آنالیز وب سایت چیست و چگونه سبب سبقت کسب وکار ما نسبت به رقبا می شود؟

آنالیز وب سایت توسط ابزار های گوناگون و حل مشکلات سایت
در این مقاله بخوانید

آنالیز وب سایت درک نقاط قوت و ضعف یک سایت است. تمام جنبه هایی که نیاز به بهبود و بهینه‌سازی دارند و همچنین نکاتی که باعث پایین آمدن رتبه سایت می شوند، در طول تجزیه و تحلیل وب سایت در نظر گرفته می شوند. تجزیه و تحلیل وب سایت تکنیکی برای ارزیابی عملکرد وب سایت از نظر سئو، سرعت، رقابت و ترافیک است.

هر سایتی ممکن است از روش های تجزیه و تحلیل وب سایت خاصی استفاده کند. به عنوان مثال، با افزایش بازدید سایت و افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری، می توانید برای بهبود عملکرد کلی یا بهینه‌سازی صفحات فرود یا لندینگ خود، حجم و پرش صفحه را کاهش دهید.

سئو چیست و چرا برای صاحبان کسب و کار حائز اهمیت است؟

سئو (seo) یا به عبارتی بهینه‌سازی موتور های جستجو، فرآیندی است که اگر به درستی و بر اساس استانداردهای گوگل انجام شود منجرب به بهتر شدن جایگاه و بهبود عملکرد وب سایت شما و جذب بازدیدکنندگان در تمامی موتور های جستجو (مخصوصا گوگل) می شود. در واقع سئو فرآیندی است که به شما کمک می کند گوگل کسب و کارتان را شناسایی کرده و پس از پیدا کردن زمینه فعالیت شما بر اساس کلمات کلیدی، به افزایش بازدید و در نتیجه افزایش فروش شما کمک کند.

از آنجایی که در هر ثانیه 63000 جستجو در گوگل انجام می شود و روز به روز بر تعداد کاربرانی که پاسخ نیازهایشان را جست و جو میکنند، افزوده می شود به خوبی معنی حرف بیل گیتس را درک میکنیم که می گوید اگر کسب و کار شما در فضای اینترنت وجود ندارد، به زودی از صفحه روزگار حذف خواهید شد.

بازاریابی اینترنتی دنیای بزرگی دارد که فعالیت در شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ، بازریابی محتوایی و مهم ترین آن ها بازاریابی از طریق موتور های جستجو و… در آن جای میگیرد. Seo marketing یا search engine optimization ابزاری ایده آل و بسیارکارآمد جهت فعالیت در بازاریابی آنلاین محسوب می شود. اما بهینه‌سازی تنها کاری است که در راه رسیدن به قله موفقیت به ما میکند؟ قطعا شروع هر فرآیندی نیاز به یک سری ابزار و دانش مخصوص به خود را دارد.

“سئو همان ابزار قدرتمندی است که در شروع کار به تجزیه و تحلیل وب سایت به ما کمک میکند.”

استراتژی هدف برای تعیین اقدامات انجام شده جهت سئو وب سایت
المان های مورد نیاز جهت سئو یک وب سایت و تعیین استراتژی جهت رسیدن به هدف مانند تعیین کلمه کلیدی و…

در تجزیه و تحلیل وب سایت، رویکردی کاربر محور را در پیش بگیرید.

همه ما می‌دانیم که ایجاد سایتی که عملکرد بالایی در Google داشته باشد دشوار و زمان بر است. به منظور بهینه‌سازی ترافیکی که به وب سایت شما وارد می شود، فضای رقابتی به وجود آمده اهمیتی دوچندان پیدا می کند. با این وجود، نوع دیگری از دانش سئو وجود دارد که راهنمای شما در این راه بوده و در آنالیز وب سایت به شما کمک می کند.

بررسی بازخورد کاربر

اطلاعاتی راجع به نحوه ورود افراد به سایت شما، خواسته های آن ها از سایت و… را به دست آورید. از آنجا که شما هر روز به بازدیدکنندگان نیاز دارید تا از وب سایتتان بازدید کنند، دید کاملی نسبت به علایق و خواسته کاربران خود پیدا می کنید. تجزیه و تحلیل وب سایت ممکن است به چهار دسته تقسیم شود:

  • بهینه‌سازی موتور جستجو
  • سرعت
  • رقابت
  • حجم ورودی کاربران

آنالیز بک لینک های وب سایت

یافتن وب سایت های لینک دهنده به شما کمک می کند بفهمید کدام صفحات به سایت شما متصل بوده و کدام یک از آن ها را لینک کنید و همچنین عملکرد خود را با فرآیند لینک سازی رقبای خود مقایسه کنید.

