ده دلیل برای حضور کسب و کار شما در اینستاگرام

حضور کسب و کار ها در اینستاگرام
در این مقاله بخوانید

در این مقاله از سئو و بازاریابی آنلاین برای صاحبین کسب و کار به زبان ساده سخن میگوییم و این که چه طور کسب و کار در اینستاگرام رونق پیدا می کند. اینستاگرام از پاتوق به روز نوجوانان به شبکه اجتماعی مهمی تبدیل شده که نوید موفقیت های کاری آینده را میدهد. با توجه به اینکه هم اکنون 34% از کاربران اینترنت در ایالات متحده از اینستاگرام استفاده میکنند، اینستاگرام بعد از فیسبوک، در رتبه دوم از نظر استفاده دائمی کاربران قرار میگیرد.

اینستاگرام فرصت بی نظیری را به کسب و کارهایی میدهد که با محتوای تصویری جذاب، به دنبال رسیدن به بازار هدف خود هستند. در اینجا به ده دلیل ضرورت حضور کسب و کار شما در اینستاگرام میپردازیم که در غیر اینصورت شاهد از دست رفتن فرصت های چشمگیر پیشرفت تجارت خود خواهید بود.

کاربران بیش از هر شبکه اجتماعی دیگری (به استثنای فیسبوک) وقت خود را صرف گشتن در اینستاگرام میکنند

تحقیقات نشان داده کاربران در ایالت متحده ماهیانه حدودا 12 میلیارد دقیقه وقت خود را در اینستاگرام میگذرانند که در مقایسه با نرخ فیسبوک که رقم 230 میلیارد دقیقه است، این رقم مثل قطره در دریاست. اما برای کسب و کارهایی که به دنبال شبکه اجتماعی تصویر محور با موقعیت و بازدید خوب هستند، اینستاگرام فرصت فوق العاده­ای برای پیشرفت کسب و کارشان خواهد بود.

هنوز برای تصاحب جایگاه مناسب کسب و کار در اینستاگرام فرصت دارید

دیده شدن در فیسبوک و با استفاده از تبلیغات آنلاین در آن ممکن است برای کسب و کارهای نوپا به نوبه خود چالش بزرگی باشد. بعلاوه با توجه به اینکه کسب و کارهای زیادی از سکوی اینستاگرام برای دیده شدن استفاده میکنند، شانس پیدا شدن شما از طریق جستجوی درون سایتی و داشتن حرفی برای گفتن در این رقابت دشوار تر شده است. اما این حقیقت که 9% از کسب و کارهای کوچک ایالات متحده از اینستاگرام استفاده میکنند، فرصت بی نظیری را برای افرادی که هم اکنون در حال به دست آوردن مخاطبان جدید هستند، فراهم میکند.

استفاده کسب و کارهای کوچک از اینستاگرام از سال 2012 تا به امروز همواره در حال رشد بوده است و نشان ه­ای از کاهش در آن به چشم نمیخورد. کسب و کارهایی که این روزها وارد این رقابت میشوند در به دست آوردن مخاطب موفق خواهند بود.

رشد کسب و کار شما در اینستاگرام
رشد کسب و کارهای کوچک با حضور در اینستاگرام

اینستاگرام به شما این فرصت را خواهد داد که با انتشار محتوای کاربر پسند به صورت تصویری برند خود را تقویت کنید

کسب و کار در ایسنتاگرام این فرصت بی نظیر رابه شما خواهد داد که در مورد چگونگی در معرض تماشا قرار دادن برند خود از محتوای تصویری استفاده کنید . یکی از مزایای مهم به اشتراک گذاشتن تصاویر در اینستاگرام طیف وسیع فیلترهاست. استفاده از فیلترهای مختلف میتواند ظاهر یا حسی متفاوت به محصولات شما بدهد و به این ترتیب خواهید توانست پیام یا حس و حال مورد نظر خود را به بیننده انتقال دهید.

اینستاگرام فروش محصولات شما را به طرز چشمگیری افزایش می دهد

به نقل از Shopify، مراجعات اینستاگرامی میانگین سفارشات برابر 65$ به همراه خواهد داشت. این رقم در رتبه دوم در مقایسه با Polyvore با 66.75$ قرار میگیرد. گرچه بسیاری از بازدید ها به خرید منتهی نخواهد شد، بازدید های منتهی به خرید در مقایسه با سایر شبکه های اجتماعی سود بیشتری را به همراه خواهند داشت.بعنوان مثال ارزش سفارشات یوتیوب بطور میانگین 37.63$ است.

