پنج نکته در تحلیل کمپین های تبلیغات گوگل ادز

در این مقاله بخوانید

آیا تصمیم دارید در سال 2021 از هدر رفتن بودجه تبلیغاتی خود جلوگیری کنید و کمپین خود را به سود دهی برسانید؟ گوگل تصمیم دارد شیوه های تبلیغات خود را به شیوه اتوماسیون شده و با جامعیت بیشتر ارائه کند. گرچه این اتفاق می تواند به مدیریت کمپین های تبلیغات روزمره کمک شما کند، اما نیاز به کنترل و نظارت بیشتری بر کمپین های تبلیغاتی دارد.

شما به عنوان یک بازاریاب باید بتوانید روی استراتژی ها و کمپین های خود کنترل و نظارت داشته باشید. بهینه سازی های سیستم تبلیغات در گوگل همیشه مطابق میل شما نخواهند بود، زیرا آنها هم از زمینه فعالیت برند شما بی خبرند. یک راه حل برای این موضوع، استفاده از ابزار های بهینه سازی کمپین های تبلیغات مانند SEISO می باشد که به شما کمک خواهد کرد درباره پویش تبلیغات خود دیدگاهی داشته باشید و همچنان تصمیمات بهتری بگیرید.

برای موفقیت برنامه های تبلیغاتی در سال 2021 باید بتوانید کارهای جدید انجام دهید: یکپارچه سازی داده و به دست آوردن اطلاعات بیشتر، در دست داشتن کنترل بهینه سازی های اتوماتیک گوگل، مبارزه در برابر سایت های رقیب با توجه به رقابت روز افزون و … ، اما در بسیاری از موارد شما برای این کارها زمان کافی نخواهید داشت. در اینجا به پنج تحلیل و راهکار در سال 2021 برای اجرای برنامه ها و کمپین های تبلیغات در گوگل می پردازیم.

استراتژی گروه تبلیغات کلمه کلیدی واحد

گوگل از ثبات در کمپین ها استقبال می کند. هر چه کلمات کلیدی شما عملکرد شبیه تری داشته باشند، عملکرد کلی کمپین بهتر خواهد بود. این منطق تا چند سال پیش، پشتیبان استراتژی گروه های غیر مشهور تبلیغاتی با یک کلمه کلیدی یا SKAGs بود. حقیقت این است که این استراتژی یک جور آشفتگی غیر قابل کنترل بود. خوشبختانه گوگل اخیرا با بروز رسانی استراتژی های تبلیغات، استفاده از SKAG ها را غیر ضروری کرده است: به روز رسانی تطابق ( match type )، گزینه های نزدیک (close variants) و غیره از این به روز رسانی ها هستند.

همانطور که اغلب در بازاریابی دیده می شود، ما باید با عقل و ابتکار پیش برویم. در چنین شرایطی باید با ثابت نگه داشتن هدف خود،‌ کلمات کلیدی را حول آن تعیین کنید.

کاربران اینترنتی که نام برند شما را جستجو می کنند ممکن است تغییر کنند و وقتی به سایت شما وارد شدند، اقدام به خرید کنند. اول از همه لازم است کلمات کلیدی مرتبط با برند شما دسته بندی شده باشند و این کلمات بهترین CPA و ROAS را داشته باشند. دوما، برخی از کلمات کلیدی مانند “قیمت” یا “تخفیف” سیگنال های قوی میل به خرید هستند. گرچه عباراتی مانند “مشخصات”، “سایز” و یا “گارانتی” برای شما مهم هستند، اما “CTR” و “CR” را پایین می آورند و باید کمتر به کار گرفته شوند. اگر می خواهید نتایج بهتری از کلمات کلیدی انتخابی داشته باشید، باید زمینه هایی را که می تواند باعث بهبود کسب و کار شما شود را سنجیده و آن ها را تجسم کنید. در این ترفند باید مخاطب و بازار خود را به درستی شناخته و آن را ساختار بندی کنید .

این روال ممکن است زمان بر و سردرگم کننده باشد. یک راه ساده برای شروع، استفاده از ابزارهایی مانند گزارش تحلیلگر SEISO Google Ads است که به شما برای درک کمپین تبلیغات کنونی تان کمک می کند.

بازنویسی کمپین های تبلیغاتی - دانا پیوست کوشا

کمپین خود را بازنویسی کنید تا هیچ هزینه ای بابت تبلیغات به هدر ندهید

با وجود ده ها کمپین تبلیغاتی و صدها کلمه کپی شده از آگهی ها، توجه به هر یک از آن ها می تواند فشار زیادی را به شما تحمیل کند. با این وجود این مشکلات، توجه به این کمپین ها کلید موفقیت شماست. هزینه کردن برای عملکرد ضعیف، نشان دهنده آن بخش از سرمایه گذاری شما در تبلیغات گوگل است که امتیاز کیفی پایینی دارد و به اندازه کافی بازخورد ندارد. با گذشت زمان، رسیدگی به امور دشوارتر می شود، چون هر روز عبارات و کپی های زیادی اضافه خواهید کرد. بعد از چند سال ممکن است مدیریت آن ها بسیار سخت تر نیز بشود.

