گوگل گاراژ دیجیتال (4-2) اصول بازاریابی دیجیتال کسب و کار

گوگل گاراژ دیجیتال (4-2) اصول بازاریابی دیجیتال کسب و کار
در این مقاله بخوانید

اصول بازاریابی دیجیتال فرآیندی است که به کسب‌وکار شما کمک می‌کند تا بهتر در اینترنت دیده شوید. این اصول به شما کمک تا آنالیز و وفق پذیری مناسبی با فرایندهای کسب‌وکار دیجیتال داشته باشید. همچنین با یادگیری این اصول و پیاده‌سازی نکات آن‌ها کسب‌وکار شما بهتر و بیشتر دیده می‌شود.

 اصول بازاریابی دیجیتال چیست؟

اصول بازاریابی دیجیتال مانند یک برنامه کاری برای کسب‌وکار شما در دنیای دیجیتال و آنلاین است. این برنامه دیجیتال به کسب‌وکار شما کمک می‌کند و برای طولانی مدت تنظیم شده است. در این برنامه‌ریزی شما باید انتظارات واقع‌بینانه خود را مشخص، نتایج را ردیابی و تغییرات ایجاد شده در فناوری را با کسب‌وکار خود منطبق کنید. شما نیاز به آنالیز رفتار کاربر در سایت خود دارید.

نکته مهمی که در اصول بازاریابی دیجیتال باید به آن توجه کنید این است که در دنیای دیجیتال چیزی به اسم راه و مسیر میانبر وجود ندارد. پس نباید منتظر نتایج عالی در کوتاه مدت باشید. در واقع در کسب‌وکار آنلاین مشاهده نتایج دلخواه شما مدتی طول می‌کشد. به عنوان مثال به عنوان یک آرایشگر فعالیت دارید و وب‌سایت خود را راه‌اندازی کرده و در آن تبلیغ شامپوی خود را قرار داده‌اید. پس به این امید نباشید که فروش آنلاین شامپوی شما در کوتاه مدت انجام شده و موجودی شامپوی شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پایان برسد.

اصول بازاریابی دیجیتال یک برنامه کاری برای کسب‌وکار شما در دنیای دیجیتال و آنلاین
اصول بازاریابی دیجیتال یک برنامه کاری برای کسب‌وکار شما در دنیای دیجیتال و آنلاین

استانداردهای اصول بازاریابی دیجیتال

 بر اساس استانداردهای اصول بازاریابی دیجیتال مدتی طول می‌کشد تا موتور‌های جستجوی گوگل سایت شما را شناسایی کند؛ بنابراین شما باید در طول این مدت سایت خود را بر اساس آنالیز و وفق پذیری دقیق پیاده‌سازی کرده و محتوای آن را بهبود ببخشید. سعی کنید که اهداف غیرواقعی را که خیلی بعید است به آن‌ها دست پیدا کنید از ذهن و برنامه خود خارج کنید.

آنالیز و وفق پذیری بخش مهم دیجیتال مارکتینگ

بخش مهمی از برنامه کسب‌وکار آنلاین شما باید صرف آنالیز و وفق پذیری کسب‌وکار شما در دنیای دیجیتال شود. هرچه که بهتر سایت خود را تحلیل و آنالیز کنید بیشتر متوجه می‌شوید که کاربران و بازدیدکنندگان سایت شما، از شما چه چیزی را می‌خواهند. در نتیجه زمان و سرمایه خود را صرف خواسته‌های کاربران خود می‌کنید.

اهمیت نوآوری در کسب و کار چیست و چرا
اهمیت نوآوری در کسب و کار

در واقع وقتی که می‌دانید مردم در وب‌سایت شما به دنبال چه چیزی هستند، این موضوع می‌تواند به شما کمک کند تا بخش‌های مهم کسب‌وکار خود را شناسایی کرده و روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید. به عنوان مثال در همان وب‌سایت آرایشگاه شما می‌توانید خدماتی از قبیل مشاهده مدل موها، تعیین وقت اصلاح، بهترین مسیر برای رسیدن به آرایشگاه شما و موارد دیگر را قرار دهید تا کاربران سایت شما بهتر و راحت‌تر با کسب‌وکار شما ارتباط برقرار کنند. همچنین می‌توانید انواع رنگ موها، شامپوها، ماسک مو، ژل مو و غیره را معرفی کرده و به فروش برسانید. آیا آخرین ترندهای داغ در آرایش مو را ارائه می دهید؟

 استفاده از گوگل گاراژ برای یادگیری اصول بازاریابی دیجیتال

گوگل گاراژ یک سرویس آموزشی رایگان است که توسط گوگل ارائه می‌شود. با استفاده از سرویس گوگل گاراژ شما می‌توانید به راحتی اصول بازاریابی دیجیتال را یاد بگیرد. در نتیجه دیگر برای یادگیری این موارد سراغ کلاس‌های آموزشی حضوری نرفته و هزینه‌های زیاد را خرج نمی‌کنید.

گوگل گاراژ موضوعات مختلفی را به شما آموزش می‌دهد. این موضوعات برای تمامی افراد در کسب‌وکارهای آنلاین مفید است. اگر شما در این زمینه تازه‌کار باشید بهترین محل برای یادگیری همین گوگل گاراژ است، حتی اگر هم در این موارد آشنا و یا حرفه‌ای باشید، باز هم این سرویس نکات مهمی را برای بهبود سایت و کسب‌وکار شما به شما اعلام می‌کند.

 نتیجه‌گیری و نکات کلیدی

 دنیا دائماً در حال تغییر است. ابزارها، فناوری‌ها و تکنیک‌های جدید به صورت روزانه معرفی و ارائه می‌شوند؛ بنابراین یک برنامه خوب با استفاده از اصول بازاریابی دیجیتال می‌تواند به شما کمک کند که کسب‌وکار خود را با آینده‌نگری ترکیب کنید. در نتیجه وقتی همه‌چیز تغییر می‌کند شما در دنیای آنلاین کاملاً بروز هستید.

یک برنامه خوب و کامل بر اساس اصول بازاریابی دیجیتال

  • ابتدا اهداف آنلاین خود را بشناسید و انتظارات واقع‌بینانه‌ای را برای خود تعیین کنید.
  • در مرحله بعد، از آنالیز و وفق پذیری برای ردیابی و اندازه‌گیری کارهایی که انجام می‌دهید، استفاده کنید.
  • و در آخر، همیشه به‌روز باشید و با تغییرات تکنولوژی سازگار شوید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.