محتوای تصویری در رسانه های اجتماعی از نظر جذابیت همچنان پیشرو خواهد بود

کاربران شبکه های اجتماعی بیش از هر زمان دیگری مایلند که ببینند برندها پست هایی با محتوای تصویری دارند. در واقع تحقیقات نشان میدهند در حال حاضر محتوای تصویری مهمترین تاکتیکی است که اکثر برندها برای بهینه سازی محتوای موجود در شبکه های اجتماعی خود استفاده میکنند.

برای مشغول نگه داشتن فالوور های کسب و کار در اینستاگرام پست هایی مانند اینوگرافیک ها، عکس نوشته،‌ کوپن و تخفیفهای تصویری، و همچنین تصاویر پشت صحنه پست کنید. در صورت ارسال ویدئو تلاش کنید ویدئو های آموزشی یا کلیپ های پشت صحنه ارسال کنید و یا از فالوورها بخواهید اظهار نظر کرده و حتی المقدور در چالش ها مشارکت کنند.

حضور کسب و کار در اینستاگرام
پست هایی با محتوای تصویری برای جذب مخاطبان

اینستاگرام محتوای فیلتر شده ­ای ندارد

بر خلاف فیسبوک که پستهای شما را تنها به تعداد محدودی از فالوورهایتان نشان میدهد، پستهای اینستاگرام در قسمت feeds همه فالوورهای شما نشان داده خواهد شد. به این ترتیب اطمینان خواهید داشت که محتوای ارزشمند شما دیده خواهد شد؛ همانند سئو برای سایت. تصاویر به ترتیب زمانی نشان داده میشوند بنابراین مادامی که مرتب پست بگذارید، به احتمال زیاد فالوورهای شما پست ها را خواهند دید (دست کم افرادی که در زمان ارسال پست در فضا حاضرند)

اینستاگرام میتواند بعنوان تولید کننده محتوا برای سایر شبکه های اجتماعی عمل کند

محتوای تصویری فقط در اینستاگرام محبوب نیست ما میدانیم که حجم عکسها و ویدئوهای موجود در فیسبوک و توییتر و طبیعتا سایر شبکه های اجتماعی تصویر محور مانند پینترست و یوتیوب زیاد است. با اینکه اینستاگرام امکان ساخت تصاویر ساده ولی چشم نوار را برای ما فراهم میکند، همیشه میتوانید از همین عکس ها بعنوان محتوا برای سایر کانال های بازاریابی خود مثل پست های فیسبوک، پینترست و یا بلاگ استفاده کنید و کسب و کار در اینستاگرام را رونق بخشید.

آیا میدانستید که حتی میتوانید با استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام خود عکس گرفته و سپس برای استفاده در سایر شبکه های اجتماعی آن را ذخیره کنید. کافیست تلفن خود را در حالت پرواز قرار دهید، عکس بگیرید، تا عکس بصورت خودکار برای استفاده های آتی در پوشه تصاویز ذخیره شود.

اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن رویدادهای جاری ایده ­آل است

بیش از همه شبکه های اجتماعی بزرگ، اینستاگرام برای استفاده روی تلفن همراه طراحی و توسعه داده شده است. بدین صورت که فارغ از زمان و مکان میتوان به سرعت پست ها را به اشتراک گذاشت. به همین دلیل کسب و کار در اینستاگرام بستر مناسبی برای به اشتراک گذاشتن تصاویر پشت صحنه و جذب مخاطبانتان است.

اشتراک گذاری پست های جذاب و محتوای غنی برای جذب مخاطبان و افزایش فروش

عکسهای اینستاگرام برای اشتراک گذاری در فیسبوک بسیار مناسب هستند

بر اساس تحقیقی که توسط Unruly صورت گرفته 9 تا از 10 مورد اشتراک گذاری فیلم های کسب و کار در اینستاگرام در فیسبوک اتفاق می­افتد. این خبر خوبی برای بازاریابانی است که به دنبال راهی برای کم کردن و حتی حذف فاصله بین اینستاگرام و فیسبوک است، به این علت که راه برای بازدید محتوا در هر دو بستر باز خواهد بود.

اینستاگرام یکی از بالاترین نرخ های conversion را در میان سایر شبکه های اجتماعی دارد

گرچه فروش مستقیم معمولا فایده اولیه­ استفاده از رسانه های اجتماعی نیست، اما شکی نیست که داشتن نرخ Conversion بالا، امتیازی غیر منتظره است. به گفته ­ی Shopify، نرخ بازدیدکنندگانی که بعد از بازدید تصمیم به خرید میگیرند 1.08% است، این یعنی به ازای هر 100 بازدید کننده­ ای که سایت شما را در اینستاگرام میبینند، یک نفر از آن ها اقدام به خرید محصول خواهد کرد. هر چند این رقم چندان چشمگیر نیست، اما چهارمین نرخ در بین سایت های شبکه های اجتماعی است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.