گاراژ دیجیتال گوگل (1-3) تاثیر حضور آنلاین کسب و کار

تاثیر حضور آنلاین کسب و کار
در این مقاله بخوانید

در مقاله این قسمت از گاراژ دیجیتال گوگل با تمام راه‌ هایی که می ‌توانید گسترش حضور آنلاین را انجام دهید از جمله وب سایت ها و شبکه های اجتماعی آشنا خواهید شد. امروزه آنلاین بودن و آنلاین کردن کسب و کار می‌ تواند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای دیجیتالی کردن کسب و کار لازم است در ابتدا یک وب سایت ایجاد کنید.

لزوم استفاده از وب سایت به منظور گسترش حضور آنلاین

با گسترش روز به روز وب سایت ها، امروزه کار های بیشتری را می توان با وارد شدن به سایت ها انجام داد. کاربران با وارد شدن به سایت شما می ‌توانند با کارشناسان چت کنند، نظرات مشتریان را بخوانند، ویدئوها را تماشا کنند، محصولات مورد نیاز خود را بخرند، سفارش‌ ها را پیگیری کنند و خیلی موارد دیگر. اگر تصمیم دارید که یک وب سایت مناسب ایجاد کنید و خدمات و محصولات خود را در غالب سایت ارائه دهید، می بایست در نظر داشته باشید که چه کاری را انجام دهید تا اهداف تجاری شما را پشتیبانی کند.

آیا تجارت آنلاین بدون وب سایت امکان پذیر است؟

بله، انجام تجارت آنلاین بدون وب سایت نیز امکان پذیر است. به طور مثال، اگر صاحب یک نانوایی هستید و می ‌خواهید مشتریان بتوانند شما را پیدا کنند، بهترین گزینه برای مشتریان در هنگامی که به نان احتیاج دارند، جستجو کردن نانوایی های اطراف و پیدا کردن نزدیک ترین نانوایی به آن ها است.

حضور آنلاین و دیجیتال کسب و کار

برخی از کسب ‌و کار های محلی برای فراهم آوردن حضور آنلاین و دیجیتالی از مواردی از قبیلGoogle My Business  و Bing Places استفاده می‌ کنند. این موارد به کسب و کارها اجازه می دهند جزئیاتی مانند توضیحات، نقشه ها و تصاویر را منتشر کنند. Google My Business راه حل بسیار مناسبی برای کمک به کسب‌ و کار شما در هنگام جستجوی افراد است. فراتر از لیست کسب و کار محلی، ممکن است سایت‌ هایی برای بررسی نوع خاص کسب‌ و کار شما وجود داشته باشد که در آن کاربران می ‌توانند بازخورد خود را ارسال کنند و شما می ‌توانید پاسخ دهید.

گسترش حضور آنلاین

اهمیت ایجاد شبکه های اجتماعی و برنامه های تلفن همراه

از شبکه های اجتماعی نیز به عنوان حضور آنلاین خود می توانید استفاده کنید. مردم سراسر جهان از شبکه های اجتماعی ای همچون فیس بوک، توییتر و … برای تکمیل یا در برخی موارد به عنوان جایگزین وب سایت استفاده می کنند. راه دیگری که می توانید به صورت آنلاین به مشتریان دسترسی پیدا کنید، از طریق تلفن همراه آن ها است. تاکنون برنامه ها و بازی های زیادی را بر روی گوشی خود نصب کرده اید. برنامه‌ ها می‌ توانند از قابلیت‌ های منحصر به ‌فرد دستگاه تلفن همراه مانند GPS، برای ارتباط با مشتریان استفاده کنند. اگر برای حضور آنلاین کاربران در کسب و کارتان برنامه ای ایجاد کرده اید، مشتری می تواند برنامه شما را روی تلفن همراه خود نصب کند تا دفعه بعد که نزدیک مغازه شما باشد، برنامه با کمک GPS، یک پیشنهاد ویژه برای او ارسال کند. از برنامه‌ های تلفن همراه اغلب به‌ عنوان ابزاری وفادار و موفق استفاده می ‌شوند، تا مشتریان فعلی و قبلی را تشویق کنند که دوباره برگردند.

نتیجه گیری

در نظر داشته باشید، در صورتی که از هر کدام از این موارد از جمله وب ‌سایت، کسب ‌و کار محلی، شبکه های اجتماعی، برنامه‌ های تلفن همراه و یا همه موارد استفاده می ‌کنید، نکته قابل توجه این است که تصمیم بگیرید می‌ خواهید مشتریان چه کاری انجام دهند، سپس بستری ایجاد کنید که آن اهداف را محقق کند. هر کدام از این موارد برای حضور آنلاین به عنوان ویترین دیجیتال( تعامل آنلاین با مشتریان) عمل می کنند.

حضور آنلاین و دیجیتال کسب و کار

آزمون گاراژ دیجیتال گوگل

طبق جلسات قبلی، در انتهای این جلسه نیز پس از خوندن موارد فوق می بایست در آزمون آن شرکت کنید. آزمون این بخش در این خصوص است که فرض کنید شخصی 6 ماه است که کسب و کار خود را راه انداخته و حال می خواهد حضور آنلاین خود را نیز توسعه دهد. به نظر شما در این خصوص استفاده از شبکه های اجتماعی بهتر است و یا برنامه های تلفن همراه؟ شبکه های اجتماعی راه حلی سریع با هزینه کم است و به عنوان اولین قدم برای حضور آنلاین و تعامل با مشتریان بسیار مناسب می باشد. پس از شبکه های اجتماعی می توانید به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت بر ایجاد یک برنامه تلفن همراه سرمایه گذاری کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.