برای کاهش هدر رفت هزینه ها، لازم است به جزئیات دو گزارش توجه کنید. امتیاز کیفیت و گزارش نتایج جستجو به منظور تحلیل عبارات جستجویی که تبلیغات شما را در نتایج به نمایش می گذارد.

همچنین می توانید با استفاده از ابزار رایگان SEISO در زمان صرفه جویی کنید. مشاهدات نشان داده ماهانه 6000 حساب کاربری حسابرسی می شوند که بطور میانگین بازاریاب و تحلیلگران می توانند با ویرایش کلمات کلیدی اضافه بدون ایجاد تغییر در عملکرد کمپین تبلیغات خود تا 32%در مخارج صرفه جویی کنند.

انتخاب کلمه کلیدی برای گوگل ادز

بدون شک مهم ترین کار در کمپین های گوگل ادز انتخاب کلمه کلیدی است. اگر شما در انتخاب کلمه کلیدی اشتباه کنید بازخورد کمتری از کمپین خود خواهید دید. یکی از راه های خوب برای انتخاب کلمه کلیدی استفاده از ابزار keyword planner است. شما با این ابزار می توانید آمار سرچ آن کلمه را توسط کاربران به دست‌ آورید. همچنین به شما کلمات کلیدی مشابه هم پیشنهاد می دهد.

قدرت خود را دو برابر کنید

اغلب تبلیغ کنندگان تصور می کنند که برای افزایش فروش باید کلمات کلیدی جدید بخرند. گرچه این کار بی تاثیر نیست، اما اطمینان از داشتن بیشینه سهم بازار در کلمات کلیدی مشترک که بیشترین سود را به شما داده نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

بهترین راه برای کسب اطمینان از اینکه موقعیتی را از دست نخواهید داد، مشاهده تاثیر Impression Share است که در صفحه نتایج Google Ads دارید. تاثیر (Impression) از دست رفته نشان دهنده فرصت های از دست رفته در جستجوهای مرتبط به کلمات کلیدی که شما تصمیم به استفاده از آن ها می گیرید، است. برای نتیجه بهتر لازم است روی 10 کمپین برتر تمرکز کنید و سهم رقبای خود را از بازار را بررسی کنید و ببینید در چه کلماتی در نتایج جستجو نمایش داده نمی شوید.

بطور میانگین 94% کاربران SEISO در اولین بررسی متوجه می شوند که همیشه در بالاترین عبارات جستجوی SERP نیستند.

بررسی آمار کمپین های تبلیغات گوگل - دانا پیوست کوشا

کاری کنید که بدرخشد

راز تبلیغات سازنده و بهینه این است که تسلیم قدرت آمار شویم. هرگز نمی توان به طور قطع گفت خلاقیت در تبلیغات بهتر است اما به راحتی می توان حدس ها را آزمود. عدد جادویی بین 3 تا 5 است. همیشه حداقل 3 و حداکثر 5 تا (و نه بیشتر) تبلیغ موجود در یک گروه را بیازمایید.

به معیارها فکر کنید، SEISO نیز به منظور بهبود و توسعه، توصیه هایی درباره محدودیت های دارای اولویت به شما خواهد داد که شامل استفاده از بهینه سازها و افزونه ها در تبلیغات می شود.

هوشمندانه تر هزینه کنید، نه بیشتر

با گذر زمان، گوگل با داشتن دیدگاه کاربر محور به فیسبوک نزدیک و نزدیک تر می شود. هزینه های شما نه تنها باید برای کلمات کلیدی و یا تعیین سطح، صرف گردد بلکه باید مخاطبان خود را نیز در نظر داشته باشید.

داده ها و اطلاعات از اظهارات کاربران جمع آوری می شود، اینکه کی و کجا آنلاین هستند و همچنین اطلاعاتی که Google Analytics در اختیار شما قرار می دهد و از جستجوهای قبلی استنباط شده است. برای مثال اگر یک کاربر نتیجه بازی فوتبال را جستجو کند یعنی ورزش دوست است. برای در نظر گرفتن اهداف و علایق کاربران، تنظیمات توصیه شده را روی مرتبط ترین مخاطبین و معیارهای آن ها اعمال کنید.

کلید های یکپارچه سازی مخاطبین در کمپین تبلیغاتی شما، در نظر داشتن ابعاد اجتماعی- جمعیت شناختی، زمان روز، روز در هفته، جغرافیا و نوع وسیله ارتباطی مخاطبانتان است.

به یاد داشته باشید برای کمپین تبلیغات خود اول دیدگاه جهانی داشته باشید، بعد به برتر بودن یا بهینه بودن آن دقت کنید. اینگونه تفاوت ها و تاثیرات آن را مشاهده خواهید نمود. سالی که با تصمیم های خوب شروع شود، عالی پیش خواهد رفت. اما به یاد داشته باشید که این فقط اولین قدم است. راز داشتن یک کمپین تبلیغاتی مثال زدنی در Google Ads در سراسر سال، آهسته و پیوسته کار کردن در تمام این مدت است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.