هاتجر چیست

مفهوم هاتجر
بدون شک دانستن اطلاعاتی که در ذهن مشتری است مهم ترین چیز برای فروشنده است. اینکه شما بدانید چرا کاربر سایت شما را ترک کرده و کدام بخش سایت شما مورد پسند او نبوده است. شما به کمک ابزار هاتجر به این مهم دست می یابید. ابزار هاتجر اطلاعات مختلفی از جمله فیلم نحوه عملکرد کاربر در سایت شما و یک هیپ هپ از نقشه سایت شما که نشان می دهد کدام بخش سایت شما بیشتر مورد توجه کاربر بوده و بیشتر به آن مراجعه کرده و کدام بخش جذابیت کافی نداشته و کاربر از سایت شما خارج شده است. شما برای نصب و راه اندازی ابزار هاتجر دو راه دارید.
در این مقاله بخوانید

برای اینکه یک کسب و کار آنلاین موفق داشته باشید باید نیاز های مشتری را بشناسید. سپس فروشگاه خود را بر اساس نیاز های مشتری سازماندهی کنید. موفقیت در کسب و کار آنلاین نیاز به تحلیل دقیق رفتار کاربر دارد و هاتجر شما را برای این کار یاری می کند.

یکی از دلایل سقوط سایت و پایین آمدن رتبه اش, بالا رفتن نرخ پرش است. ابزاری مانند گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول به شما می گویند, چه مقدار کاربر وارد سایت شما شده و چه مدتی در سایت شما باقی مانده است. اما مهم ترین دیتا یعنی اینکه چرا از سایت شما خارج شده اند را در اختیار شما قرار نمی دهند. هاتجر ابزاری است که تمام این اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد.

هاتجر ابزاری است که یک فیلم ضبط شده از عملکرد کاربر در سایت شما به نمایش می گذارد. شما متوجه می شوید که کدام بخش سایت شما جذاب نبوده که کاربر اقدام به خروج از سایت شما کرده است.

کاربرد هاتجر

برای بهبود رتبه سایت باید از ابزاری استفاده کنید که چند قابلیت بسیار مهم داشته باشد.

کاربرد هاتجر چیست
یکی از ابزارهایی در سال های اخیر با استقبال خوبی همراه بوده است هاتجر بوده است
 • کار کردن با آن آسان باشد. به راحتی بتوان با آن کار کرد و وقتی را بابت یاد گرفتن آن صرف نکرد.
 • نکته دوم این است که ابزار مورد نظر قیمت معقولی داشته باشد. ارزش صرف هزینه داشته باشد.
 • سوم این است که آنالیز خود را به سرعت در اختیار ما قرار دهد. وقت زیادی را از ما نگیرد.
 • نکته ای که از همه ضروری تر است این است که یک آنالیز کامل در اختیار شما قرار دهد. مشخص شود که کاربر چه حسی نسبت به سایت شما داشته و علت خروج او چه بوده است.

اینکه شما اطلاعات کامل و جامعی از مسیری که کاربر در سایت شما حرکت کرده را داشته باشید نکته بسیار مهمی است. ابزاری مانند گوگل آنالیتیکس اطلاعات کلی در اختیار شما قرار می دهد و وارد ریز ماجرا نمی شود. ولی هاتجر یک ابزار فوق العاده است که اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهد که هیچ کجا نمی توانید یافت کنید آن اطلاعات را. شما با کمک هاتجر و آنالیز رفتار کاربر در مدت زمان کوتاهی می توانید رتبه سایت خود را بهبود ببخشید.

آموزش نصب هاتجر

حال که از اهمیت هاتجر آگاه شدید باید به سراغ مراحل نصب آن برویم. وقتی شما ادرس سایت خود را در هاتجر وارد می کنید کدی در اختیار شما قرار می دهد. این کد را به راحتی شما می توانید از قسمت داشبورد حساب کاربری خود در هاتجر دریافت و استفاده کنید. حال باید برویم سراغ این نکته که از این کد در کجا استفاده کنیم. شما برای دریافت اطلاعات از هاتجر دو راه دارید.

اطلاعات هاتجر
هاتجر یکی از ابزاری است که انایز دقیق و درستی از کاربر در اختیار ما قرار می دهد.
 •  استفاده از گوگل تگ منیجر

آسان ترین و بهترین روش این است که اگر تگ منیجر را دارید وارد آن شوید و با چند کیلیک ساده اطلاعات سایت خود را از ابزار هاتجر دریافت کنید.

 • نصب هاتجر به صورت دستی (manual)

اما اگر بخواهید به صورت دستی کد را وارد سایت‌تان کنید باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • قدم اول : پلتفرمی که از آن استفاده می کنید باید با هاتجر سازگاری داشته باشد. طبیعی است که اگر پلتفرم شما با این ابزار سازگاری نداشته باشد نمی توانید از آن استفاده کنید.
 • قدم دوم: وارد حساب کاربری‌تان شوید.
 • قدم سوم: کدی که هاتجر در اختیارتان می‌گذارد را انتخاب کنید.

