قیمت سئو سایت

تعیین تعرفه هزینه های سئو انواع وب سایت فروشگاهی، شرکتی، اختصاصی و...
به گفته گوگل موتور های جستجو یکی از کانال های دریافت ترافیک برای کسب و کارهای آنلاین هستند که به دو بخش SEM و SEO تقسیم می شود. SEO یا بازارایابی برای موتور های جستجو میشه گفت از بهترین و مقرون به صرفه ترین کانال های جذب ترافیک است. در حال حاضر 85% افراد پیش از خرید جستجو میکنن و بیش از 70% پاسخ سوال خود را در جایگاه های 1 تا 5 نتایج می یابند. برای رسیدن به این ترافیک باید در جایگاه های صفحه اول قرار بگیرید.
در این مقاله بخوانید

در سال های اخیر کسب و کار های آنلاین رشد بسیاری داشته اند و رفته رفته جای کسب و کار حضوری را خواهند گرفت. کسب و کار آنلاین با کسب و کار با روش سنتی تفاوت بسیاری دارد و اگر کسی بتواند این تفاوت ها را درک و تحلیل کند بدون شک موفق خواهد شد. بدون شک در کسب و کار آنلاین مهم ترین نکته برای موفقیت کسب رتبه مناسب در گوگل و بهینه سازی سایت است.

سئو چیست و چه مزیتی برای کسب و کارهای آنلاین دارد؟

به مجموعه ای از تاکتیک و دستورالعمل هایی که اگه به درستی انجام شوند سبب افزایش بازدید و ترافیک وب سایت شما می شوند، سئو گفته می شود. انجام فرآیندهای سئو توسط سئوکاران سبب کسب رتبه بالاتر و بازاریابی آنلاین موفق تر در موتور های جستجو می شود. به قدری استفاده از موتور های جستجو زیاد شد است که تقریبا موتور جستجوی محبوب گوگل بین 6 تا 7 میلیارد سرچ روزانه دارد. در چنین حالتی سخن بیل گیتس بیشتر مورد توجه قرار می گیرد:

“اگر کسب و کار شما در دنیای مجازی وجود ندارد، به زودی از صفحه روزگار حذف خواهید شد”

تصور کنید شما صاحب کسب و کاری در حوزه فروش انواع لپ تاپ هستید. با بررسی کلی آمار مربوط به سرچ روزانه کاربران در رابطه با خرید انواع لپ تاپ متوجه می شوید که مردم روزانه چیزی بین 3000 بار در روز این عبارت را در موتور های جستجو سرچ می کنند. این آمار فوق العاده است چرا که به معنی 3000 مشتری برای خرید لپ تاپ است.

طبق آمار 85 درصد مردم قبل از خرید محصول یا دریافت خدمات مد نظر خود به جستجو در اینترنت می پردازند. حال فرض کنید شما خود به دنبال خرید لپ تاپ هستید. طبیعا با جستجو در گوگل در همان صفحه اول نتایج، فروشگاه مد نظر خود را پیدا کرده و خرید خود را کامل می کنید. پس اگر وب سایت کسب و کار شما در صفحه سوم و چهارم و بالاتر باشد چه اتفاقی می افتد.؟ طبیعتا شما 3000 مشتری بالقوه ای که مستقیما به دنبال خرید لپ تاپ بوده اند را از دست داده اید.

میزان محبوبیت موتورهای جستجو از نظر کاربران
بررسی میزان محبوبیت استفاده از موتورهای جستجو ارائه شده توسط Search Engine Land

نحوه محاسبه قیمت سئو

در ابتدا بد نیست بدانید که اهمیت سئو سایت هر روز در حال پررنگ شدن است. مبلغی که شما به منظور بهینه سازی سایت خود برای بالا آوردن کسب و کارتان در گوگل پرداخت می کنید. هزینه سئو یا قیمت سئو سایت شما است. حال این سوال مطرح می شود که هزینه سئو سایت چگونه محاسبه می شود.؟ نحوه محاسبه هزینه سئو سایت بر اساس چه روش های مختلفی تعیین می شود.؟ میزان بودجه ای که می توانید برای سئو وب سایت خود قرار دهید، چقدر است؟

برای محاسبه قیمت سئو سایت فرمول دقیقی وجود ندارد. در واقع گوگل قصد دارد مخاطب را به سمتی بکشد که محتوای تولید شده توسط کاربران در بالاترین حد کیفیت خود باشد. تعرفه سئو بر اساس میزان زمان پروژه سئو و میزان رقایبت کلمات کلیدی در پروژه سئو تعیین می گردد. قیمت پروژه سئو را زمان رسیدن شما به هدف و بودجه را مشخص می سازد. آنالیز کلمات کلیدی و میزان فعالیت رقبای کاری در تعیین قیمت سئو تاثیر گذار هستند.

