در 4 مرحله سایت خودت رو طراحی کن!

طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی
طبیعتا مشتریان شما انتظار دارند که بتوانند کسب‌وکار شما را در فضای پیدا کنند. اگر قصد داشته باشید محصولات خود را آنلاین بفروشید یا صرفا اطلاعاتی در رابطه با تجارت خود به کاربران و روش‌های برقراری ارتباط به آن‌ها بدهید، داشتن یک وب‌سایت ضروری است. فراموش نکنید قبل از شروع به طراحی سایت، مشخص کنید که می‌خواهید چه هدفی را دنبال کنید. آنالیز رقبا به شما کمک می‌کند تا ایده‌های لازم جهت شروع به کار را دریافت کرده و آن‌چه را که مناسب کسب‌وکار شماست، انتخاب کنید.
در این مقاله بخوانید

طبیعتا مشتریان شما انتظار دارند که بتوانند کسب‌وکار شما را در فضای پیدا کنند. اگر قصد داشته باشید محصولات خود را آنلاین بفروشید یا صرفا اطلاعاتی در رابطه با تجارت خود به کاربران و روش‌های برقراری ارتباط به آن‌ها بدهید، داشتن یک وب‌سایت ضروری است. فراموش نکنید قبل از شروع به طراحی سایت، مشخص کنید که می‌خواهید چه هدفی را دنبال کنید. آنالیز رقبا به شما کمک می‌کند تا ایده‌های لازم جهت شروع به کار را دریافت کرده و آن‌چه را که مناسب کسب‌وکار شماست، انتخاب کنید.

ساخت وب سایت تنها در 4 مرحله

برای ساخت وب‌سایت خود تنها نیاز به 4 مرحله دارید:

  • خرید دامنه مناسب با حوزه کاری یا حرفه خود
  • انتخاب شرکت میزبانی سایت و خرید هاست مدنظر
  • تولید محتوا تخصصی
  • طراحی سایت اختصاصی

خرید دامنه مناسب با حوزه کاری یا حرفه خود

در قدم اول نام دامنه سایت شما می‌بایست بازتابی از محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید باشد. مشتریان شما احتمالا انتظار دارند نام دامنه وب سایت شما مشابه نام کسب‌وکارتان باشد. بدین طریق آن‌ها می‌توانند از طریق موتورهای جستجو به آسانی کسب‌وکارتان را پیدا کنند. نام دامنه شما برای نشانی ایمیلتان نیز استفاده خواهد شد. (اگر چه می‌توانید از سرویس‌های ایمیل رایگان مانند هات‌میل استفاده کنید، اما ارسال ایمیل از نشانی تجاری خودتان، حرفه‌ای جلوه خواهد کرد).

انتخاب پسوند دامنه مناسب
برای سایت‌های فروشگاهی و شرکتی پسوندهای co ،ir ،com بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند.

فراموش نکنید دامنه‌ها به صورت دوره ای خریداری می‌شوند. شما باید قبل از اتمام دوره انقضای آن‌ها، برای تمدید آن‌ها اقدام کنید. (هنگام خرید دامنه پسوند درستی انتخاب کنید. (برای سایت‌های فروشگاهی و شرکتی پسوندهای co ،ir ،com بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند.)

انتخاب شرکت میزبانی سایت و خرید هاست مدنظر

طبیعتا برای وارد کردن نام دامنه به فضای اینترنت، در قدم اول نیاز به یک میزبان یا شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات هاستینگ دارید. برخی از شرکت‌های ارائه دهنده هاستینگ، سرویس‌هایی ارائه میدهند که دارای پهنای باند یا فضای نامحدود هستند. (حتی با توجه به این محدودیت‌ها، برای بسیاری از شرکت‌ها به صرفه هستند.)

هزینه‌ی ماهانه هاستینگ وابسته به وب سایت شما و تعداد بازدیدکنندگان دارد. یکی از مواردی که می بایست به آن توجه کنید، نوع هاست شما است. انتخاب شما از بین هاست ویندوز و هاست لینوکس با توجه به نوع دیتابیس سایت انجام می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم از یک متخصص برای این دسته از امور مشاوره بگیرید.

تولید محتوا تخصصی

پس از آن‌ که هدف خود را مشخص کردید، تصمیم بگیرید مشتریانتان از طریق سایت شما توانایی انجام چه کارهایی داشته باشند. این عملکرد به شما کمک می‌کند تا صفحات و بخش‌هایی که نیاز است را در سایت خود داشته باشید. فراموش نکنید که ساختار سایت، اجرای عملیات و یافتن موضوع مد نظر کاربران برایشان ساده باشد.

همانگونه که یک متخصص را برای طراحی وب سایت تخصصی و… استخدام می‌کنید، می‌توانید برای آماده‌سازی محتوای مد نظر سایت خود نیز از شخص یا شرکتی که ارائه دهنده خدمات استراتژی محتوایی، تولید و بارگذاری محتوا است، کمک بگیرید. در نهایت وب سایتی که طراحی کاربری خوبی داشته و استفاده از آن برای مشتریان راحت است، می‌تواند سبب برجسته شدن کسب‌وکارتان شود.

