تبلیغات گوگل چیست و چه مزایایی دراد؟

تبلیغات گوگل - دانا پیوست کوشا
بدون شک یکی از مهم ترین دغدغه های صاحبان کسب و کار جذب مشتری و بیشتر دیده شدن برند و محصولاتش است. بهترین و محتمل ترین کار در این مسیر انجام تبیلغ است. چه این نکته مهم است که تبلیغ در جایی انجام شود که بیشتر مورد دید قرار بگیرد. حال چه جایی بهتر از گوگل و کمک گرفتن از تبلیغات گوگل. شما می توانید با کمک گرفتن از تبلیغات گوگل مخاطبان بیشتری جذب کنید و رتبه خوبی در گوگل کسب کنید. یکی از مهم ترین نکات در خصوص این تبلیغات انتخاب کلمه کلیدی است. شما باید در انتخاب کلمه کلیدی دقت زیادی به خرج دهید زیرا ورودی های شما از این طریق است.
در این مقاله بخوانید

اگر صاحب کسب و کار هستید یا قصد راه اندازی آن را دارید، قطعا یکی از مسائلی که پیش روی شما قرار خواهد گرفت تبلیغات است. یکی از اهداف تبلیغات، بیشتر دیده و شنیده شدن برند و محصولات/خدمات کسب و کار مورد نظر است که به همین علت عموم تبلیغ ها در مکان های پر بازدید انجام می شود که با افزایش کاربران اینترنت و شبکه های مجازی، تبلیغات در این فضا ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. سرچ گوگل یکی از مورد اعتماد ترین و پربازدید ترین سرویس هایی است که می توان در آن تبلیغ کرد و شرکت گوگل سرویسی به نام تبلیغات گوگل یا گوگل ادز را در اختیار کاربران خود قرار داده تا بتوانند در این فضای بزرگ بهترین جایگاه های تبلیغاتی را داشته باشند.

تبلیغات گوگل چیست؟

همانطور که گفتیم تبلیغات یا بازاریابی گوگل، یکی سرویس تبلیغاتی ارائه شده از طرف شرکت گوگل است. از طریق این سرویس می توانید برای کسانی که عبارات مورد نظر شما را جست و جو می کنند نمایش داده شده و کلید بگیرید. شما به عنوان تبلیغ کننده بابت هر کاربری که از این طریق وارد سایت شما می شود مبلغی را پرداخت می کنید که با توجه به معیار هایی که در ادامه گفته خواهد شد این هزینه متفاوت است. یک متخصص تبلیغات گوگل معیار های زیادی را مورد بررسی قرار می دهد و المان هایی مانند روز، ساعت، جنسیت افراد، شهر و… را به صورت آماری تحلیل کرده و مناسب ترین حالت برای داشتن بالاترین بازدهی سرمایه را برای شما مشخص می کند.

مزایای گوگل ادز - دانا پیوست کوشا
سرویس تبلیغاتی که گوگل عرضه کرده به این صورت است که در صورت جست و جو عبارتی که مدنظر شماست توسط کازبر گوگل شما را نمایش می دهد.

مزایا تبلیغات گوگل 

تبلیغات گوگل اگر توسط یک متخصص انجام شود می تواند مزایای متعددی را برای کسب و کار مورد نظر به همراه آورد:

برند سازی با گوگل ادز

یکی از مهم ترین مزایای تبلیغات گوگل برای کسب و کار های نو پا و جدید، معرفی و دیدن شدن برند آن ها می باشد. این مزیت برای کسب و کار های B2B نیز که با مشکلات برند سازی دست و پنجه نرم می کنند بسیار ارزشمند است. این کار از طریق عبارات (کلمات کلیدی) مربوط به صنعت مورد نظر انجام می شود و مخاطبان با جست و جوی این عبارات با نام برند و خدمات شما را آشنا می شوند.

مزایای تبلیغات گوگل ادز
برندسازی یکی از دششوارترین فرآیند های کسب و کار است ولی با گوگل ادز این کار تا حدی آسان شده است.

جذب کاربر در کوتاه ترین زمان

بسیاری از کسب و کار ها از کسب رتبه به صورت طبیعی یا سئو استفاده می کنند که علاوه بر سختی، زمان زیادی را برای رسیدن به نتیجه نیاز دارد و وجود رقبای قدیمی و قدرتمند، بسیاری از کسب و کار های تازه کار را از گرفتن نتیجه ناامید کرده است. از مزایای تبلیغات گوگل این است که در کوتاه ترین زمان می توانید در کلمات کلیدی مورد نظرتان برای مخاطبان نمایش داده شده و در کنار آن بر روی محتوای سایت و جذب مخاطبان خود تمرکز کنید.

داشتن رتبه بالا در گوگل

تبلیغات گوگل یعنی داشتن جایگاه بالا در نتایج جست و جو. از طریق تبلیغات گوگل شما بالاتر از رقبای خود که سایت های قدرتمندی دارند، قرار می گیرید و موقعیت مناسبی برای جذب مخاطب خواهید داشت.