هزینه انجام سئو وابسته به تعداد کلید واژه های انتخاب شده، میزان سختی کلمات کلیدی. وضعیت رقبا، جایگاه فعلی سایت و… بستگی دارد. هزینه انجام سئو در نهایت با توجه به تحلیل سایت توسط تیم متخصصین آژانس آنلاین مارکتینگ دانا پیوست تعیین می گردد. در نظر داشته باشید که از نظر منطقی اعلام هزینه سئو وب سایت بدون انجام بررسی های اولیه اشتباه است. در کل قیمت پروژه سئو مثل همه ی پروژه های دیگر بستگی به خدمات سئو دارد که توسط تیم سئوکاران انجام می شوند.

عوامل موثر در تعیین تعرفه پروژه های سئو آژانس آنلاین دانا پیوست
عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت هزینه سئو وب سایت توسط آژانس آنلاین دانا پیوست

قیمت سئو داخلی وب سایت

سئو داخلی سایت به کلیه فعالیت های لازم جهت آماده سازی سایت گفته می شود که لازم است قبل از شروع بهینه سازی سئو خارجی و یا تبلیغات گوگل (Ad Words) انجام شود. سئو داخلی و سئو فنی دو عامل مهم در داخل سایت است که کارشناسان طبق استراتژی سئو، هزینه های آن را مشخص می کنند.

قیمت سئو خارجی سایت

سئو خارجی سایت شامل لینک سازی در شبکه ها اجتماعی، انتشار رپرتاژ آگهی و اقداماتی از این قبیل است که خارج از سایت انجام می شود. کارشناسان شرکت بازاریابی دانا پیوست با تحلیل و آنالیز طبق نیازهای پروژه ها، هزینه های این بخش را تعیین می کنند.

مجموعه سوالات متداولی که در رابطه با چگونگی محاسبه هزینه سئو سایت مطرح می شود.:

  • چه فرآیند هایی در سئو وب سایت انجام می شود؟
  • سایت هدف به چه اقداماتی جهت رشد و سئو نیاز دارد؟
  • مقدار زمانی که صرف رسیدن به هدف می شود چقدر است؟
  • میزان رقابت در صنعت مد نظر به چه صورت است؟
  • و…

مجموع پاسخ این سوالات می تواند قیمت نهایی پروژه سئو را بطور دقیق مشخص کند.

میانگین هزینه سئو سایت در سال 1400 چقدر است ؟

سئو سایت از راه های مختلفی انجام می شود و می توان گفت هر نفر راه و روش خود را دارد. به تعداد سئوکاران روش برای سئو سایت وجود دارد. از جهت دیگر همان طور که مشاهده کردید قیمت سئو به عوامل زیادی هم از جمله کلمات کلیدی مدنظر شما و … ارتباط بسیاری وجود دارد. از این جهات به هیچ وجه نمی توان قیمت ثابتی برای آن در نظر گرفت. ولی طبق تحقیقات ما در شرکت داناپیوست هزینه سئو در ماه از یک میلیون تومان آغاز می شود و با توجه به اهداف و کلمه کلیدی مورد نظر مشتری تا اعداد بالاتری متغییر است. در انتخاب فرد به رزومه او دقت کنید چون ممکن است برای سایت شما از روش های سئو منفی استفاده کند و سایت شما توسط گوگل جریمه شود.

سئو ساعتی چیست ؟

در این روش که کاملا از نامش پیداست شما بر اساس تعداد ساعات همکاری باید به سئوکار خود باید هزینه پرداخت کنید. در این روش تخصص و مهارت سئوکار حرف نخست را می زند و اگر شما در انتخاب سئوکار دچار خطا شوید متحمل هزینه های زیاد و بدون نتیجه خواهید شد. میانگین هزینه سئو از ساعتی بین 100 تا 300 هزار تومان متغییر است.

پکیج سئو آژانس آنلاین بازاریابی دانا پیوست

اهدافی از جمله افزایش بازدید، افزایش فروش، بهبود رتبه و… وب سایت پس از بررسی و آنالیز دقیق سایت توسط کارشناسان تعیین شده. هزینه های بهینه سازی سئو مشخص می گردند. سایت شما با کمک تیم توانمند مجموعه دانا پیوست، به اهداف خود خواهد رسید. با توجه به دخیل بودن المان های متنوع در امر محاسبه تعرفه پکیج سئو و همچنین عدم آگاهی شما از نحوه این محاسبات، در صورت انتخاب اشتباه و بدون تحقیق تیم سئوکار ممکن است نسبت به خدماتی که دریافت می کنید، مبالغ اضافه تر هزینه کنید.

پس اگر قصد دارید مجموعه ای توانمند را برای عقد قرار داد بهینه سازی سئو وب سایت خود انتخاب نمایید. توصیه اکید می کنیم از خوش نامی و تخصص تیم سئو کار منتخب خود اطمینان حاصل کنید. آژانس آنلاین بازاریابی دانا پیوست با داشتن تجربه و سوابق درخشان و متعدد در زمینه بهینه سازی و طراحی وب سایت فروشگاهی، شرکتی و اختصاصی می تواند، اعتماد شما را کسب نماید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.