سئو سایت چه مقدار از زمان شما را می گیرد؟

سئو سایت چقدر از شما زمان می گیرد؟
در این مقاله بخوانید

اجرای یک کمپین موثر سئو وقت گیر است، اما برای موفقیت در دنیای رقابتی امروز سئو سایت ضروری است. در اینجا به برشی از این فرآیند اشاره می کنیم.
برای افرادی که هنوز وارد این وادی نشده اند ممکن است سئو دلهره آور به نظر برسد. شروع به کار نسبتا آسان به نظر می رسد، اما برای کسب موفقیت در محیطی که بطرز خاصی رقابتی است می بایست وقت و هزینه خود را وقف استراتژی های مناسب کنید. در این مسیر شما مهارت¬های جدیدی خواهید آموخت، لازم خواهد بود که با اعضای مجموعه خود درباره مشکلاتی که نمی توانید به تنهایی حل کنید صحبت کنید و بطور پیوسته تنوع و قدرتمندی استراتژی های خود را بسنجید.
راه حل چنین مشکلی معمولا استخدام یک کارشناس سئو سایت متمرکز در محل شماست که می تواند به چنین اموری رسیدگی کند و در غیر اینصورت باید شخصا به این امور رسیدگی کنید. بهر حال می توان تا حدی در هزینه ها صرفه جویی کرد، خصوصا اگر کسب و کار نو پایی دارید. به همین ترتیب، صرف ساعت ها زمان برای اینکه این کارها را به تنهایی انجام دهید ممکن است شما را بسیار پر مشغله کند تا جایی که از انجام امور مهمتری که شخص دیگری نمی تواند انجام دهد جا بمانید.
پیش از اینکه تصمیمی بگیرید باید یک نکته را بدانید: سئو دقیقا چه مقدار از زمان شما را می گیرد؟
یک پاسخ کوتاه!
یک پاسخ کوتاه صادقانه این است که کاملا بستگی به شرایط دارد. هر شرکت نیازهای خاص و ویژه خود را در کنار مشتریان، رقبا، مجموعه اهداف جداگانه را دارد. اگر تصمیم دارید در سرچ صد کلمه کلیدی مختلف علیرغم رقابت سنگین بالا باشید، نسبت به کسی که تنها می خواد در جستجوی محلی بالا قرار گیرد، نیازمند صرف زمان بیشتری خواهید بود.
این واقعیتی عینی است، اما از آنجا که میدانم به میانگین کارآفرینان در تخمین زمان و هزینه ها کمکی نخواهد کرد، در زمینه ابزارهای ضمنی تر برای تحلیل بیشتر جستجو خواهم کرد. به یاد داشته باشید که پاسخی ثابت وجود ندارد که برای همه کارایی داشته باشد.
اکثر کارشناسان حرفه ای که این مقاله را خواهند خواند، صاحبان کسب و کارهای کوچک تا متوسط هستند، بنابراین بیشتر تحلیل ها درباره این شرکت هاست. همچنین بعلاوه تخمین های زمانی داده شده ممکن است بر اساس دامنه و قدرت کمپین شما متفاوت باشند.

 

بهینه سازی سایت - دانا پیوست
المان های بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت: تنظیمات

یکی از نخستین کارهایی که باید در یک کمپین سئو انجام دهید تنظیم مناسب سایت است. این یعنی حتی الامکان:
سایت را مجددا طراحی کنید
سایت مپ را از اول ساختارسازی و به روز رسانی کنید
مسیر یابی حسی پیشنهاد دهید بعنوان مثال ریز قالب بندی یا میکروفرمت کردن
پیاده سازی تگ های عنوان و متا تگ های مناسب
چک کردن خطا های 404 و کد نامناسب
بهبود سرعت سایت
بهبود ایمنی
این نکاتت تنها چند مورد از چندین موردی است که نیاز است انجام دهید و بیان کردن همه آن ها به طول این مقاله خواهد افزود. تنها کافیست بدانید هر چند این چک لیست طولانی است اما یکبار انجام آن ها کافی خواهد بود. اندک موارد نیز هستند که باید به طور مرتب چک کنید که بعدها مطرح خواهند شد.
زمان تخمینی: 10 تا 40 ساعت، بنا به اندازه سایت و شرایط کنونی سایت. البته این زمان شامل زمانی که برای طراحی سایت جدید و توسعه آن جدید نیاز خواهید داشت نمی شود.

