ضرورت داشتن وب سایت برای گسترش کسب و کار

انواع وب سایت ها و کاربرد های آن
در این مقاله بخوانید

اکنون با گستردگی دنیای وب، میلیاردها وب سایت آنلاین وجود دارند که همگی برای کسب بخشی از توجه مردم با یکدیگر در حال رقابت هستند. زمانی که شما در حال راه اندازی یک وب سایت جدید برای کسب و کارتان هستید، میان انواع مختلف سایت ها سردرگم می شوید و این امر ممکن است باعث آزارتان شود. اما بد نیست بخاطر داشته باشید که انتخاب از میان انواع مختلف سایت نه تنها آزار دهنده نیست، بلکه میتواند به نوعی مفید واقع شود.

برایتان این سوال پیش می آید که چگونه ممکن است؟

از آنجایی که وب سایت های مختلف، هر یک مختص به یک حرفه هستند، شما در جهت طراحی هر چه بهتر سایت تان راهنمایی میکند. بدین ترتیب شما میتوانید اهداف و برنامه هایی که برای سایت خود دارید دسته بندی کرده، انواع سایت ها را بشناسید و از آنها الهام بگیرید. در این مقاله قصد داریم تا 9 نمونه از محبوب ترین انواع سایت هایی که در سراسر وب مشاهده می کنید به شما نشان دهیم. در حالی که بین انواع مختلف سایت ها با یکدیگر تداخل وجود دارد، اما به طور کلی هر یک از آنها اهداف خاصی را دنبال کرده و روش های مختص به خود را دارند. با ما همراه باشید تا انواع مختلف وب سایت ها را بررسی کرده و بیشتر با آنها آشنا شویم.

وب سایت فروشگاهی

سایت فروشگاهی ، وبسایتی است که مردم می توانند به صورت مستقیم و بدون واسطه، محصولات خود را انتخاب کرده و خرید کنند. شما نیز احتمالا قبلا از تعدادی سایت فروشگاهی استفاده کرده اید. اکثر فروشگاه های بزرگ و یا حتی بسیاری از برند های نو پا، برای خود سایت دارند. هر وب سایتی که شامل یک سبد خرید و راهی برای ارائه اطلاعات کارت اعتباری برای خریدتان داشته باشد، در این گروه قرار می گیرد. اگر شما نیز قصد دارید که برای کسب و کارتان یک سایت فروشگاهی راه اندازی کرده و محصولات خود را برای فروش بگذارید، سایت فروشگاهی انتخابی مناسب برای این کار است.

هنگام شروع ساخت وب سایت فروشگاهی می بایست یک سری نکات را رعایت کنید:

سرمایه گذاری و گرفتن گواهی SSL برای اطمینان خاطر مشتریان و درگاه پرداخت امن برای فروشگاه اینترنتی خود ، سایت های فروشگاهی می توانند عاملی برای گسترش کسب و کار شما و یا حتی راه اندازی کسب و کاری جدید باشند.

وب سایت شرکتی

به هر گونه وب سایتی که نماینده یک تجارت خاص باشد، سایت شرکتی می گویند. اینگونه وبسایت ها انواع محصولات و یا خدمات شرکت آتی را در اختیار شما قرار می دهند. در دنیای حاضر، هر کسب و کاری می بایست یک وبسایت نیز داشته باشد، این انتظاری است که اکثر مشتریان بالقوه از شما که صاحب و کار هستید دارند. هر فردی که مشتری شما بوده و به دنبال اطلاعات بیشتر باشد، فرض می کند که اگر کسب و کار شما را در گوگل جستجو کند می تواند اطلاعات لازم را بدست بیاورد، ولی اگر کسب و کار شما را جستجو کرده و وب سایتی پیدا نکند باعث سلب اعتماد او نسبت به تجارتتان می شود. سایت های شرکتی در واقع همان وبسایت های فروشگاهی هستند، تنها فرق آنها در قسمت فروش محصولات است. سایت های شرکتی به طور مستقیم محصولات را نمیفروشند، فقط مشتریان را برای بازدید از ویترین و کسب اطلاعات بیشتر ترغیب می کنند.