بررسی رتبه بندی موتور جستجو در یک وب سایت

تحقیقات رتبه بندی موتور جستجو به شما می گوید که چگونه وب سایت شما در موتورهای جستجو مانند Google و Bing برای کلمات کلیدی خاص رتبه بندی شده است.

اندازه گیری سرعت و کارایی وب سایت

وب سایت هایی که بارگیری آهسته دارند دارای دو اشکال اساسی هستند: مردم آنها را دوست ندارند و در نتیجه موتورهای جستجو آنها را نادیده می گیرند. دومین جنبه مهم در تجزیه و تحلیل وب سایت، تست سرعت است. این دو نکته را فراموش نکنید تا گوگل نیز وب سایتتان را به فراموشی نسپارد.

5 اصل مهم در تعیین استراتژی و آنالیز یک وب سایت
5 اصل مهم در تعیین استراتژی و آنالیز یک وب سایت و بهبود تجربه کاربر

تحلیل عملکرد سایت

تجزیه و تحلیل عملکرد وب سایت شما به شما می گوید سرعت وب ساییتان آهسته، سریع یا متوسط است. همچنین امکان تعیین دقیق مکانی که دارای مشکل است نیز وجود دارد. بنابراین می توانید وب سایت خود را رد دو حالت تلفن همراه و دسک تاپ به طور مستقل آزمایش کرده و پس از یافتن نسبت به حل آن ها اقدام کنید.

شما می توانید با ارزیابی معیارهای مهمی مانند نرخ پرش، زمان بارگذاری صفحات، درخواست های http، فشرده سازی تصویر و حافظه پنهان مرورگر، اطلاعات لازم برای سرعت بخشیدن به سایت خود و تجربه بهتر کاربران را در اختیارشان قرار دهید.

آنالیز رقبا

تقریباً هر تجارت اینترنتی رقبایی دارد که به مخاطبان هدف خود محصولات، خدمات یا تجربیات یکسانی ارائه می دهند. تحلیل رقابتی روشی برای شناسایی رقبا، کمی سازی خطرات آن ها و شناسایی امکانات و مزایایی است که ممکن است به طور خاص در شرکت شما استفاده شود. استفاده از موتورهای جستجو جنبه مهمی در تجزیه و تحلیل (نقاط قوت، ضعف، فرصت ها، تهدیدها) است. تجزیه و تحلیل رقبا برای شرکت های اینترنتی ممکن است به دو سوال اصلی تقسیم شود:

  • چگونه کالاها / خدمات ما در طول زمان در برابر کالاهای دیگر قرار می گیرند؟
  • استراتژی های پیام رسان رقبای ما چیست؟

تحقیق دستی بک لینک ها، کلمات کلیدی هدف، ساختار صفحات، روش خوبی برای به دست آوردن و ارزیابی اطلاعات وب سایت یک رقیب است. برای مشاوره در رابطه اصول طراحی سایت می توانید با آژانس بازاریابی آنلاین دانا پیوست ارتباط برقرار نمایید.

تحلیل ترافیک دریافتی وب سایت

تجزیه و تحلیل ترافیک به شما امکان می دهد تعداد بازدید کنندگان سایت خود را مدیریت کنید، همچنین محبوب ترین صفحات و روش های تولید ترافیک را تجزیه و تحلیل کنید. دانستن اینکه ترافیک وب سایت از کجا نشأت می گیرد، صفحات شما چقدر محبوب است و چطور می توانید به عنوان یک منبع بازدید بهتر شناخته شوید و همچنین مشتری های احتمالی خود را در وب سایت خود از دست می دهید، ممکن است به شما کمک کند تا مبلغی را که از تلاش های بازاریابی خود کسب می کنید، چهار برابر کنید. و منابع را به طور مناسب تخصیص دهید. ما در آژانس بازاریابی آنلاین دانا پیوست به شما شما می کنیم تا همه این کارها به نحو احسن انجام شود.

“فراموش نکنید که بدون ارزیابی درست، ما هرگز متوجه نمی شویم که آیا در مسیر درستی قرار گرفته ایم یا نه”

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.