سئو سایت نبض دیجیتال مارکتینگ

سئو چیست و ضرورت استفاده از آن
در این مقاله بخوانید

قبل از هر صحبتی راجب مبحث سئو سایت ، بهتر است بدانید لغت سئو در اصل اقتباس از چه کلماتی است. (Search Engine Optimization ) یا همان بهینه سازی برای موتورهای جستجو، یکی از مسائل حائز اهمیت در راه اندازی و پیشرفت کسب و کارهای آنلاین در وب سایت های تجاری معرفی و فروش محصولات است.

حال این سوال پیش می آید که سئو چیست ؟ و چرا برای دارندگان وب سایت های تجاری حائز اهمیت است؟

در حال حاضر مبحث سئو برای دارندگان وب سایت و کسب و کارهای اینترنتی مبحثی قابل تامل است که عملکرد فروش و جایگاه آنها را کاربران تعیین می کنند. سئو مجموعه عملکرد های هوشمندانه ای است که ما در زمینه بهینه سازی سایت و افزایش قدرت دامنه انجام می دهیم. سئو براساس چارچوب رتبه بندی گوگل انجام می شود. هر بار که ما کلمه ای را در گوگل سرچ میکنیم، با لیستی از موارد مشابه موضوع تایپ شده مواجه می شویم. این لیست از صفحات که اصطلاحا به آن Serp به معنی صفحه نتایج جستجو هم گفته می شود، تعیین کننده شانس برنده شدن سایت شما در رتبه بندی گوگل و یا کسب جایگاه نخست در سرچ گوگل است. اگر بخواهیم به پرسش چرا سئو سایت مهم است پاسخ مناسبی ارائه دهیم باید ابتدا رفتار کاربران هنگام جستجو در موتور گوگل را مورد برسی قرار دهیم.

ارتقا رتبه سایت توسط سئو
تاثیر مثبت سئو در جذب مخاطب

به طور متوسط در هر ثانیه 63000 جستجو در گوگل انجام می شود، که اکثر آنها به دنبال خرید مایحتاج و نیازمندی های خود هستند. طبق آخرین آمار حدود 85 درصد افراد برای رفع نیازهای خود و سوالات پیش آمده از گوگل استفاده می کنند. در این صورت تبلیغات مشاغل و حرفه های مختلف، در وب سایت های تجاری پیشرفت قابل توجهی به ارمغان می آورد. در گام نخست بهینه سازی سایت برای کسب جایگاه بهتر یکی از ترفند های سئو سایت است. از آنجا که 50 درصد کاربران هنگام جستجو از موبایل به جای رایانه شخصی استفاده می کنند، زیبایی ظاهری سایت در قالب پیش فرض موبایل همانند رایانه پیش از پیش مورد اهمیت قرار گرفته است. رضایت کاربر در افزایش تجربه کاربری تاثیر داشته و سبب اطمینان خاطر و افزایش اعتماد او به برند شما می شود. این امر که شما در نتایج جستجو در جایگاه نخست باشید ناخودآگاه این حس را به کاربر القا میکند که شما یکی از برترین ها در صنعت کاری خود هستید. اکثر کاربران از صفحه اول نتایج جستجو به صفحه دوم مراجعه نمی کنند، زیرا این واقعیت را القا می کند که یا در این حرفه تازه کار بوده، یا به اندازه کافی مورد اطمینان نیستید. بدین ترتیب اگه وب سایت شما در صفحه دوم قرار داشته باشد شانس دیده شدن سایت تان کاهش یافته و عملکرد شما به عنوان صاحب کسب و کار آنلاین تحت الشعاع قرار میگیرد.

چطوری به صفحه اول گوگل دست پیدا کنم؟

برای رسیدن به نوک قله جستجو چه مدت تلاش لازم است؟ نمی توان به طور قطع گفت که پس از کسب جایگاه نخست برای همیشه نتیجه اول باقی می مانیم. همانطور که فرد برای ادامه بقا به غذا نیاز دارد، سایت شما نیز برای زنده ماندن به بررسی مداوم نیاز دارد. برای زنده ماندن سایت خود باید بطور دائم آن را از لحاظ تجربه کاربری، روش های بازاریابی داخلی و خارجی تغذیه کرد. پس نتیجه میگیریم همانطور که انسان بدون غذا میمیرد، سایت شما نیز بدون عوامل کمک کننده کیفیت محتوا، کلمه کلیدی، تجربه کاربری، لینک های داخلی و بک لینک از بین می رود.