کاربرد انواع مختلف وب سایت ها

وب سایت سرگرمی

اگر شما نیز در اوقات فراغت خود عادت گشتن در فضای مجازی را دارید، احتمالا چندین وب سایت که در زمینه طنز فعالیت دارند را میشناسید. اینگونه سایت ها میتوانند صرفا جهت سرگرمی، با محتوایی جالب تولید شده باشند. هدف بیشتر این سایت ها، کسب درآمد از طریق تبلیغاتی است که برای فروش محصولات در صفحه نشان می دهند. اگر شما نیز قصد دارید یک وبسایت سرگرمی راه اندازی کنید، گزینه های زیادی از انواع قالب ها پیش رویتان وجود دارد. شما می توانید فیلم های خنده دار یا آموزنده تولید کنید، پست های سرگرم کننده و یا بلاگ بنویسید، کمیک های جذاب بکشید و یا مسابقه های سرگرم کننده برگزار کنید. از آنجایی که در بسیاری از سایت ها قسمت سرگرمی نیز وجود دارد، شما می توانید با پیش بینی علایق مخاطبین خود، محتوایی جذاب تولید کرده و تمام ایده های خود را در وب سایت سرگرمی برای جهانیان به اشتراک بگذارید.

وب سایت نمونه کارها

وب سایت های نمونه کار،سایت هایی هستند که نمونه ای از بهترین کارهای گذشته را به نمایش می گذارند. صاحبان کسب و کاری که میخواهند نمونه کارهای خود را با مشتریان بالقوه خود به نمایش بگذارند از این گونه سایت ها استفاده می کنند. ساخت این نوع وب سایت نسبت به سایت های تجاری ساده تر بوده و بیشتر روی یک نوع حرفه یا تجارت تمرکز می کنند. این نوع وبسایت ها معمولا برای متخصصان خلاق و صاحب ذوقی است که میخواهند نمونه کارهایشان را به اشتراک بگذارند.

وب سایت رسانه ای

وب سایت های رسانه ای، اخبار یا گزارش ها را جمع آوری میکنند. اینگونه وب سایت ها همخوانی زیادی با سایت های سرگرمی دارند با این تفاوت که سایت های سرگرمی بر خلاف سایت های رسانه ای که شامل محتوای گزارشی هستند، محتوای خنده دار تولید می کنند. وب سایت های رسانه ای از تبلیغاتی که در سایت نشان داده می شود، انواع اشتراک و یا ترکیبی از این دو درآمد کسب می کنند.

[مقالات مرتبط: ضرورت داشتن وب سایت برای گسترش کسب و کار ]

سایت بروشور

وب سایت های بروشور در واقع یک نمونه ساده از وب سایت های تجاری هستند. مشاغلی که قصد دارند ار طریق فضای آنلاین خود را معرفی کنند ولی قصد ندارند سرمایه زیادی بگذارند، از اینگونه وبسایت ها استفاده می کنند. یک سایت بروشور تنها از چند صفحه تشکیل شده است که اصول کار و اطلاعات تماس شما را برای مخاطبین بیان می کند. سایت های بروشور در واقع بیشتر در روزهای ابتدایی پدیدار شدن اینترنت باب شد. در آن زمان اکثر مشاغل فقط برای معرفی کسب و کار خود نیاز به وب سایت داشتند و موفقت آنها وابسته به داشتن وبسایت نبود.

سایت آموزشی

وب سایت هایی که ارائه دهنده دوره های آنلاین موسسات آموزشی هستند در گروه وب سایت های آموزشی قرار می گیرند. هدف اصلی این وبسایت ها این است که مطالب آموزشی مربوط به یک موسسه را به صورت آنلاین به بازدید کنندگان ارائه دهند.

سایت شخصی

همه وبسایت ها برای کسب درآمد و یا معرفی یک تجارت خاص ساخته نمی شوند. بسیاری از مردم فضایی برای اشتراک افکار و ایده هایشان می خواهند و چه جایی بهتر از وبسایت شخصی؟ اینگونه وب سایت ها شامل وبلاگ های شخصی و خاطراتی است که مردم به اشتراک می گذارند. اگر بعد از گذشت زمان، اینگونه سایت ها معروف شده و شخص صاحب سایت بخواهد آن را تغییر دهد، می تواند به کسب درآمد از سایت نیز فکر کند. اما وب سایت شخصی عمدتا مکانی برای به اشتراک گذاشتن احساسات، بینش ها و هنر شما با هر دوست و غریبه ای است.

