چگونه برای سایت درگاه پرداخت اینترنتی دریافت کنیم؟

درگاه پرداخت اینترنتی واسط و مستقیم هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند
در این مقاله بخوانید

بسیاری از صاحبان فروشگاه ها به دلیل عدم شناخت روش های پرداخت اینترنتی از قدم گذاشتن به دنیای وب و ایجاد وب سایت گریزان هستند. صاحبان مشاغل دیگری نیز وجود دارند که نحوه پرداختی که مد نظر دارند اقساطی است و به خاطر این که تصور می کنند این امر امکان ناپذیر است، کسب و کار خود را گسترش نمی دهند. در این مقاله راجع به نحوه دریافت درگاه پرداخت اینترنتی صحبت خواهیم کرد و با انواع درگاه پرداخت اینترنتی آشنا خواهیم شد. در ابتدا بهتر است نوع وب سایت و طراحی سایتی که برای کسب و کار شما مناسب است را پیدا کنید.

انواع درگاه پرداخت اینترنتی

به طور کلی دو نوع درگاه برای پرداخت اینترنتی وجود دارد. اولی درگاه مستقیم یا درگاه بانکی که در گذشته پروسه طولانی می بایستی طی می شد اما امروز بسیار آسان تر و کوتاه تر شده و دومین درگاه پرداخت اینترنتی بهره گیری از درگاه های واسط می باشد. هر کدام از این درگاه های مزایای خاص خود را دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

مهم ترین قابلیتی که یک سایت فروشگاهی باید از آن برخوردار باشد، یک درگاه پرداخت مطمئن است که افراد از طریق آن به راحتی و آسودگی خاطر پرداخت را انجام دهند. دو روش برای ایجاد و تعبیه یک درگاه پرداخت وجود دارد. یکی مستقیم که در این روش مبلغ به صورت مستقیم پس از 24 ساعت به حساب شما واریز می شود، دریافت این درگاه نیازمند داشتن اینماد می باشد. روش دیگر استفاده از درگاه های واسط است که این درگاه ها نیازی به داشتن اینماد نداشته و از معتبر ترین درگاه های واسط می توان به زرین پال و درگاه پی (pay) اشاره کرد. لازم به ذکر است که در صورتی که سایت شما از طراحی سایت شما از امنیت بالایی برخوردار نباشد اینماد به آن تعلق نمی گیرد.

انواع درگاه پرداخت اینترنتی کدام هستند؟
انواع درگاه های پرداخت

درگاه پرداخت مستقیم یا بانکی

PSP یا payment service provider شرکت هایی بزرگ در حوزه مالی هستند که واسطه بین مشتریان تجاری و بانک ها می باشند، 12 شرکت PSP در ایران وجود دارد که عبارت اند از:

 1. به پرداخت ملت
 2. پرداخت الکترونیک پاسارگاد
 3. پرداخت الکترونیک سامان
 4. تجارت الکترونیک پارسیان
 5. پرداخت الکترونیک سداد
 6. پرداخت الکترونیک سپهر
 7. کارت اعتباری ایران کیش
 8. آسان پرداخت پرشین (آپ)
 9. الکترونیک کارت دماوند
 10. پرداخت نوین آرین
 11. سایان کارت
 12. فن آوا کارت

در گذشته بسیاری از افراد به خاطر پروسه های طولانی و سخت این روش، به سراغ درگاه های واسط می رفتند؛ یکی مهم ترین دلیل های سختی درگاه پرداخت بانکی الزام برخوردار بودن وب سایت از ای نماد (نماد اعتماد الکترونیکی) می باشد.

دریافت ای نماد

در گذشته دریافت ای نماد بسیار سخت، دشوار و زمان گیری بود اما دیگر این گونه نیست و مراحل دریافت ای نماد آسان تر شده است. برای دریافت و ثبت نام در سامانه ای نماد می توانید به سایت اینماد که در زیر درج شده مراجعه نمایید.
سایت ای نماد

ویژگی های استفاده از درگاه پرداخت بانکی

 1. بدون کارمزد بودن چه برای مشتری چه فروشنده
 2. اعتماد بیشتر افراد
 3. اتصال مستقیم به درگاه پرداخت
پرداخت اینترنتی راحت ترین روش برای خرید آنلاین است که با بهره گیری از درگاه بانک ها این امر ممکن می باشد
پرداخت اینترنتی پلی به سوی آینده