قدم چهارمروی گزینه Copy to clipboard کلیک کنید.

 • قدم پنجم: کدی که کپی کرده‌اید را در قسمت <head> سایت‌تان جایگذاری کنید. خود هاتجر پیشنهاد می‌دهد که کد را حتماً در <head> سایت اضافه کنید تا بتواند تمامی صفحات را بررسی کند.
 • قدم ششم : به داشبورد هاتجر سایت تان برگردید و نصب خود را تایید کنید

پس از این مراحل شما می توانید از ابزار هاتجر برای دریافت اطلاعات استفاده کنید.

هاتجر دقیقاً چه امکاناتی را در اختیار ما می‌گذارد؟

اطلاعات هاتجر
شما پس از نصب هاتجر اصلاعات کاربدی می توانید از آن به دست بیاورید

حالا که یک اطلاعات کلی از این ابزار دانستیم بهتر است با تمام نکات آن آشنا شویم و به طور بهتری از آن برای کسب رتبه بالاتر سایتمان استفاده کنیم.

ویدئوهای ضبط‌شده کاربر (Recordings)

بدون شک کاربردی ترین کاری که این ابزار می کند دقیقا همین است. ضبط ویدیو تجربه از کاربر چیزی است که این ابزار را منحصر به فرد می کند. شما می توانید به کمک این قابلیت تمام کارهایی که کاربر انجام داده اعم از کلماتی که سرچ کرده است و دکمه هایی که روی آن کیلیک کرده است. این قابلیت دید عمیق و بسیار کاربردی از حس مخاطب نسبت به سایت ما می دهد که در جهت بهبود سایت خود بسیار کارگشا است. وقتی شما بدانید که باگ های سایتتان کجاست و کدام بخش سایت شما برای کاربر جذاب نبوده است می توانید آنها را اصلاح کنید و اعتبار خوبی نزد گوگل کسب کنید.

نقشه حرارتی (Heatmap)

یکی دیگر از قابلیت های خاص ابزار هاتجر این است که مشخص می کند که کدام بخش سایت شما برای کاربر جذاب تر است و کدام بخش سایت مورد توجه کاربر قرار نگرفته است و کمتر به آن بخش مراجعه شده است. با ایده قابلیت شما می توانید بخش هایی که کاربر به آن مراجعه نکرده را ویرایش کنید تا بتوانید پیشرفت کنید.

آنالیزگر فرم (Forms)

شما در این بخش می توانید به این نکته دسترسی پیدا کنید که کاربر چه تعاملی با فرم تماس شما داشته است و چند بار فرم را مجبور شده پر کند و یا بدون پر کردن فرم خارج شده است از سایت شما.

قیف تبدیل (Funnels)

کاربرانی که به سر نخ تبدیل می شوند برای ما بسیار مهم هستند و ما باید بررسی کنیم که چرا کاربر شما به سر نخ تبدیل نشده است و در کدام بخش از سایت شما خارج شده است.

هاتجر نمایش عملکرد کاربر
هاتجر با نمایش فیلمی از تجربه کاربر به صاحبان سایت کمک شایانی در راستای بهینه سازی سایتشان می کند

فرم نظرسنجی و رای‌گیری

معمولا در فضاهای عمومی و جاهایی که خدمات به مردم عرضه می شود نظرات و پیشنهادات و انتقادات مردم برای آنها می تواند کارساز باشد. برای همین صندوقی با عنوان صندوق پیشنهادات و انتقادات در محلی که جلوی چشم عموم باشد قرار می دهند تا مردم نظرات خود را به دست آنان برسانند. حال هاتجر دقیقا همین کار را کرده و فرمی با عنوان فرم نظرسنجی در اختیار کاربر , هنگامی که در سایت شما قرار دارد می گذارد تا کاربر خودش از تجربه هایش از زمانی که وارد سایت شده و تا زمان خروجش در اختیار شما بگذارد. شما با این ابزار و قابلیت می توانید میزان تعامل خود با کاربر را بیشتر کنید و نیاز های او را بشناسید و در راستای رفع آن نیاز ها قدم بردارید.

هاتجر سه پلن دارد که بر اساس اندازه کسب و کار شما تنظیم شده است. ویدئو ضبط شده 300 در روز رایگان است. اطلاعات 2000 بازدید در روز را به شما گزارش می‌دهد. همچنین، سه عدد نقشه حرارتی، قیف و نظر سنجی را برای‌تان جمع‌آوری می‌کند.

سخن پایانی

ما در این مقاله یادآور شدیم اگر شما بدانید در ذهن و قلب مشتری چه می گذرد و چرا شما را انتخاب کرده و یا نکرده است به راحتی و سرعت بیشتری می توانید کسب و کار خود را گشترش دهید و هاتجر هم دقیقا همین کار را برای شما انجام می دهد

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.