اهداف خود در زمینه سلامت را با Google Fit عملی کنید

استفاده از ابزار Google Fit برای اهداف سلامت
در این مقاله بخوانید

ممکن است شما هم به دنبال راهکاری برای ایجاد یک برنامه ورزشی مناسب در کارهای خود باشید به طوری که نیازی به حضور در باشگاه نداشته باشد. یا جدا از اینکه چه هدفی دارید شاید به دنبال زمانی برای مدیتیشن باشید. نکته مهم این است که ورزش را شروع کنید و در این راه ثابت قدم بمانید. اما با توجه به مشغله های روزمره و برنامه های مختلف، حفظ انگیزه برای داشتن چنین برنامه منظمی، کار دشواری به نظر می رسد. به همین دلیل گوگل، Google Fit را طراحی کرده تا به چالش های مشترکی که همگی ما بر سر راه رسیدن به اهدافمان داریم، پاسخ دهد. در اینجا چند مورد اشاره می شود که به شما کمک می کند تا با استفاده از Google Fit به موفقیت هایتان نزدیک شوید.

با Google Fit همه چیز را اندازه گیری کنید

تعداد قدم ها، مسافت های پیموده شده، کالری صرف شده، پیگیری و دنبال کردن مواردی از این قبیل به صورت معمولی می تواند کار بسیار دشواری باشد. یک راه ساده تر و البته امتحان شده، اعتماد به رویکرد علم است. انجمن قلب آمریکا (The American Heart Association) و سازمان بهداشت جهانی (World Health Organization) بطور هفتگی 150 دقیقه فعالیت فیزیکی برای افزایش کیفیت خواب، انرژی بیشتر و کاهش احتمال ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی پیشنهاد می دهند. به همین دلیل است که معیار های اصلی امتیاز دهی Google Fit را به شکل قلب طراحی کرده تا به سادگی بتوانیم آنچه برای همه اهمیت دارد را اندازه گیری کنیم. به ازای هر دقیقه فعالیت نسبتا شدید، مانند راه رفتن سرعتی یک قلب (یک امتیاز) و برای فعالیت های سنگین تر، مانند دویدن دو قلب (دو امتیاز) در نظر گرفته می شود.

با Google Fit همه چیز را اندازه بگیرید

با انگیزه و ثابت قدم بمانید

شروع یک حرکت و فعالیت جدید مهم است، اما ثابت قدم ماندن در آن از شروع آن هم مهم تر است. یکی از راه های متعهد ماندن به عادت های جدید، اجتماعی سازی و جذاب کردن آن است. به اشتراک گذاشتن حرکتهای ورزشی با دوستان و خانواده باعث خواهد شد که افراد همچنان روی شما حساب کنند و ویژگی جدید Google Fit به اشتراک گذاشتن مستقیم فعالیت ها از روی فعالیت های ثبت شده روزانه را ساده کرده است. شما می توانید این اشتراک گذاری را به شیوه دلخواه و جذاب با ایجاد یک پست از ورزش کردن خود یا یک عکس از خودتان در حین پیاده روی منتشر کنید.

هر حرکتی هرچند کوچک به حساب می آید

مهم نیست که باشگاه در دسترس شما نیست. حتی پیاده روی سریع نیز برای شما امتیار به همراه خواهد داشت. اگر دوست داشته باشید که ماجراجویانه تر و خلاقانه تر عمل کنید، می توانید با کمک Google Fit بیش از 100 فعالیت ورزشی را شناخته و دنبال کنید؛ از تنیس روی میز گرفته تا سورتمه سواری. بعلاوه می توانید برنامه های دلخواه خود را در زمینه بدنسازی به Google Fit متصل کنید تا با انجام فعالیت آنها اعتبار و در نتیجه امتیاز بیشتری بدست آورید. بعلاوه به این شکل، همه فعالیتهای شما و اطلاعات ورزشی شما در یکجا ثبت می شوند.

ابزار Google Fit

از استراحت کافی غافل نشوید

دقت داشته باشید، اگر به میزان کافی استراحت نداشته باشید انجام هرگونه فعالیتی دشوار خواهد بود. داشتن خواب کافی برای حفظ سلامتی ضروری است. برنامه ها و ابزارهایی هستند که به Google Fit متصل می شوند و کمک می کنند اطلاعات مرتبط با خوابتان را نیز در یک جا جمع آوری کنند تا به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید. آمارهای هفتگی را روی صفحه اصلی گوشی چک کنید و به دنبال دیدگاه عمیق تری برای الگوی خواب خود در طولانی مدت باشید.

روی آوردن به مدیتیشن و تمرکز، به شما کمک خواهند کرد که به تعادل برسید. Wear OS، در ساعت های هوشمند Google شیوه های تنفسی کنترل شده خاصی دارند که می توانند در شروع یک برنامه و تمرین برای بهبود شرایط جسمی به شما کمک کنند.

استفاده از ابزار Google Fit برای ارتقا سلامتی

استفاده از تکنولوژی و تجهیزات الکترونیکی همواره راه حلی برای بهبود شرایط زندگی و ارتقا دادن آن به حساب می آید. استفاده از این ویژگی ها و امکانات فراهم آمده توسط تکنولوژی در راستای داشتن یک زندگی سالم و حفظ فیزیک مناسب، می تواند علاوه بر سهولت فرایند های زندگی، در سلامت ما نیز مورد استفاده قرار گرفته و آن را تحت تاثیر قرار دهند. از این رو استفاده بهینه از امکانات و ابزار هایی همچون Google Fit و تکنولوژی های جدید می تواند راهی برای ارتقا سلامت و بهبود بخشیدن شرایط جسمی ما باشد.

امیدواریم با استفاده از مطالب کاربردی ارائه شده در این مقاله و استفاده از گوگل فیت، با آغاز فعالیت های ورزشی و با انگیزه ماندن در انجام منظم آن، سلامت جسمی بالایی برای خود به ارمغان آورید. برای سهولت دریافت اپلیکیشن Google Fit و استفاده از آن می توانید نرم افزار را دانلود و بر روی تلفن همراه خود نصب نمایید.

دانلود Google Fit

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.