نحوه دریافت درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم

پس از دریافت ای نماد، می توانید برای دریافت هر کدام از این درگاه ها اقدام کنید. برای مثال برای دریافت درگاه پرداخت پاسارگاد می بایستی در ابتدا ثبت نام کنید. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در این سامانه عبارت اند از:

 1. تصویر مدارک شناسایی شامل شناسنامه و کارت ملی صاحب حساب
 2. فرم قرارداد امضا شده
 3. سند مالکیت یا اجاره نامه بنام صاحب نماد
 4. حسابی در بانک های عضو شبکه شتاب
 5. دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی
 6. دارا بودن کد رهگیری مالیاتی

برای دریافت اطلاعات لازم برای ثبت نام و دریافت درگاه پرداخت اینترنتی بانکی می توانید به لینک های زیر مراجعه کنید

مزایا درگاه پرداخت اینترنتی

امروزه هر چه به جلوتر می رویم خرید اینترنتی گشترش و پیشرفت بیشتری پیدا می کند و میل به خرید حضوری در بین خریداران کمتر می شود. در فروش اینترنتی هر چقدر کار خرید کردن برای مشتری راحتتر باشد و با وب سایت شما بتواند ارتباط راحتتری برقرار کند احتمال خرید بیشتر است. بدون شک ایجاد درگاه پداخت اینترنتی یکی از ضرورات برای وب سایت فروشگاهی است. ایجاد درگاه پرداخت هم برای خریدار و هم برای فروشنده مزایای زیادی دارد. برای مثال از هر نقطه کشور امکان پرداخت وجود دارد و این تراکنش ها کاملا امن هستند.

درگاه پرداخت اینترنتی واسط

به طور کلی هدف از این درگاه های واسط گریختن کاربر اصطلاحاً کاغذ بازی های اداری می باشد. زیرا درگاه پرداخت های واسط نیازی به برخوردار بودن از ای نماد نبوده و تا قبل از سال 99 تنها مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در درگاه پرداخت واسط کارت ملی، شناسنامه بود اما از 1 بهمن 99 می بایستی اشخاص کد مالیاتی خود را نیز دریافت سپس وارد کنند. در درگاه بانک مستقیم برای افراد حقیقی نیازی به کد مالیاتی نبوده و به صورت خودکار این کد ایجاد می گردد و تنها افراد حقوقی نیاز به تهیه این کد را دارند. از مطرح ترین و مورد استفاده ترین شرکت های درگاه پرداخت واسط می توان به:

 1. زرین پال
 2. سامانه پی نگار هوشمند (پی فا)
 3. وب کاران ایمن (آیدی پی)
 4. راهکار نوین زیبال (زیبال)
 5. آرتین تک عرشیا (بیت پی)
 6. رایان پی
درگاه واسط پرداخت پول یک راه امن برای مشتری برای اعتماد به کسب و کار شما است
درگاه پرداخت های واسط

چرا درگاه بانک واسط؟

درگاه پرداخت های مستقیم یا بانکی پروسه طولانی داشته و برای کسب و کار های کوچکی دردسر ساز است و می توانند از این درگاه ها استفاده کنند. همچنین درگاه بانک واسط به دلیل تحت قرار داد بود با چند پی اس پی مناسب کسب و کار هایی است که نیاز به چندین PSP داشته باشند به جای طی کردن پروسه طولانی برای هر کدام از این بانک ها، می توانند از یک واسط بهره بگیرند. البته درگاه پرداخت های واسط ضعف هایی نیز نسبت به درگاه های بانکی دارند برای مثال به نسبت فروش انجام شده درصدی (نیم تا دو درصد) را به عنوان کارمزد از حساب شما در زمان تسویه حساب کسر می کنند. البته هر شرکت واسط شرایط خاص خود را برای جذب مشتریان دارا می باشد برای مثال شرکت زرین پال در روز سه شنبه هر هفته کارمزدی برای تسویه حساب از افراد کسر نمی کند.
در این مقاله راجع انواع درگاه پرداخت اینترنتی صحبت شد، اما در صورتی که کسب و کاری بخواهد درگاه پرداخت مستقیم یا واسط داشته باشد لازم است پروسه پیچیده را خودش انجام دهد؟ خیر همانطور که اشاره شده افراد حقوقی همانند شرکت طراحی دانا پیوست نیز می توانند به عنوان نماینده شما این عملیات را برای شما انجام دهند. برای مشاوره در رابطه با دریافت درگاه پرداخت می توانید با کارشناسان داناپیوست ارتباط برقرار کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.