما هستند و ترافیک سایت شما در کلمه کلیدی موردنظر افزایش می یابد.

نحوه انجام تبلیغات کلیکی گوگل

در حال حاضر اکثر صاحبان کسب و کار و برخی از فروشگاه های آنلاین، برای بیشتر دیده شدن تجارت خود دست به تبلیغ در دنیای مجازی میزنند. اما اکثرا شیوه درست را نمی دانند و نمی دانند که در ابتدای کار از کجا شروع کنند؟ و اصلا این کار برای کسب و کارشان مفید است یا نه؟

در استراتژی تبلیغات آنلاین، صاحبان کسب و کار تبلیغ تجارت خود را در سایت یا اپلیکیشن قرار داده و به ازای هر کلیک کاربر و وارد شدن او به سایت هزینه ای را متقبل شود. تبلیغات آنلاین گاه می تواند به صورت معجزه عمل کرده و تغییری اساسی در زمینه فروش محصولاتمان ایجاد کند و به همان میزان می تواند تمامی بودجه تبلیغاتی شما را به باد بدهد. برای موفق شدن و بالا رفتن از پله های موفقیت، نیاز داریم تا اصول اساسی تبلیغات کلیکی را شناخته و با آگاهی کامل در این مسیر گام برداریم.

بنر کلیکی
در انجام تبلیغات کلیکی باید برخی اصول رعایت شود و اگر با دقت عمل نکنید ممکن است تمام سرمایه بدون هیچ ورودی بر باد رود.

استراتژی تبلیغات کلیکی

یکی از مهم ترین استراتژی ها در تبلیبغات کلیکی، استفاده از کلمات کلیدی موثر در تبلیغ تجارت صاحبان کسب و کار است. کلمات کلیدی نقشی مهم در هدایت کاربر داشته و اگر درست و هدفمند انتخاب شوند تاثیر خود را گذاشته و کاربر را به سوی تجارت مورد نظر جذب می کنند.در رابطه با انتخاب کلمات کلیدی (key word planner) واقع در تنظیمات google ads می تواند به خوبی به شما کمک کند تا محتوای خود را هدفمند انتخاب کرده و از کم شدن کاربران جلوگیری کنند، چرا که انتخاب اشتباه می تواند یه عمر زحمت را بر باد دهد. تبلیغات کلیکی هدفمند و درست سبب می شوند تا ترافیک زیادی به سوی سایت یا اپلیکیشن شما روانه شوند. تبلیغ دهنده به ازای هر کلیک دریافتی و وارد شدن کاربر، به فرد تبلیغ کننده هزینه ای را پرداخت می کند. در واقع کاربران با کلیک به روی تبلیغ تجارت شما وارد سایت شما می شوند. ناشر تبلیغات فردی است که تبلیغات تجارت های مختلف را در سایت خود به نمایش عموم می گذارد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.