تبلیغات کلیکی و تاثیر آن بر سئو سایت

تاثیر تبلیغات آنلاین کلیکی بر سئو و کسب رتبه بهتر
اینترنت بخشی بزرگی از زندگی ما را تشکیل می دهد و کسب و کارها در این فضا رشد می کنند، اگر هدف گسترش و ارتقا در کسب و کارتان را دارید استفاده از ابزار بازایابی آنلاین به صورت هوشمندانه ضروری است. این روز ها بازار تبلیغات بسیار داغ است ولی سوال اصلی این است که کدام نوع تبلیغات برای کسب و کار های مختلف مناسب هستند. اگر هنوز معتقد هستید که تبلیغات در سئو موثر نیست حتما همراه ما باشید.
در این مقاله بخوانید

یکی از رایج ترین بحث ها بین بازاریابان اینترنتی، بحث تبلیغات کلیکی و تاثیر آن بر سئو سایت است. احتمالا افراد زیادی انتظار پاسخ به این سوال را دارند. اما فراموش نکنید عواملی که بر سئو سایت تاثیر گذار هستند، دنیاییی پیچیده و به هم وابسته هستند. با رشد روز افزون و سریع تکنولوژی و شبکه های اجتماعی، بسیاری از افرادی که وارد حوزه دیجیتال مارکتینگ می شوند دیدگاه های متفاوتی در رابطه با یک موضوع دارند. ما قصد داریم در این مقاله مبحث تاثیر تبلیغات کلیکی بر سئو وب سایت را با دیدگاه های گوناگون مورد بررسی قرار دهیم.

آیا تبلیغات بر سئو سایت تاثیر دارد؟

رسیدن به نقطه هدف و نتیجه گیری در رابطه با سئو سایت، معمولا فرآیندی زمان بر بوده و نیازمند ایجاد زیرساخت های محتوایی و افزایش اعتبار برند سایت است. سئو سایت در دراز مدت می تواند سبب بازگشت سرمایه برای کسب و کار مد نظر باشد. در واقع با یک بار سرمایه گذاری و پرداخت هزینه اصولی، ترافیک پایدار و مطمئنی برای سایت ایجاد می شود که نگهداری و پشتیبانی آن نسبت به هزینه اولیه بسیار کمتر است. در مقابل سئو سایت، تبلیغات کلیکی تنها در بازه زمانی مشخصی ترافیک ورودی برای وب سایت ایجاد می کند که همیشگی نبوده و برای گرفتن مجدد آن می بایست به همان مقدار هزینه کرد.

اهمیت استفاده از تبلیغات کلیکی در سئو
تبلیغات آنلاین برندسازی و آگاهی از برند ایجاد میکند که احتمال جستجوی کلمات کلیدی برند را افزایش می دهد

افزایش بازدید و تاثیر آن بر رتبه وب سایت

خب طبیعتا سوالی که پیش می آید این است که افزایش بازدید بر رتبه وب سایت شما نیز تاثیر گذار است یا نه؟ جان مولر پاسخ کاملی در یکی از ویدیو های پرسش و پاسخ خود به این سوال داده است.

محوریت این ویدیو در رابطه با تاثیر ترافیک ورودی از سایت های دیگر (refferal trafic) بر سئو وب سایت است. مولر می گوید یک وب سایت می تواند از منابع زیادی ترافیک دریافت کند، اما داشتن این منابع به معنای خوب بودن محتوای سایت مد نظر نیست. به عبارتی شما می توانید بودجه زیادی صرف تبلیغات در شبکه های اجتماعی کنید و به این طریق کاربران زیادی را وارد وب سایت خود کنید، اما دریافت این چنین ترافیکی به معنای افزایش رتبه سایت شما نخواهد بود.

خب این پاسخ هم میشه گفت پاسخ مبهمی به سوال ما دارد. تبلیغات زماین اثربخش خواهد بود که محتوای سایت شما به اندازه کافی برای کاربران ارزشمند باشد. محتوایی که باعث شود کاربران با سایت تعامل کنند و برای دقایقی یا حتی ساعت ها در سایت بمانند و بین صفحات کلیک کنند. محتوای خوب کمک میکند که میانگین ماندن در صفحه (average time on site) و نمره اسپم (Spam Score) رشد خوبی داشته باشند که این پارامتر ها در سئو بی تاثیر نیستند.

طبق داده هایی که در سایت MOZ منتشر شده است. انجام اصولی و درست تبلیغات کلیکی، رابطه مستقیمی بر برندینگ و رتبه سایت شما در گوگل دارد. البته این رابطه به این معنا نیست که برندینگ یکی از فاکتورهای رتبه بندی محسوب می شود بلکه تاثیری غیر مستقیم بر جایگاه سایت شما دارد، اما چگونه؟

برندینگ با تبلیغات شانس اشتراک گذاری سایتتان را افزایش دهید

اگر شما محتوایی ارزشمند و مناسب برای وب سایت خود تولید کرده باشید، احتمال این که کاربران محتوای شما را به اشتراک بگذارند زیاد بوده و این عمل سبب دیده شدن، کسب رتبه بهتر و در نتیجه دریافت بک لینک های بیشتری می شود. انجام اصولی تبلیغات آنلاین و برندینگ سبب دریافت ترافیک ورودی می شود.

تبلیغات کلیکی و تاثیر آن بر سئو وب سایت
تبلیغات کلیکی و تاثیر آن بر سئو وب سایت ارائه شده توسط آژانس بازاریابی آنلاین دانا پیوست

با برند شدن، بیشتر در گوگل سرچ شوید

در صورتی که کاربر از محتوا و خدمات وب سایت شما راضی باشد، مسلما باز هم به سایت شما بر میگردد و حتی ممکن است نام شما، کلمه کلیدی و برندتان را جستجو کند. سرچ برندتان توسط کاربر در گوگل، این پیام را به موتور جستجو می دهد که وب سایت سرچ شده مهم بوده و در نهایت این عمل سبب افزایش رتبه شما می شود.

افزایش نرخ تبدیل (CTR) نتایج گوگل

تبلیغات نقش بسیار مهمی در برند سازی دارند، زمانیکه کابران نام برند یا نمادی از برند شما را دیده باشن، آگاهی از برند فرصت اینکه انتخاب شوید را افزایش می دهد. زمانیکه کاربران در موتور جستحویی مثل گوگل جستجو می کنند اگر در نتایج نام برند شما را ببینند قطعا احتمالا کلیک شدن و افزایش نرخ کلیک را تجربه می کنید.

برای بهبود سئو تبلیغات انجام بدید

اگر برای طولانی مدت برای کسب و کارتان برنامه دارید و هدفتان رشد است، حتما از تبلیغات استفاده کنید، سئو بخشی از بازاریابی دیجیتال است و زمانیکه از ابعاد دیجیتال مارکتینگ در کنار هم استفاده شود میزان اثر گذاری میتواند نمایی باشد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.