کلمات کلیدی گوگل ادز - دانا پیوست کوشا
داشتن رتبه بالا در گوگل ارزوی همه است و شما با کمک گرفتن از گوگل ادز می توانید به این هدف برسید.

انعطاف پذیری در جذب مخاطب

یکی دیگر از دلایل محبوبیت بازاریابی گوگل (google ads) این است که انعطاف پذیری بالایی نسبت که کسب رتبه به شیوه اورگانیک دارد. این انعطاف پذیری شامل این زمینه ها می شود:
• قابلیت حساس کردن کمپین های تبلیغاتی به کلید واژه هایی که کاربر از طریق آن ها وارد سایت می شود.
• استفاده از اکستنشن های تبلیغاتی گوگل ادز مانند عکس محصول، شماره تماس، لینک و…
• دسته بندی و مشخص کردن ویژگی های مخاطب هدف مانند زبان، موقعیت جغرافیایی، جنسیت و… برای بازدهی بالاتر.
• حضور و جذب مخاطب از طریق پلتفرم های مختلف مانند یوتیوب، Gmail، گوگل پلی و…

تحلیل نیاز ها و علایق مخاطبان

یک متخصص تبلیغات گوگل از طریق ابزار های تحلیل مختلف می تواند شما را راهنمایی کند که چه افرادی بیشتر جذب سایت شما می شوند و به چه محصولات یا موضوعاتی بیشتر علاقه نشان می دهند. این ویژگی به شما در برداشتن قدم های بعدی کمک می کند تا بازدهی بالاتر و ریسک کمتری داشته باشید و بتوانید ارتباط بهتری با مخاطبان خود ایجاد کنید.

بازگشت سرمایه با گوگل ادز

بازگشت سرمایه با گوگل ادز

طبق آمار های بین المللی میزان بازگشت سرمایه از طریق تبلیغات گوگل حدود 700% بوده که این نتیجه، نیازمند ایجاد کمپین های اصولی و سازماندهی شده می باشد.

انتخاب کلمات کلیدی در تبلیغات گوگل

بدون شک یکی از مهم ترین بخش های تبلیغات گوگل انتخاب کلمات کلیدی مورد استفاده در کمپین های تبلیغاتی است. رقابت در کلمات کلیدی های مختلف متفاوت بوده و این امر تاثیر زیادی بر سرمایه مورد نیاز شما برای تبلیغات گوگل دارد. عموم کاربران پس از انجام تحقیقات و استفاده از ابزار های مربوطه، متوجه می شوند که در پر مخاطب ترین کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار خود حضور ندارند. برای انتخاب کلمات کلیدی علاوه بر استفاده از ابزار های تخصصی باید مثل مشتری فکر کنید. مخاطبان شما گاها از عبارات مربوط به تخصص شما آشنایی لازم را ندارند و یا به شیوه متفاوتی فکر می کنند. علاوه بر این، باید موضوعات را دسته بندی کنید. هر چقدر این دسته بندی در کمپین های تبلیغاتی شما بهتر انجام شود بازدهی بالاتری برای شما به همراه دارد.

نحوه انتخاب کلمه کلیدی در گوگل ادز
مهم ترین کار در گوگل ادز انتخاب کلمه کلیدی است و اگر شما در این کار دچار خطا شوید ضرر زیادی محتمل می شوید.

خدمات گوگل ادز

تبلیغات گوگل دارای خدمات گسترده ای است که شرکت دانا پیوست با به کارگیری تیم مخصص در این زمینه تمامی این خدمات را به شما ارائه می دهد. بخشی از این خدمات شامل موارد زیر می شود:
تبلیغات نصب اپلیکیشن: از دیگر خدمات موجود در گوگل ادز قابلیت تبلیغ اپلیکیشن های اندروید و ios می باشد.
تبلیغات ویدیویی: بالا آمدن ویدیو های کسب و کار شما در نتایج جست و جو های ویدیو ای
مشاوره تخصصی: ارائه مشاوره تخصصی و تحلیل های آماری برای پیشبرد اهداف کسب و کار شما و ایجاد شناخت بهتر از علایق و نیاز های مخاطبانتان
پشتیبانی: شما می توانید با ما از طریق تلفن های تماس یا ثبت تیکت در ارتباط باشید و برای کسب نتایج بهتر کمک بگیرید.
تبلیغات به صورت داینامیک: با استفاده از تبلیغات داینامیک کاربران مستقیما به سمت محصول یا خدمات مورد نظرشان هدایت می شوند که باعث بالاتر رفتن درصد خرید مخاطب می شود.
ارائه گزارش دقیق: شما می توانید از جزئیات کمپین های تبلیغاتی و بازدهی آن ها طی گزارش های مختلف آگاه شوید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.