داشتن محتوا و تصاویر مرتبط با حوزه کاریتان، به مشتریان کمک می‌کند تا محصولات و خدمات ارائه شده توسط شما را بهتر درک کرده و هنگام خرید از تجارت شما، احساس راحتی داشته باشند.

طراحی سایت اختصاصی

اگر قصد داشته باشید خودتان سایت شرکتی، فروشگاهی و… را طراحی کنید، قطعا بین 2 الی 3 ماه نیاز به آموزش دارید. مواردی مانند پشتیبانی سایت، امنیت سایت، به روز رسانی و… مواردی هستند که مانع از داشتن یک وب سایت خوب می‌شوند. راه‌حل دیگر سپردن طراحی سایت به اشخاص یا شرکت‌های فعال در حوزه طراحی انواع وب سایت است.

اما این سوال پیش می‌آید که طراحی سایت را به شرکتی معتبر بسپارم یا یک شخص؟

طبیعتا دانش و تجربه یک تیم توانا با یک فرد قابل مقایسه نیست. توصیه ما این است با یک تیم در این حوزه کار کنید. (این امر که تیم به صورت رسمی فعال است یا به صورت فریلنس نیز حائز اهمیت است.)

مزایای همکاری با شرکت‌های معتبر طراحی وب سایت

  • در دسترس بودن و قابلیت پیگیری مداوم در هر زمان
  • امکان بستن قرارداد رسمی
  • پشتیبانی در صورت بروز مشکل در سریع زمان ممکن
  • امکان ارتقا خدمات سایت مانند سئو و بهینه سازی وب سایت، تولید محتوا، تبلیغات و استراتژی بازاریابی
  • اجرای طراحی سایت با افراد ماهر و متخصص
  • امکان ارتقا مجدد سایت در هزمان زمان توسط تیم

4 نکته مهم در تعیین قرارداد طراحی سایت

4 نکته مهم در تعیین قرارداد طراحی سایت
طبیعتا دانش و تجربه یک تیم توانا با یک فرد قابل مقایسه نیست. توصیه ما این است با یک تیم در این حوزه کار کنید.

ریسپانسیو بودن سایت

زمانی که سایت شما طوری طراحی شود که در موبایل و سایر دستگاه‌های همراه قابل استفاده باشد، به عبارتی سایت ریسپانسیو شده است.در آخرین بروز رسانی گوگل تنها نسخه موبایل وب سایت‌ها تایید می شوند و امتیازی در این مرحاه کیب نمیکنید.

ثبت اطلاعات با نام مالک سایت

در بند‌های قرار دارد مشخص کنید که تمامی اطلاعات ثبت شده مانند ایمیل، ایمیل ادمین، مالک دامنه و هاست و… برای مالک سایت است.

پشتیبانی، پس از طراحی وب سایت

بسیاری از قابلیت‌های سایت ممکن است حین اجرای کار به درستی اجرا نشود. به همین دلیل می‌بایست با سایت قرارداد ببندید و بازه ای بین 1 الی 3 ماهه از شرکت طراحی سایت برای پشتیبانی بخواهید. لازم به ذکر است امور پشتیبانی می تواند بخشی از خدمات طراحی سایت باشد یا هزینه ‌ای مجزا برایش تعریف شود که کلملا به طرفین قرار داد بستگی دارد.

آموزش نیروها پس از تحویل پروژه

از شرکت یا شخص طراح سایت بخواهید ساعاتی را به عنوان تعهد آموزش به نیروها یا ادمین سایتتان برای شما در مظیر بگیرد.

آژانس بازاریابی آنلاین دانا پیوست طراح سایت اختصاصی

طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی فروش دستگاه های خوشبو کننده دانا پیوست
طراحی، سئو، اجرای کمپین های تبلیغاتی آنلاین و انتشار رپرتاژ آگهی توسط آژانس بازاریابی دانا پیوست

مجموعه دانا پیوست، طراح سایت های شرکتی و فروشگاهی، پشتیبان و ارتقا وب سایت، با داشتن تجربه همکاری با بیش از 100 کسب‌وکار آنلاین و آفلاین است. یکی از مزیت‌های پروژه سایت دانا پیوست،داشات تیمی متخصص و پشتیبانی سریع است. در ابتدا کسب‌وکارهای مختلف با دریافت مشاوره اولیه خواسته خود را اعلام میکنند. سپس تیم دانا پس از ارزیابی‌های مد نظر، از مرحله خرید دامنه، هاست تا تهیه اینماد و درگاه پرداخت و… همراه آن‌ها خواهد بود. پس از اتمام و تکمیل پروژه شما می‌توانید خدماتی از قبیل سئو و اجرای کمپین‌های تبلیغات آنلاین را از آژانس آنلاین بازاریابی دانا پیوست دریافت کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.