مزایای داشتن وب سایت

وب سایت ویکی یا انجمن

اکثر مردم با عبارت ویکی از طریق معروف ترین نمونه آن به عنوان ویکی پدیا آشنا شدند. وب سایت های ویکی تقریبا تمام موضوعات را پوشش داده و کاربران قادرند در زمینه تولید محتوا از اینگونه سایت ها استفاده کنند. سایت های ویکی مربوط به انجمن های طرفداران، منابع تجاری و… منبع ارزشمندی برای جمع آوری اطلاعات است. حال که آشنایی مختصری با انواع وبسایت ها دارید، ساخت کدام نوع از این وب سایت ها را ترجیح می دهید؟ هر نوع وبسایتی که شما قصد راه اندازی آن را دارید، اهداف خاصی را دنبال می کنند، پس می بایست ابتدا مطمئن شوید هدفتان از ساخت سایت چیست ؟ و چرا داشتن سایت برای کسب و کارتان مفید است؟ برای پاسخ به این پرسش مهم در ادامه مقاله با ما همراه شوید!

استراتژی حضور آنلاین کسب و کار و تجارت شما و داشتن یک وبسایت، به شما این امکان را می دهد تا به صورت آنلاین بازاریابی کنید. داشتن یک وب سایت در جهت کسب اعتبار در نظر مخاطبین به شما کمک می کند. فواید داشتن وبسایت از این نظر مهم است که علاوه بر کسب اعتماد، به عنوان برند سازی تجارت شما نیز کمک شایانی می کند. وبسایت ها معمولا به عنوان نقشه و راهنما عمل کرده و به شما این امکان را می دهد تا با داشتن یک مقدمه خوب راجب کسب و کارتان، تاثیر بسیار خوبی روی مخاطبین ایجاد کنید. در واقع وب سایت تجاری کسب و کار شما همانند یک پایگاه است که می توانید برای مشتریانی که قصد خرید دارند و یا می خواهند درباره محصول و خدمات خاصی که ارائه می دهید به طور کامل اطلاع داشته باشند، شرح دهید.

زندگی در دنیای دیجیتال و داشتن یک وبسایت برای هر کسب و کاری امری ضروری است. اگر تجارت شما دارای وبسایت نیست، احتمالا فرصت های شغلی خود را از دست می دهید. شما می توانید از طریق وبسایت تخصصی خود بسیاری از استراتژی های مختلف بازاریابی را که به رشد کسب و کارتان کمک می کند استفاده کنید. شما می توانید در وب سایت خود، از طریق شبکه های اجتماعی، انجمن ها و برنامه های تبلیغاتی به ازای هر کلیک تجارت خود را تبلیغ کنید. داشتن یک وب سایت و استراتژی حضور آنلاین، به شما این امکان را می دهد تا مشتریان به شما اعتماد کرده و با جستجو در اینترنت، از طریق وبسایت شما در مورد برند، ویژگی ها، قیمت، اندازه و خیلی چیزهای دیگر راجب کسب و کارتان اطلاعات کسب کنند.

هنگامی که شما خدمات و یا کسب و کار خوبی ارائه میدهید، تبلیغات محصولات و برند شما توسط مشتریان به دیگران معرفی شده و باعث گسترش تجارت شما می شود. داشتن یک وبسایت موفق به شما این امکان را می دهد تا تصور کنید که شرکت شما بزرگتر و موفق تر است، می پرسید چگونه ممکن است؟ یکی از نکات جالب در مورد فضای اینترنت این است که اندازه شرکت شما واقعاً مهم نیست. وب سایت ها همیشه 24 ساعته در دسترس عموم مردم قرار دارند. در نتیجه ، مخاطبین و مشتریان بالقوه شما با مراجعه به وب ساییتان می توانند نوع خدمات و محصولاتتان را در هر جا و هر زمان به راحتی مشاهده کنند.

استراتژی های بازاریابی بی شماری وجود دارد که می توانید از آنها در جهت تبلیغ تجارت خود استفاده کنید. تمامی این ترفند ها ثابت شده و همگی در کسب موفقیت موثر هستند و اینکه شما از کدام یک از این استراتژی ها استفاده می کنید به نوع حرفه کاریتان مربوط است.

داشتن یک وب سایت کاملاً طراحی شده، آموزنده و به روز شده به کسب و کار شما اعتبار می بخشد و برند شما را تقویت می کند. اگر می خواهید شرکت شما در بازار مدرن موفق باشد، باید یک وب سایت حرفه ای داشته باشید. اهمیت یک وبسایت برای بازاریابی به تمام جنبه های استراتژی بازاریابی دیجیتال شما بستگی دارد. هر نوع ارتباط، بخشی از محتوا یا تبلیغاتی که به صورت آنلاین در وب سایت خود قرار می دهید، باعث بازگشت و جذب مشتری به وبسایت شما می شود.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.