بهینه سازی در سایت: نظارت مداوم و ایرادیابی

وقتی تنظیمات اولیه تکمیل شدند، بخش عمده مدیریت بهینه سازی سایت، به شکل بررسی و تنظیمات دوره ای خواهد بود.
مثلا هفته ای یکبار وارد ابزارهای گوگل وبمستر شوید تا وجود خطاهای خزشی و یا توصیفات تکراری رابررسی کنید. بعلاوه لازم خواهد بود که وقتی سایت مپ یکباره تغییر می کند، بطور مرتب آن را به روز رسانی کنید. این کارها زمان چندانی نخواهد گرفت مگر اینکه مشکلی پیش رو قرار گیرد که لازم باشد آن را رفع کنید.
منابع
Google analytics – راهنمای جامع به تالار گفتگو لینک سازی در سال 2020
5 خطای پر تکرار در سئو وبسایت
پیشرفت در بهبود سئو و روابط توسعه دهنده
Google analytics – شیوه انجام تحلیل رقیب به صورت آنلاین
زمان تخمینی: حدودا 3 تا 12 ساعت بصورت هفتگی ، بنا به سایز سایت و اینکه مشکلی پیش بیاید یا نه.

 

بهینه سازی سایت - دانا پیوست
استراتژی تولید محتوا

توسعه محتوا

توسعه محتوا مبحثی است که تا حد زیاد مستلزم دقت است چرا که گاها یکی از بی ثبات ترین زمینه هاست. اگر در هفته تنها یک پست می نویسید، می توانید با صرف چند ساعت هر هفته آن را به انجام رسانید، نوشتن پست های مختلف روزانه در قالب های مختلف چیزی بیش از کل ساعات کاری یک روز را نیاز خواهد داشت.
زمان تخمینی: تقریبا 3 تا 50 ساعت در هفته

همگام سازی خارج از سایت و شکل دهی روابط

این شاخه از سئو نیز شکل های مختلفی دارد. ایجاد لینک های گاه و بیگاه در اوقات فراغتتان و همگام سازی آن ها در رسانه های اجتماعی چندان دشوار نیست و به زمان زیادی نیز نیاز نخواهد داشت. اگر در رسانه های اجتماعی مختلف پست می گذارید و برای فرصت های لینک سازی احتمالی همواره ناشران جدید را هدف قرار می دهید به چیز مهمتری احتیاج خواهید داشت.
زمان تقریبی: بین 5 تا 25 ساعت در هفته

 

بهینه سازی محلی و استراتژی های پیرامونی

استراتژی های دیگری وجود دارند که می توانید در کمپین کلی سئو خود جای دهید. مثلا می توانید تمرکز خود را بر بدست آوردن بازدیدهای محلی بیشتر و قرار گرفتن در دایرکتوری های محلی تر شخص سوم (third-party) قرار دهید تا در جستجو های محلی رنکینگ خود را بالا ببرید. انجام چنین کاری کاملا اختیاری است، اما اگر زمان انجام آن را داشته باشید به شما کمک خواهد کرد.
زمان تخمینی : تا 15 ساعت در هفته

 

ارزیابی سئو سایت
ارزیابی و تحلیل سئو وبسایت

ارزیابی و تحلیل

آنچه در آخر مطرح می کنیم و قطعا در آخرین درجه اهمیت نیست، این است که لازم است مدت زمانی را برای ارزیابی تاثیر استراتژی ها و تحلیل آن ها از نظر بهبود و اصلاحات صرف کنید. اگر عمیقا نگاه کنید، متوجه می شوید که این ها سشن های استراتژی هستند که نباید دست کم گرفته شوند و تعیین کننده موفقیت یا شکست کمپین شما هستند. با در نظر داشتن این نکته ، شاید تصمیم بگیرید این کار را بطور روزانه، هفتگی یا ماهیانه و یا ترکیبی از این سه انجام دهید.
زمان تقریبی: یک یا دو ساعت در هفته

مخلص کلام
حتی در کسب و کارهای کوچک و یا حتی متوسط می توانید طیف گسترده زمان احتمالی را که برای یک کمپین سئو سایت صرف می شود را ببینید. در کل، بطور هفتگی چیزی بین 12 تا 104 ساعت زمان لازم خواهد بود. اگر در هفته 12 ساعت زمان صرف می کنید نباید انتظار داشته باشید به زودی به صدر نتایج برسید. از سوی دیگر اگر می خواهید هر چه زودتر به نتیجه مورد نظرتان برسید، باید کارمندان بیشتر،‌ پیمانکاران و حتی آژانسی را به کار بگیرید.
با صرف اندکی زمانی در می یابید سئو وبسایت تا چه حد برای کسب و کار شما اهمیت دارد و کسب و کار شما در این دنیای رقابتی در کجا واقع شده است. تنها در این صورت قادر خواهید بود میزان زمان لازم را تخمین بزنید. درست مانند بقیه استراتژی ها هر چه زمان بیشتری صرف کنید، نتیجه بهتری خواهید داشت. با این وجود این امکان نیز وجود دارد که وقتی کسب و کار شما آمادگی چنین حرکتی را ندارد بیش از حد لازم زمان صرف کنید. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آژانس بازاریابی آنلاین دانا پیوست ارتباط برقرار نمایید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.