محتوا غذای مورد علاقه گوگل

تخصص، اقتدار، و قابل اعتماد بود مفاهیم مشابهی هستند، اما یکسان نیستند. بنابراین، هر یک با استفاده از مجموعه معیارهای مختلف به طور مستقل ارزیابی می شوند.

تخصص به معنای داشتن دانش یا مهارت بالایی در یک زمینه خاص است. در درجه اول در سطح محتوا ارزیابی می شود. در اصل گوگل به دنبال محتوای ایجاد شده توسط یک متخصص است که درستی و کامل بودن اطلاعاتش تایید شده است.

اقتدار در مورد شهرت است. وقتی دیگران یک فرد یا وب سایت را به عنوان منبع اصلی اطلاعات در مورد یک موضوع می بینند، این اقتدار است.

اعتماد در مورد قانونی بودن، شفافیت، صحت وب سایت و محتوای آن است.

کاربران به دنبال موارد زیادی برای ارزیابی قابل اطمینان بودن سایت مورد نظر هستند. از جمله اینکه آیا وب سایت مسئولیت محتوای منتشر شده را به عهده می گیرد یا نه؟

لباس سایت شما

اولین چیزی که در نگاه اول توجه مخاطب و موتور های جستجو را جلب می کند، ظاهر زیبا برای کاربر و کدهای قالب سایت برای موتور جستجو است.

اگر سایت شما از کدهای قدیمی استفاده کرده و یا ریسپانسیو نباشد گوگل دلیلی برای اهمیت دادن به سایت شما ندارد.

طراحی دوستانه
طراحی زیبا و ریسپانسیو سایت
یک دست صدا ندارد

حرفه بازاریابی آنلاین و ارائه محتوا روز به روز در حال پیشرفت و تحول است. دید کاربر نسبت به گذشته تغییر کرده و دیگر هر مطلبی را به سادگی نمی پذیرد. کاربر به دنبال توضیح مفاهیم به زبان ساده و روان و در عین حال جامع است.

سئو سایت و محتوا در واقع مکمل یکدیگر بوده و یکی بدون دیگری ناقص است. انواع بازاریابی محتوا موارد زیر را شامل می شود:

  • وبلاگ و جذابیت مفاهیم برای مخاطب
  • ارائه ویدیو های متنوع مرتبط با موضوع
  • ساخت سایت های نظر سنجی برای همفکری با کاربران
  • تبلیغات در شبکه های اجتماعی
  • عکس جذاب با توضیح مطالب برای کاربر
  • ساخت فرم پرسش های احتمالی کاربران و پاسخ به آنها

موتور قدرتمند هاست برای رسیدن به مقصد

وقتی در مورد سئو سایت صحبت می کنیم جزئیات اهمیت ویژه ای پیدا میکنند. بگذارید با یک مثال برایتان توضیح دهیم. وقتی برای رفتن به مسافرت وسیله نقلیه خود را چک کرده و مورد های احتمالی مانند کارت بیمه ماشین و… را مورد برسی قرار می دهید.

برای رسیدن به قله موفقیت نیز قبل از حرکت باید عوامل تاثیر گذار را چک کنید و نقاط قوت آنها را برجسته کنید. تست سرعت سایت، گواهی SSL و مدت زمان در دسترس بودن سایت از جمله موارد مهمی است که تاثیر زیادی بر رتبه سایت شما دارد ولی اغلب فراموش می شود.

شاه کلید مشکل گشا ، باوری غلط

در گذشته تکرار کلمه کلیدی به طور مکرر در مدت زمان کوتاه تاثیر بسزایی در کسب جایگاه نخست داشت. اما امروزه ربات های گوگل به راحتی متوجه این موضوع شده و سایت متخلف را جریمه می کنند.

در میدان مین به دنبال رد پا بگردیم

فرض کنید راهی که پیش رو دارید تنها مسیر رسیدن به مقصد مورد نظرتان است. آیا ترجیح می دهید مسیر جدیدی را امتحان کرده و خطر کنید، یا پا جای رد پای فرد قبلی بگذارید؟ مسلماً وجود رد پایی که شما را به سمت مسیر درست هدایت کند انتخاب عاقلانه تری است. بک لینک در دنیای وب نیز همین منظور را دارد. گوگل از لینک های خارجی به عنوان سرنخ استفاده میکند و کاربر را به سمت مسیر درست در راستای هدفش راهنمایی میکند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.